[#511] Re: Protein turbo A500

@makarsky, post #510

Może ktoś zapodać zdjęcie spodu PCB samej płytki proteiny bez elementów? ewentualnie gotowej
[#512] Re: Protein turbo A500

@Adinfo, post #511

W międzyczasie PCB PROTEIN czarną już kupiłem. Cały wątek o PROTEIN trochę trudno się analizuje. Przymierzam się do zrobienia "podsumowania" w jednym poście tego co było napisane w tym wątku bo można coś przegapić w treści istotnego. Podsumowanie obejmowało by podstawowe informacje "wyłowione" z wątku + istotne uwagi i sugestie.
[#513] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #502

w końcu miałem czas sprawdzić co było przyczyną braku fastu...to założona zworka była w środku zaśniedziała a nawet zielona i nie stykała
reszta ok
wczoraj katowałem proteinę parę godzin i git

kupił bym parę płytek z układami jak ktoś ma i nie ma zamiaru lutować lub zmieniły się mu proritety życioweszeroki uśmiech
[#514] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #513

Jeden komplet zaprogramowanych układów już dorwałem. Resztę części muszę jeszcze załatwić. Chciałem kupić programator ale dla 1-2 protein szkoda kasy. Też by się jeszcze jedno PCB przydało do drugiej Ami.
[#515] Re: Protein turbo A500

@Adinfo, post #514

Ja się dziś będę dowiadywał w kilku firmach, jakie będą koszty wykonania PCB do protein.
Znalazłem w końcu pliki płytek (są nawet w tym wątku), pytanie tylko czy te pliki to wersja finalna i nie wymaga już żadnych poprawek...
[#516] Re: Protein turbo A500

@MariuszK, post #515

To zrobimy zrzutkę jak by sprawa ruszyła. Robię też przymiarki do zakupu układów Lattice i programatora z Chin
[#517] Re: Protein turbo A500

@MariuszK, post #515

płytki mi już jadą ja sobie zostawię 2 szt, pozostałych 8szt. będę miał na pozbycie. Kolor czerwony. koszt płytek autor wątku ustalił 45zł+kw
[#518] Re: Protein turbo A500

@MariuszK, post #515

Tylko według mnie ta płytka jest trochę niedopracowana
Czy nie warto by przed robieniem kolejnej partii trochę zmienić projektok, racja
[#519] Re: Protein turbo A500

@KRISS, post #518

A czy zgodę autora dostaniesz??
[#520] Re: Protein turbo A500

@dragmar, post #519

Myślę że jak będzie chciał zrobić dla siebie tą zmianę to nie musi się nawet pytać, choć może.
Jakby chciał te płytki puścić dalej w obieg... to warto by było wspomnieć autorowi, że się takiej zmiany dokonało i czy nie będzie miał nic przeciwko, a kupujących poinformować o tym że karta bazuje na projekcie protein w wersji 1.1
[wyróżniony] [#521] Re: Protein turbo A500

@dragmar, post #517

Poszło na pw - proszę 3 sztuki.
[#522] Re: Protein turbo A500

@MariuszK, post #515

Może tu?

Ktoś mądry coś gdzieś tu mówił, że wsady nie są zrobione optymalnie i rozsądnym byłoby wszystko połączyć w jeden CPLD i to taki bardziej dostępny (xilinx xc9500 jest 5v tolerant, może ten?). Ja bym w sumie mógł na to rzucić okiem, ale:
- znam tylko podstawy VHDL a Veriloga ni w ząb,
- nie mam czasu ;d

Lukzer ma prawdopodobnie cały stuff potrzebny do Proteiny, skądś też wynajduje nowe wsady (własna produkcja?). Może by się zechciał podzielić tym wszystkim?
[#523] Re: Protein turbo A500

@teh_KaiN, post #522

Wszytko na temat Protein jest już dawno dostępne na A1k. Co do firmware to są to moje własne modyfikacje które nie do końca są przetestowane. . Sama karta jak ktoś wspomniał jest słabo zaprojektowana i na drogich układach dlatego ja pracuje nad Własną wersja karty.
Fotka tu co prawda z Protein ma jedynie kontroler IDE (który w sumie i tak jest z minimiga) reszta jest stworzona od nowa i dzięki temu karta pracuje na 24MHz i jak na razie testy przechodzi pomyślnie.
[#524] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #523

Jak byś miał zapasowe 4 "podstawki PCB" pod 4 układy 2MB CHIP to bym przygarnął do mojej 8A.1 z tego zdjęcia co zapodałeś ;)
[#525] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #523

Na wyższych częstotliwościach masz problemy na tych DRAM-ach?
[#526] Re: Protein turbo A500

@spidi, post #525

Tak nie chcą pójść wyżej ..ale nie wiem dokładnie z czego to wynika bo w teorii powinny działać. Problem pewnie jest z moim kontrolerem.
[#527] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #526

Wzorowałeś się może na tym z proteiny ewentualnie z rozszerzenia do A600?
[#528] Re: Protein turbo A500

@spidi, post #527

Wzorowałem się na tym z Protein z ver. 1.3 który opiera się na maszynie stanów .
[#529] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #523

Wygląda to super! Jak będzie to ja się piszę na 2 szt. wg nowego projektu.
Jak już spece piszą czy ten clockport na istniejącej wersji proteiny komuś działa? Ktoś jakieś urządzenie odpalił?

@dragmar
napiszę na priv, ale na 2 płytki bym się pisał.
[#530] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #528

Wzorowałem się na tym z Protein z ver. 1.3 który opiera się na maszynie stanów .

Na nich więcej niż 30 kilka MHz nie wyciągniesz.

Tak jeszcze z innej beczki, robiłeś testy AIBB prędkości pamięci?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 14:52:43 przez spidi
[#531] Re: Protein turbo A500

@spidi, post #530

W takim razie zostaje przy 24 i tak początkowo miało być tylko 14. A testów AIBB jeszcze nie robiłem.
[#532] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #531

Na 25MHz nie próbowałeś? Ładniej taka cyfra wygląda :)
[#533] Re: Protein turbo A500

@spidi, post #532

Próbowałem już i działa .. ale nie skupiam się na MHz .. maxa wyciskałem z HC000 z SRAM. .
A jeżeli chodzi o clockport w Protein to nigdy go nie używałem bo nie mam nic co mógłbym do niego podłączyć. A z drugiej strony używanie clockportu z 68000 ma sens?
[#534] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #533

W jednej z A500 która jeździ po imprezach chciałbym prisma megamix na tym clockporcie.
[#535] Re: Protein turbo A500

@spidi, post #530

I tak nie wyciągniesz więcej na DRAMach bez waitstate'ów, naruszając specyfikację timingów, można osiągnąć około 35MHz przy kostkach 60ns na 68020, na 68000 pewnie będzie to gdzieś w okolicach 40MHz.
[#536] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #533

Próbowałem już i działa .. ale nie skupiam się na MHz .. maxa wyciskałem z HC000 z SRAM. .

Niestety DRAM-y to nie SRAM.

A z drugiej strony używanie clockportu z 68000 ma sens?

Są tacy co twierdzą, że jest to niezbędne ;)
[#537] Re: Protein turbo A500

@spidi, post #536

manuala zrobiłem szeroki uśmiech
oceniajcie sami i czekam na uwagi co poprawiać

http://www.infoserwis.lublin.pl/images/ppa/Instrukcja_protein_instalacja_jack.pdf

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 14:22:04 przez JacK_Swidnik
[#538] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #537

Rewelacja !
[#539] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #537

Masz coś podobnego do CDTV?
[#540] Re: Protein turbo A500

@kubaslonka, post #539

A w cdtv da sie zamontowac proteine? Mam cdtv ale jeszcze nie probowalem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem