[#61] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@lukzer, post #1

Co do tego turbo, to mam pytanie i prośbę do forumowiczów. Czy ma ktoś poskładaną, działającą płytkę i może jej użyczyć do testów - zrobienia pod nią kickstartu autobootującego ide i może nawet ramu?
Wczoraj pisałem z jednym forumowiczem i może nam zrobi taki kick, co opisałem powyżej. Potrzebuje jednak tego turbo, a ja dopiero je składam. Do tego będę czekał jeszcze na ram z Chin, co wydłuży czas złożenia tego wszystkiego do kupy. Jeżeli jest ktoś chętny i chce zdobyć tytuł antyjanuszaszeroki uśmiech to niech napisze do mnie na pw. Zwłaszcza, że przeczytałem ostatnio na forum, że prawdziwej bezinteresownej pomocy już nie ma.
[#62] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@JacK_Swidnik, post #49

U mnie na tę chwilę wygląda to tak
link

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 23:41:18 przez AD99
[#63] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@AD99, post #62

"Zgrubły" piny w tych układach teraz pewnie nawet dynamitem ich nie oderwiesz :D
[#64] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@MariuszK, post #63

Tak nawet dynamitemszeroki uśmiechszeroki uśmiech-są już poprawione. Zdjęcie robiłem kilka dni temu.

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 14:48:43 przez AD99
[#65] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@AD99, post #64

Trochę minęło czasu, ale w końcu uruchomiłem to turbo(dziękuję za porady). Mam teraz 4MB fast i 512 KB chip ram, również dysk DH0 działa
Problemem jednak u mnie jest to, że programy"nie chcą" pobierać ramu z fastu, wszystko leci z chipu...no i nie wiem o co w tym chodzi. W sys info pokazuje mi pamięć 4MB pod adresem $00600000, $009FFFFF(fast), $00000000, $0007FFFF(512 chip). Pod klapką wyjąłem dodatkowe 512KB slow, bo chyba adres fast'u pokrywa się i więcej i tak mi nic nie doda.
Może mi ktoś wytłumaczyć to łopatologicznie, bo ze mnie programista itp. jak z koziej d..py trąba.
[#66] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@AD99, post #65

slow ram jest adresowany gdzie indziej niż fast ram, nie powinny kolidować
[#67] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@wali7, post #66

Tak to sobie też tłumaczyłem na "chłopski rozum", ale nie zmienia to faktu, że czy jest pod klapką rozszerzenie, czy też go nie ma-other mem 4MB. To jest drugorzędna akurat sprawa, interesuje mnie czemu gry nie zużywają pamięci z fastu. Przetestowałem na kilku tytułach np. Mortal Kombat II, Dune... Po jakimś czasie nie powinno się tak często wachlować dyskietkami...Sprawdzone również z rozszerzeniem pod klapką niby wszystko działa ale trzeba zmieniać normalnie dyskietki jak przy 1MB.
Ktoś może coś wie na ten temat więcej?
[#68] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@AD99, post #67

Gry z dyskietek będą działały tak samo cały czas w większości przypadków (wachlować będzie trzeba). Jakbyś odpalał WHDLoad to by nie trzeba było tego robić wtedy jest brany fast.
[#69] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@MariuszK, post #68

Dune zainstalowałem normalnie na dysku(ale nie WHDLoad) i wyskoczyło po jakimś czasie out of memory czy coś podobnego. Więc nie wiem czy tu jest pies pogrzebany?
[#70] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@AD99, post #69

Pewnie dlatego, że masz tylko 512kB pamięci graficznej.
Gdybyś dołożył te 512kB pamięci pod klapkę i przezworkował ją na graficzną, to pewnie działałoby lepiej.
[#71] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@jarob, post #70

Też o tym myślałemOK i tak pewnie zrobię - dołożę po prostu kości(podstawki mam już wlutowane na płycie rev.6A), zworki przestawię i wtedy zobaczymyOK

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 23:47:12 przez AD99
[#72] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@lukzer, post #1

Czy ktoś z forumowiczów posiada może projekt płytki do A1K-TK-SRAM-IDE v3.4. Udało mi się znaleźć do wersji 3.3, ale przydałoby się "turbo" 14MHz. Próbowałem szukać na a1k.org ale to forum zachowuje się jak oblężona twierdza. Google go nie indeksuje, trzeba się zalogować żeby podejrzeć wątek, a możliwość rejestracji wyłączona.
[#73] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@detalite, post #72

Napisz na PW to Ci wyślę gotowe gerbery albo i płytkę o ile to jeszcze aktualne?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem