[#301] Re: Protein turbo A500

@maliniak, post #300

Niestety ten grot raczej długo nie posłuży... groty zazwyczaj są z miedzi pokrytej jakimś innym metalem - cyna go nie rozpuszcza, ale jeśli rdzeń miedziany będzie odsłonięty to bardzo szybko cyna "wygryza" dziurę. Sprawdzone w zakładzie produkcyjnym - groty wellera wytrzymują góra 2 miesiące codziennego lutowania. W przypadku przetarcia warstwy ochronnej padają w ciągu 2-3 dni.
[#302] Re: Protein turbo A500

@abcdef, post #301

Myślę że masz rację. Kiedyś jak przerobiłem groty to po jakimś czasie się kruszyły.Te nieprzerabiane były na dłużej.

No nic ten grot przerobiony na minifale użyję tylko do lutowania tqfp, a rzadko lutuje to.
[#303] Re: Protein turbo A500

@abcdef, post #301

Ludzie ponoć robią sobie takie groty za pomocą frezu dentystycznego.
[#304] Re: Protein turbo A500

@sanjyuubi, post #303

Tak, gdzieś to wyczytałem na elektrodzie.
Ja użyłem punktaka i zwykłego wiertła to metalu.Poszło bez problemu.
[#305] Re: Protein turbo A500

@maliniak, post #304

Minifala minifają a ja się pytam kiedy będzie pcb i wsady do dostania bo coś temat realizacji zamówień zszedł na drugi plan.
[#306] Re: Protein turbo A500

@sebar27, post #305

Wszystko przez to klik .. kilka PCB do protein jeszcze mam ale nie mam układów. ..
[#307] Re: Protein turbo A500

@snajper, post #60

mam "proteine" wykonaną przez Jenota (wielkie dzięki Jenot kawał roboty)

mam pytanie czy ktoś podłączył i testował już do swojej A2000?
dziś miałem chwile i podłączyłem proteine do A2000 płyta 6.2
założyłem kość 8MB i trochę się pobawiłem

założenie moje było takie żeby podłączyć kartę CF i mieć wymienny dysk do przenoszenia danych i w sumie mam co chciałem ale mam problemy z działaniem

moje uwagi co zauważyłem
1. proteina się gryzie z karą turbo. mam A2630 i po założeniu nie działa, amiga się nie uruchamia, czarny ekran
2. na gołej A2000 proteina działa, ale są zwiechy, uruchamia się przeważnie za drugim razem


3. ram widzi dobrze na gołej amidze 8MB
4. po założeniu kontrolera scsi 2008 z dyskiem 30gb i ramem 4mb amiga widzi 8mb tylko nie wiem czy 4 + połowa ramu z proteiny czy tylko z proteiny 8mb. Dodatkowo zwiechy przy uruchamianu systemu wb 3.1
5. po wyłączeniu ramu na proteinie zwiechów nie ma, widzi mi ram 4mb
6. przy przenoszeniu danch z karty cf na dysk scsi w pewnym monencie wywala mi komunikat dysk full pomimo że jest miejsce na dyscu scsi, próbowałem dwukrotnie
7. dysk bootuje z karty cf, w jaki sposób zrobić aby ten dysk cf był widziany jako drugi, zmiana zworek na adapterze cf na slave nic nie daje

dorobiłem odpowiednie przewody do tych dwóch sygnałów do układów gary i cia
zdjęcie w załaczeniu

fotka
[#308] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #307

przestudiowałem ten wątek jeszcze raz i jutro kolejne testy
spóbuje pokombinować ze zworkami i innymi kościami ram
[#309] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #307

W 4 punkcie zapewne konflikt pamięci (dwie pamięci w tej samej przestrzeni adresowej)
[#310] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #307

W punkcie 7. Ustaw poprawnie boot priority w hdtoolboksie albo wybieraj z czego ma startować w boot menu. Co do wieszliwości - w trybie 14MHz jest kiepsko ze stabilnością (a dopiero mam zamiar zamówić u Chińczyków 68000P20), w trybie 7MHz wszystko działa, instalowałem system 3.1 na kicku 3.1 na Pluskwie, uruchamiałem różne gierki z dyskietek i WHDLoad - nie miałem problemów. Kilka gierek nie chciało się uruchomić z WHDLoad ale nie wiem gdzie jest problem. Podobnie mam na A4k z 060 - może slave'y mam zrąbane, trudno powiedzieć, z dyskietek wszystko działa. Sprawdź w sysinfo czy przypadkiem nie masz włączonego turbo. Poza tym niestety Proteza jest wybredna jeśli chodzi o RAM. Próbuj z innymi kośćmi. Dałbym Ci jedną z moich działających ale niestety z całego wora tylko dwie nie sprawiały problemów.
[#311] Re: Protein turbo A500

@Jenot, post #310

najpierw zacząłem od zworek
mam teraz tak
JP3 rozwarty
JP2 rozwarty
JP1 zwarty
JP6 zwarty
JP8 rozwarty

rom mam 3.1, system wb3.1 startuje z karty CF, amiga się bootuje normalnie, widzi mi 8MB fastu, procek 010 wykrywa

ale jak chce cokolwiek odpalić w whdload to wywala
DOS-Error 235
bad loadfile hunk
on lading ".nazwagry.slave"

amiga bez karty scsi i turbo 030
z kartą nie chce się uruchomić

przy JP1 zwartym i wyjętej kości 8MB simm amiga się odpala ekran czerwony i ładna tabelka "Expasion Board"
przy JP1 rozwartym i wyjętej kości Wb startuje normalnie ale baz fastu

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 11:22:18 przez JacK_Swidnik
[#312] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #311

zmieniłem simy na 8mb ale wyciągnięte z karty turbo z A1200 i o dziwo
dema się uruchamiają, nie mam już tego kumunikatu DOS-Error
[#313] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #312

simy mam już przetestowane, mam ze dwie kości na których proteina działa i się demka uruchamiają

ale dalej problem mam z uruchomieniem A2630 i proteiny, nie mogę tego pogodzxić
wyjmowałem nawet procesor i wkładałem turbo i nic czarny ekran
podmieniałem procesor na oryginalny i to samo
wyłczałem ram zworka JP1 i też nic - czarny ekran

chyba to nie zadziała razem A2630 + Proteina
[#314] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #313

Próbujesz uruchomić jednocześnie dwie karty turbo więc nie ma co się dziwić, że to nie chce działać.
[#315] Re: Protein turbo A500

@spidi, post #314

A2630 ma Boot Menu z którego można wybrać czy działa z cpu z mobo czy z turbo.



Tylko pewnie turbo się nie wyłącza, ACA-500 ma opcje Disable ciekawe czy ktoś testował ACA z czymś wpiętym w CPU jeszcze.
[#316] Re: Protein turbo A500

@TechNineWonder, post #315

ok, tylko jak to bootmenu włączyć na A2630?
jakoś specjalnie mam A2000 uruchomić? bo nie wiem
[#317] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #316

Jacek - przepraszam, że telefonu nie odbieram ale zostawiłem u teściowej. Dostaję tylko powiadomienia przez pushbullet, że ktoś dzwonił.
A wracając do tematu to dobrze że udało się znaleźć działającą pamięć. W sprawie "twin turbo" nie pomogę bo mam tylko Proteinę.
[#318] Re: Protein turbo A500

@Jenot, post #317

spoko Jenot, nie dzwoniłem w sprawie proteiny a w sprawie A4000 i już mi pabloz pomógł

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 16:16:42 przez JacK_Swidnik
[#319] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #316

Tzn nie wchodziłeś jeszcze do tego Boot Menu?

To display the Processor Menu:
1. Turn on or reset your Amiga
2. Depress the RIGHT mouse button until the Processor Menu
appears
Your available options are:


Wydaje mi się że zawsze wciskałem dwa przyciski ale w instrukcji pisze prawy. Tak czy tak to Boot Menu karty jest przed menu z kicka.

Ale jak jest czarny ekran to raczej jest lipton, no ale zawsze można próbować ogólnie do boot menu powinno się wejść na białym ekranie. Czy coś popróbuj.
[#320] Re: Protein turbo A500

@TechNineWonder, post #319

nie mogę wejść do boot menu ani prawym klawiszem ani oboma klawiszami

wyjąłem w ogóle proteinie i jest to samo
mam czarny ekran jak A2630 jest założona, może to co z tą kartą jakieś mam przeboje
jeszcze z miesiąc temu działała
[#321] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #320

Teraz nie odpalę swojej A2k żeby Ci napisać jak to jest u mnie, bo nie mam jej pod ręką.


Zawsze patrzyłem na diodę, chyba na lekko przygaszonej wchodzi wiem że jak się wychodzi to specyficznie miga.


mam czarny ekran jak A2630 jest założona


Czyli teraz A2630 nie działa? To może być coś z kartą mi się tak stało ze dwa razy że miałem czarny ekran ale zawsze pomagało wyciągnięcie i włożenie karty jeszcze raz.
[#322] Re: Protein turbo A500

@TechNineWonder, post #321

tak na razie jakiś problem jest z tą kartą A2630, resztę mam już sprawdzone
jutro kolejne testy
na tej karcie są jakieś zworki, teraz mam wszytke rozwarte, muszę się wczytać w specyfikację może coś z nimi mam robić

Jenot mi mówił o trzecim sygnale CDIDE czy jakoś tak że mam gdześ jeszcze podłączyć na płycie
może wiecie go którego układu i która noga
[#323] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #313

ale dalej problem mam z uruchomieniem A2630 i proteiny


Nie wiem w jaki sposób chcesz pogodzić te dwa urządzenia, skoro A2630 podczas startu wyłączy procesor na płycie.
[#324] Re: Protein turbo A500

@_Skiba, post #323

mi od samego początku chodził żeby przenosić dane na karcie CF
do tego mi ma służyć proteina, ram i procesor 010 jest mi nie potrzebny
bo mam 030 i 8mb ramu z karty turbo i oktagona

z tym że obie karty na dziś nie udało mi się uruchomić, nawet bez procesora 010 i ramu

w mojej standardowej pracy to zworki JP1 i JP2 będą rozwarte (turbo wyłaczone i ram również)
A2630 powinna załatwić sprawę tylko najpierw muszę ją sprawdzić, dziś już zabrakło mi czasu

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 20:55:31 przez JacK_Swidnik
[#325] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #322

CDAC - pin 15 Zorro. Nie wiem gdzie go jeszcze znaleźć w A2000.
[#326] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #322

Moim zdaniem największym problemem jest nakładanie się na siebie obszarów adresowych pamięci z proteiny i A2630. To nie ma prawa poprawnie działać....
[#327] Re: Protein turbo A500

@wali7, post #326

ok, ale jak ram na proteinie wyłącze to też się będzie gryzło?
wyłączony to wyłączony nie?
[#328] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #327

Jak wyłączysz, to być może będzie OK.
[#329] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #324

Jacku jeśli mogę zasugerować to do przenoszenia w tym przypadku danych moim zdaniem będzie najlepsza karta ethernetowa na Zorro lub Plipbox, którego posiadasz od Jenota. Postawienie serwera na Windzie, Maku lub Linuxie i kopiowanie danych przez FTP.
Jak masz 030 i Oktagona w A2000 to jesteś w domu.
[#330] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #1

Panowie, czy ktoś mógłby zalinkować (z jakiegoś sklepu, czy aukcji) mi gniazdo SIMM PS2 nadające się 100% do proteiny, aby dało się normalnie A500 zamknąć? Ew. jak ktoś miałby do sprzedaży jedną sztukę, to chętnie bym kupił.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem