[#931] Re: Savyna68K

@Vato, post #924

I ja mam swój egzemplarz w domu.szeroki uśmiech
szkoda że wicherek gryzie się z savyną
[#932] Re: Savyna68K

@pong777, post #930

a co z problemami jakie były z tymi kickstartami od Cloanto, dalej trzeba coś tam ustawiać w startup-sequence ? to gdzie będzie taniej, bo się pogubiłem ;)

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2016 19:37:01 przez AndrECHO
[#933] Re: Savyna68K

@harrik, post #931

W jakim sensie? Nie działa (jest film na YT że niby działa) czy tylko nie mieści się pod obudową?
[#934] Re: Savyna68K

@AndrECHO, post #932

Ustawiamy pod OS3.9 pod OS3.1 nie ustawiamy. Taniej jest u Architekta bezpośrednio. Ma już moje licencje więc wszystko się za jedną wysyłką odbędzie.
[#935] Re: Savyna68K

@pong777, post #934

paczuszkę z savyna i riserem już dostałem :).
[#936] Re: Savyna68K

@perinoid, post #933

tak wicher z nowym wsadem nie działa z Savyna68K

z starym działał link
[#937] Re: Savyna68K

@Dorian3d, post #936

O... "Z nowym wsadem"? Od kiedy jest liczony "nowy"? Czy można w związku z tym liczyć na jeszcze nowszy wsad (do wicherka czy do Savyny?), przy którym zacznie działać?
[#938] Re: Savyna68K

@perinoid, post #937

Widać, że sporo osób już podostawało swoje białe SavynkiOK Pytanko jak sytuacja na froncie z zielonymi?
[#939] Re: Savyna68K

@perinoid, post #937

Walczę z Savyną i w oryginalnej formie opiera mi się
Nowe wsady w Wicherku mają dodaną "obsługę" dma dla CDTV. Sam Wicherek w CDTV działa bez problemu lecz niestety w połączeniu z Savyną przestał
Obecnie w ramach zniewolenia Savyny wrzuciłem w nią kontroler pamięci, który używam ja (np. w prototypie Wicher2000) i w zestawie A500+Savyna+Wicherek zaczęło działać. Jest tylko jedno ale, mianowicie nie mieści się w CPLDku kontroler dysku.
[#940] Re: Savyna68K

@spidi, post #939

Czyli problem "niedziałania" dotyczy CDTV, a na A500 powinno być OK? (z dokładnością do zmieszczenia pod obudową)
[#941] Re: Savyna68K

@spidi, post #939

Moja Savyna dotarła dzisiaj (dzięki!). Mam niestety problem z IDE - ni cholery nie mogę go uruchomić. Komputer nie widzi mi dysku, nie chce się bootować z HD (karta CF w przejściówce, ale mam też zwykły dysk HDD i jest to samo). Zworka "HDD OFF" - brak (default?). Sygnał INT2 próbowałem podać z CIA(A) i z Pauli - to samo. Sama pamięć jest widoczna jak odpalę komputer z dyskietki to WB ją pokazuje jak należy.

Mam kick 3.1. Sam dysk działa bardzo dobrze na kontrolerze pod procesor bez pamięci własnej. W tej chwili mam "rozwiązanie" hybrydowe, ponieważ założyłem mój kontroler między Savynę a procesor i komputer wystartował jak należy (SysInfo stwierdziło 1.44-krotny wzrost wydajności). Ale chciałbym używać wbudowanego w Savynę kontrolera, chociażby dlatego, że obecnie nie mogę zamknąć komputera (za gruba kanapka).

Czy macie jakieś sensowne podpowiedzi?

PS. Jednak nie mogę odpalić Savyny z Wicherkiem14. W zależności od humoru mam albo zielony, albo żółty ekran. Wicherek luzem działa (procesor 68010@12, daje się przetaktować). Zastosowanie manewru polegającego na wpięcie najpierw wicherka a dopiero w niego Savyny z prockiem skutkuje dziwnym zachowaniem - komputer odpala, ale nie jest w stanie poprawnie urchomić WB. Manewr taki natomiast przechodzi, jeśli zamiast Savyny jest mój kontroler IDE (patrz wyżej). Ale on nie ma pamięci.

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 11:17:34 przez perinoid
[#942] Re: Savyna68K

@perinoid, post #941

Dodam jeszcze, że KS 3.1 (40.63), który mam, kupiłem w komplecie z kontrolerem IDE, o którym mowa powyżej. Czy może on być niezgodny z Savyną i stąd komputer nie widzi IDE na tej karcie?
[#943] Re: Savyna68K

@perinoid, post #942

o ile pamiętam ten osobny kontroler korzysta z ide.device (zawarty w tym zmodyfikowanym kickstarcie). spróbuj zmienić w tooltypes na scsi.device.
ps. oczywiście po zmianie na scsi.device uruchamiaj tylko z savyn-y
ps2. prawdopodobnie trzeba zmienić kick na ten z scsi.device.
Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 11:56:47 przez AndrECHO

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 12:02:13 przez AndrECHO
[#944] Re: Savyna68K

@AndrECHO, post #943

A możesz podpowiedzieć, jak to zrobić? Z góry dziękuję.
[#945] Re: Savyna68K

@perinoid, post #944

http://www.ppa.pl/forum/elektronika/34580/pcb-do-kontrolera-dysku-a500-jacys-chetni/5

post 124; tylko, że na odwrót :)

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 12:07:01 przez AndrECHO
[#946] Re: Savyna68K

@AndrECHO, post #945

Dzięki. Ale obawiam się, że to nie zmieni kwestii widoczności kontrolera Savyny w momencie bootowania systemu - najwyraźniej scsi.device nie jest odpalany przez w KS przy starcie. Oczywiście sprawdzę na okoliczność, jakbym nie miał racji, aczkolwiek obawiam się, że będę musiał zmienić kości KS
[#947] Re: Savyna68K

@perinoid, post #946

u mnie, po zainstalowaniu tego kontrolera (razem z tym kick-em), karta CF była czytana (boot-owała się). Karta wyjęta z A1200 (scsi.device), jedyne co to brak widoczności w HDToolsbox-ie.

Niestety jestem w takiej samej sytuacji, już zamówiłem kick 3.1. mam wprawdzie wersję 2.05 (XX.299) czyli z tego nie zabootuję ale może zobaczę partycję jak wystartuję z dyskietki. Tylko kiedy znajdę na to czas.

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 12:45:19 przez AndrECHO
[#948] Re: Savyna68K

@AndrECHO, post #947

Jeśli system startuje ci z Savyny a jedyne czego nie widzisz to dysk w HDtoolBox to nie potrzebujesz nowego kicka a jedynie ustawić tooltips (popatrz 2-3 posty wyżej, odpowiedź na moje pytanie - powinno wystarczyć). U mnie sprawa jest inna, mi Savyna w ogóle nie objawia IDE i z nie bootuje z niej.
[#949] Re: Savyna68K

@perinoid, post #948

źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o ten kontroler bez pamięci z modyfikowanym kick-em.
Cf-ka była zrobiona na A1200 (czyli na scsi.device) i po zapodaniu do w/w kontrolera wystartowała. Oczywiście kontroler i zmodyfikowany kick wpięty do A500+. Może partycjonowałeś pod ide.device i dlatego nie czyta. Pewnie docelowo i tak trzeba wymienić na 3.1.
[#950] Re: Savyna68K

@AndrECHO, post #949

Moja karta była robiona dla A600, też na scsi.device. I na kontrolerze o którym mowa wystartowała od ręki - musiałem jedynie przestawić później tooltip na ide.device na potrzeby HDtoolBox-a. Dlatego obawiam się, że zmiana z powrotem nic nie da bo wina jest w Kickstarcie. Poprosiłem Architecta o jego wersję KS, mam nadzieję, że to załatwi sprawę.
[#951] Re: Savyna68K

@perinoid, post #950

Takie pytanie mam w kwestii szybkości kontrolerów, u mnie na ide68k wyciągał ok. 900 kB, jak słyszałem (jeszcze nie odpaliłem HD) savyna ok. 600 kB. ciekawi mnie co jest przyczyną tej różnicy. To może lepiej zostawić ide68k a z savyny wykorzystać tylko pamięć. Zamówiłem ten nowy kick 3.1 (cos tam poprawione) czy dzięki temu prędkość kontrolera wzrośnie?. z góry dzięki za odpowiedź na nurtujące mnie pytania :)
[#952] Re: Savyna68K

@AndrECHO, post #951

To nie jest tak, że to Savyna ma te 600kB i tak już jest. Zależy od karty/dysku jaki używasz. Zależy od wersji scsi.device. U mnie wyciąga ok 800kB, a jak załaduje scsi.device spatchowany pod 68020 to mam ponad 1MB (kanapka Savyna + MTec 68020). Odpal, powiedz ile masz i wtedy można pogadaćOK
[#953] Re: Savyna68K

@Hal, post #952

Czy tak ma być że jak wsadzam savynę oraz 0,5 mb pod klapkę to mi tego 0.5 mb nie widzi w sys info?

Płyta A500 rev 6 kick 3.1
[#954] Re: Savyna68K

@Cadderlik, post #953

Savyna ma swoje 1.5MB SLOW. Więc pamięci ze slotu nie ma gdzie zamapować. Ja przerobiłem swoją płytę (rev.6A) tak, aby pamięć spod klapki była dodawana do CHIP-a. I dzięki temu mam 1MB chip, 8MB fast i 1.5MB slow. Niestety nie wiem jak wygląda sprawa przeróbki na innych płytach.
[#955] Re: Savyna68K

@Cadderlik, post #953

widzi jako CHIP RAM



OK Na Rev.8.1

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 18:48:13 przez micromars
[#956] Re: Savyna68K

@pong777, post #934

Wiecie może jak wsadzić ten kick 3.1 na licencji Cloanto, stary kick miał jeden rządek mniej i przesunięty był w podstawce w dół. Nowy ma komplet nóżek i mam dylemat. Z góry dzięki.
[#957] Re: Savyna68K

@AndrECHO, post #956

Pin 1 i 42 wiszą poza podstawką.
[#958] Re: Savyna68K

@Amigo-A1200-040, post #957

tzn. ?
W mojej A500+ podstawka na kick posiada tyle samo nóżek co ten kickstart od cloanto.
[#959] Re: Savyna68K

@AndrECHO, post #958

No i wkładaj śmiało, tak jak wchodzą.
[#960] Re: Savyna68K

@Jadoka_, post #959

Wkładasz tak samo jak normalnie jest rom, tylko piny 1 i 42 są po za podstawką i wiszą w powietrzu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem