[#1051] Re: Savyna68K

@sanjyuubi, post #1050

Ciekawe czy ten pan nie pisze z Polski.


Multikonta i chamstwo na ppa ostatnio w modzie wiec calkiem mozliwe.
[#1052] Re: Savyna68K

@Architect1200, post #1033

Do mnie jeszcze nic nie dotarło.... ale cierpliwie czekam... powodzenia w lutowaniu.
[#1053] Re: Savyna68K

@Jadoka_, post #1052

Dziś dotarł do mnie kickstart 3.x (ten na licencji Cloanto) więc zaczynam boje z dyskiem twardym i zatrzymałem się z problemem.

Amiga po założeniu tego kickstartu i po przełożeniu zworki na savynie w pozycje ON długo czeka na pojawienie się ekranu z animacją dyskietki. Nie botuje z dysku (na innej amidze dysk działa bez problemu), ładowanie Workbencha z dyskietki kończy się na czystym ekranie z belką u góry, brak ikon.
Sygnał INT2 mam podłączony wg instrukcji (A500).
O co kaman?
[#1054] Re: Savyna68K

@Arturo, post #1053

Pewnie gdzieś jest zimny lut. Jak długo czeka, to znaczy, że tak jakby tego dysku w ogóle nie było. Nawet bez sygnału INT2 dysk będzie działał, tylko bardzo wolno.

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 16:46:46 przez sanjyuubi
[#1055] Re: Savyna68K

@sanjyuubi, post #1054

Przy oryginalnym kickstarcie 1.3 takiego efektu nie ma, no ale po załadowaniu Workbencha HDD nie widać.
[#1056] Re: Savyna68K

@Arturo, post #1053

Co do HDD mechanicznego się nie wypowiem, ja testuje tylko na CF.
Nie działa, odeślij sprawdzę u siebie i zobaczę.

po przełożeniu zworki na savynie w pozycje ON długo czeka na pojawienie się ekranu z animacją dyskietki.
Domyślnie bez zworek to pozycja HDD ON.
[#1057] Re: Savyna68K

@Architect1200, post #1056

Savyna wygląda bardzo dobrze, nie widać nawet pod lupą miejsc gdzie mogłyby się znajdować owe zimne luty. Oczywiście - HDD ON to bez zworki, może źle dobrałem słowa. Wysłałem jeszcze info do kolegi pong777 - to jego kickstart. Amiga z tym kickstartem nie ładuje Workbencha nawet z dyskietki (próbowałem 1.3 i 3.0), kończy na pustym ekranie z górną belką bez ikon. Może tu leży problem - w kickstarcie.
[#1058] Re: Savyna68K

@Arturo, post #1053

Jaki to jest dysk? Pojemność, producent?
[#1059] Re: Savyna68K

@spidi, post #1058

Sprawdzałem na dwóch. Stary Caviar 2340 i Seagate ST34311A.
[#1060] Re: Savyna68K

@Arturo, post #1057

Problem masz w tym, że nie masz workbench.library na dyskietce/dysku twardym. Przegraj taką bibliotekę i wszystko ruszy:). Ten kicek 3.x nie ma tej biblioteki i MUSISZ ją mieć na dyskietce i /lub twardzielu.

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 19:05:32 przez Tomski
[#1061] Re: Savyna68K

@Tomski, post #1060

Cloanto wywaliło workbench.library z kickstartu?
[#1062] Re: Savyna68K

@sanjyuubi, post #1061

Ano. Za duże było.
[#1063] Re: Savyna68K

@Tomski, post #1062

Nie tyle za duże workbench.library co scsi.device z obsługą dysków > 4GB.
Ma to sens, bo w przypadku braku workbench.library nie potrzeba dodatkowych resetów żeby je wczytać...

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 21:14:12 przez Kilos
[#1064] Re: Savyna68K

@Kilos, post #1063

Ale JEST problem jak ktoś wcześniej nie przygotuje sobie takiej dyskietki z tą biblioteką a nie ma innej Amigi aby to sobie przygotować:/. Nie uruchomi systemu ze standardowej dyskietki i nie wiem jak z grami systemowymi odpalanymi z dyskietek? Mam ten kicek 3.x ale jeszcze nie testowałem go dłużej z różnych względów.

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 21:23:07 przez Tomski
[#1065] Re: Savyna68K

@Tomski, post #1064

No niestety nikt nie mówił, że będzie łatwo
Jedynym wyjściem był by rom 1MB, ale choć da się używać z każdą Amigą to nie do każdej da się tak po prostu włożyć na zasadzie plug&play
[#1066] Re: Savyna68K

@Kilos, post #1065

Pytanko. Jeszcze nie dostałem karty, powiniem się martwić?
Rzecz w tym, że sporo osób już ma swoje Savyny, a z braku listy wysyłek nie wiem czy karta została wysłana, zaginęła na poczcie, czy cokolwiek innego:) Można prosić o jakiś update.
[#1067] Re: Savyna68K

@Kilos, post #1063

To nie jest do końca dobre posunięcie, gry, które uruchamiają WB z dyskietki przestaną działać (nie żeby to był jakiś ogólny problem). Mogli pogrzebać przy innych bibliotekach by je uszczuplić, Don Adan chyba kiedyś mówił o jakichś odchudzonych odpowiednikach.
[#1068] Re: Savyna68K

@Hal, post #1066

Lista jest od samego początku i aktualizowana na bieżąco. Pisałem co i gdzie się znajduje.
Ale nie masz się co martwic, Twoja dopiero w następnym tygodniu będzie.
[#1069] Re: Savyna68K

@Architect1200, post #1068

ThnxOK
[#1070] Re: Savyna68K

@Arturo, post #1057

Też kupiłem kickstart 3.X wraz w systemem 3.1 na karcie CF i to działa.
Miałem dokładnie taki sam problem przez brak workbench.library na drugiej karcie.

BTW. Kupiona przeze mnie karta CF jest wybredna jeśli idzie o adaptery CF-IDE, więc na razie zadowoliłem się odczytaniem jej zawartości na PC i przygotowaniem własnej karty.
Planuję zrobić swojego rodzaju research by odkryć przyczynę tej niekompatybilności, bo karta aktualnie działa mi z tylko jednym adapterem PATA na trzy adaptery IDE-CF jakie dziś posiadam :)

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 07:02:24 przez makarsky
[#1071] Re: Savyna68K

@makarsky, post #1070

Wszystko się wyjaśniło, kolega pong777 podesłał mi brakujące workbench.library choć mogłem sobie je sam pobrać rejestrując się na Cloanto. Workbench z dyskietki ładuje się teraz już bez problemu. Przy okazji wyeliminowałem wadliwą taśmę HDD, teraz savynka widzi wszystkie moje dyski. Zabieram się za stawiania ClassicWB.
Dziękuje wszystkim za podpowiedzi.
[#1072] Re: Savyna68K

@Arturo, post #1071

Witam
Podłączyłem Savyne pamięć jest rozpoznawalna bez problemu .W momencie podłączenia adaptera CF po restarcie pojawia się czarny ekran i nic. Napięcie do adaptera podłączyłem z CD romu zapala się tylko czerwona dioda na adapterze. Karta CF to Hama na Amidze 600 działa od strzału , czyżby problem z kartą.
[#1073] Re: Savyna68K

@oldwit, post #1072

Tego nie da się określić, póki nie podłączy się czegoś innego, poza tym, jest jeszcze kwestia taśmy i adaptera. INT2 podłączone?
[#1074] Re: Savyna68K

@sanjyuubi, post #1073

int2 podłączone zgodnie z instrukcja adapter z allegrosza
http://allegro.pl/gotowy-zestaw-do-compact-flash-cf-amiga-1200-600-i6322734334.html
kickstart 3.1 rom 2.7 ,Karta 4 gb
[#1075] Re: Savyna68K

@oldwit, post #1074

A jesteś pewien, że masz dobry Kickstart? U mnie na tym 3.1 który miałem, kontroler IDE z Savyny nie chciał w ogóle odpalić. Sopiero jak kupiłem od Architekta "dedykowany" KS, wszystkie problemy zniknęły.

A przy okazji odrobina prywaty - nie ma ktoś na zbyciu risera? Potrzebuję jednego, nawet dwóch sztuk. Niestety, Architektowi się skończyły (według naszej korespondencji).
[#1076] Re: Savyna68K

@perinoid, post #1075

mam 4x kickstrat (37,350;37,175;1,3)- 3,1 to wersja 40,063 . czyżby zła?
[#1077] Re: Savyna68K

@oldwit, post #1072

W momencie podłączenia adaptera CF po restarcie pojawia się czarny ekran i nic
Mnie trochę dziwi ten czarny ekran. Jeśli wyczerpiesz wszelkie pomysły podeślij do mnie.
[#1078] Re: Savyna68K

@perinoid, post #1075

Co to za dedykowany ks? Ja sprawdzam zawsze na ks3.1 dla A500/600/2000.
[#1079] Re: Savyna68K

@sanjyuubi, post #1078

Napisałem "dedykowany" bo kupiony od Architekta jako taki, na którym on testuje Savyny. I rzeczywiście, nie ma z nim problemu. A co w nim specjalnego to nie mam pojęcia
[#1080] Re: Savyna68K

@Architect1200, post #1077

Też w sumie mnie to ciekawi, ja akurat mam karty CF kingston 1GB, 4GB, Sandisk 4GB oraz jakiś zwykły Caviar 8GB. Trudno wszystko przewidzieć, zdarzaly się karty innym użytkowników, które działały podłączone do portu IDE, a nie działały przez przelotkę PCMCIA i na odwrót.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem