[#61] Re: Savyna68K

@Leming, post #60

W takim razie sprecyzuję, że poproszę wersję dla CDTV.
Nadal nie wiem czy na fabrycznym kicku cdtv to będzie działać :( .

Pozdrawiam

Azz
[#62] Re: Savyna68K

@Azzorek, post #61

A co ma nie działać?
[#63] Re: Savyna68K

@sanjyuubi, post #62

Pewnie z bootowaniem z IDE będą problemy na kicku 1.3.
[#64] Re: Savyna68K

@Jenot, post #63

No to chyba normalne, skoro to implementacja z Gaylea'a.
[#65] Re: Savyna68K

@sanjyuubi, post #64

Gdzieś widziałem Kicka 1.3 z wrzuconym scsi.device.

Tak tutaj coś jest.

Czy komuś się udało wrzucić scsi.device do Kicka 1.3?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 18:51:20 przez Sir_Lucas
[#66] Re: Savyna68K

@Sir_Lucas, post #65

To by się jakaś lista przydała zrobiona przez organ prowadzący. Komu (kto się załapał), ile i za ile. M.
[#67] Re: Savyna68K

@Sir_Lucas, post #65

ale po co takie kombinacje? z taką kartą to trzeba wsadzać 3.1 i grać przez WHDLoad, a o kicku 1.3 i dyskietkach zapomnieć lub używać dyskietki z ROMem 1.3 w razie potrzeby tylko.
[#68] Re: Savyna68K

@zmiennik, post #67

A dlaczego nie? Z ciekawości i z samego faktu, że się da.
[#69] Re: Savyna68K

@Sir_Lucas, post #68

np dlatego, że żeby dograć (o ile się da?) scsi.device do 1.3 to i tak musisz wymienić kość, więc można od razu wsadzić 3.1 lub jakieś 2w1.
[#70] Re: Savyna68K

@sanjyuubi, post #62

Mnie chodzi tylko o to, czy ta karta ma swój rom, który daje priorytet:

CDROM - 0
DF0 - 1
HD - 2.

Dzięki temu jeśli w CDROMie nie będzie płyty i w stacji dyskietki, to zabotuje mi z HD. Jeśłi będzie płyta w CDROM to uruchomi mi jakąś płytę dla CDTV, np Prey an Alien Encounter. Jeśli nie, to pozostaje tylko używać kicka 3.0, na którym CDROM mi nie działa :( . Wtedy takie rozszerzenie jest mi nieprzydatne.

Pozdrawiam,

Azz
[#71] Re: Savyna68K

@dez3, post #1

Poproszę 1szt. Savyna68k +riser +kick
[#72] Re: Savyna68K

@Azzorek, post #70

Jak napisano już powyżej na kicku 1.3 nie ma możliwości bootwania z HDD na kontrolerze IDE, na kicku 3.x możesz wybrać z którego urządzenia startujesz system. Na 3.0 działa CDROM, można z niego uruchomić system, nie widać tylko ekranu startowego w momencie włączenia CDTV. Płytę trzeba włożyć przed włączeniem komputera lub, gdy miga zielona dioda i wtedy wcisnąć reset. (Tak uruchamiałem system na przełączniku kickstartów Tomsa 1.3/3.0) Lekarstwem na tę dolegliwość jest wymiana bootromu na wersję 2.30.
To rozszerzenie jest bardzo przydatne :)
[#73] Re: Savyna68K

@km-l, post #72

Na klonie interfejsu TOMS było tak, że formatowałem HD SCSI pod Workbenchem 1.3.3, a następnie kopiowałem wszystkie pliki z dyskietki Workbench 1.3 i Extras 1.3 na HD. Wtedy jeśli nie było płyty CD w napędzie ani dyskietki, to CDTV odpalała sama z HD (ładował się Workbench). I to się działo na Kicku fabrycznym CDTV. Ale tam device był w ROMie kontrolera SCSI. Zatem dokładnie taka opcja mnie interesuje z tym botowaniem.

Gdyby nie to, że przez przypadek usmażyłem ten kontroler HD SCSI do CDTV to bym nie szukał innych rozwiązań :( .

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 15:59:01 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 15:59:14 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 15:59:38 przez Azzorek
[#74] Re: Savyna68K

@Azzorek, post #73

Na tej karcie nie ma bootromu. Nie dośc, ze musiałbym zając się programowaniem, to jeszcze prosić o licencję na scsi.device obecnych właścicieli.


Priorytet bootowania partycji możesz sobie ustawić w hdtoolboxie poniżej priorytetu stacji dysków i CD-romu (chyba, że to nie działa).
[#75] Re: Savyna68K

@km-l, post #72

na kicku 3.x możesz wybrać z którego urządzenia startujesz system.

ale żeby wejść w bootmenu na CDTV trzeba najpierw wejść w tzw "tryb A500". Inaczej mówiąc bez dorobionego przełącznika, wyprowadzonego na zew. obudowy lub otwarcia pokrywy i założenia zworki w odpowiednim miejscu, do bootmenu się nie dostaniemy - a co za tym idzie - nie będzie możliwości wyboru z czego bootujemy, ani wyłączenia bootowania z dysku/cf.

Edyta: zastanawiam się jak ktoś ma SCSI i Savyna68k to z czego zabootuje CDTV, jak tu i tu będzie dysk z takim samym priority? Czy może wystąpi GURU?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 17:21:01 przez zmiennik
[#76] Re: Savyna68K

@PTR, post #71

To ja również poproszę 1 sztukę + raiser. Jeżeli nie ten batch to może kolejny. Pozdr,
[#77] Re: Savyna68K

@zmiennik, post #75

W mojej opinii jeśli masz HD na kontroler SCSI w CDTV (np. TOMS), to on ma możliwość botowania (może ROM CDTV go obsługuje)? Jeśli zakładasz coś na procesor to to na pewno nie da się skonfigurować na zwykłym romie CDTV pod kickiem 1.3 tak żeby zabotował.
Wtedy Savyna się nie sprawdzi :/ . Trzeba mieć pokombinowaną CDTV aby to zrobić (ROM 2.X lub wyższy, itd.)

Pozdrawiam,

Azz
[#78] Re: Savyna68K

@Azzorek, post #77

Nie rozumiem trochę tego o czym piszesz. Z czego chcesz bootować? SCSI, IDE? SCSI nie działa jak założysz coś na procesor? Poza tym, IDE można wyłączyć.

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 20:03:51 przez sanjyuubi
[#79] Re: Savyna68K

@sanjyuubi, post #78

Jesli to tylko mozliwe to poprosze:
3x Savyna68k + 3x riser + 3x kick
[#80] Re: Savyna68K

@dez3, post #1

witam
Jak to mozliwe to poprosze jedna sztuke z przełacznikiem kickstartów.
Czy mozna poprosic o info czy i jakie sa mozliwosci ze sie zalapie na te rozrzeszenie teraz czy w przyszlosci ?
[#81] Re: Savyna68K

@sanjyuubi, post #78

Ja w tej chwili nie mam kontrolera scsi - zjarałem go. Dlatego szukam kontrolera hd do cdtv, który będzie pracował bez żadnych kombinacji na fabrycznym kicku CDTV. Twój kontroler umożliwia bootowanie na takim fabrycznym kicku CDTV (czyli zmutowanej wersji 1.3?

Pozdrawiam,

Azz
[#82] Re: Savyna68K

@Azzorek, post #81

Jak nie ma w nim scsi.device, to nie (można dołożyć, ale sam nie rozważałem w ogóle używania HD na ks1.3). Kickstart 1.3 w CDTV jest taki sam jak w A500, dodatkowe oprogramowanie i sterowniki są w bootromie. Ten kontroler HD do CDTV xhyba nie działa, jak jest wyłączony bootrom, km-l przynajmniej taki ma.
[#83] Re: Savyna68K

@sanjyuubi, post #82

Mam podejrzenie, że scsi.device (taki jak do A590/A2091) jest w boot romie CDTV i stamtąd jest ładowany. On też obsługuje kontroler SCSI CDTV.

Oczywiście on nie obsługuje IDE.


Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 23:32:04 przez strim_
[#84] Re: Savyna68K

@strim_, post #83

Wg spisu jest tam sterownik SCSI/XT.
[#85] Re: Savyna68K

@sanjyuubi, post #84

A takie pytanie teoretyczne. Czy jest możliwe zmapowanie tego fabrycznego kicka, wyedytowanie go, zmienienie device na taki który obsłuży HD na tym rozszerzeniu i wgranie na ROM? Czyli taki tunning ROMu.

Pozdrawiam,

Azz
[#86] Re: Savyna68K

@AmigaFAN, post #80

HD

Sorry, może jestem trochę w tyle, ale ten skrót, to chyba się nie odnosi do tego, co masz/macie na myśli. Mi się on kojarzy jedynie z High-Definition.

Czy mozna poprosic o info czy i jakie sa mozliwosci ze sie zalapie na te rozrzeszenie teraz czy w przyszlosci ?


a to jest bardzo dobre pytanie OK
[#87] Re: Savyna68K

@zmiennik, post #86

Witam,


Chciałbym zamówić 1x sztukę + raider + Kick jeżeli jest jeszcze taka możliwość :)
[#88] Re: Savyna68K

@Azzorek, post #85

Już ktoś wcześniej podawał, ale podam jeszcze raz linka do patcha na ks1.3, który dodaje scsi.device.

Ja sam tego nie używałem, musiałby się ktoś wypowiedzieć na ten temat. Taki kickstart możesz sprawdzić w A600.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 22:55:31 przez sanjyuubi
[#89] Re: Savyna68K

@dez3, post #1

Poprosze Savyna68K + Riser.
Czy ktoś zbiera zamówienia ?
[#90] Re: Savyna68K

@rs2008, post #89

Tak
Rozchorowałem się i powoli staje na nogi
Proszę czekać na info
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem