[#1111] Re: Savyna68K

@endrys, post #1110

Nie wiem czy była lista na risery, piszę się na 1 szt.
[#1112] Re: Savyna68K

@zorkadar, post #1111

Proszę mnie tu nie zawracać głowy Archi'emu, bo się nie doczekam wymiany kondensatorów
[#1113] Re: Savyna68K

@zorkadar, post #1111

W temacie riserów do A500 - ponieważ Architekt ma inne rzeczy na głowie, chciałem się zapytać, czy ktoś byłby zainteresowany takim czymś:

Projektowane pod płytę rev.6A, aczkolwiek powinno pasować pod inne. Omija kondensatory, które są w okolicach procesora oraz Kickstart. Generalnie robiłem to pod kombinację "Savyna + Wicherek", czyli pod wyższą "kanapkę".
Cena chwilowo nieznana, ale się wyklaruje wkrótce, jak się zrobi pierwszy egzemplarz.
[#1114] Re: Savyna68K

@perinoid, post #1113

Jestem zainteresowany, podaj cenę :)
[#1115] Re: Savyna68K

@perinoid, post #1113

jestem zainteresowany.
[#1116] Re: Savyna68K

@perinoid, post #1113

To mogłoby być mniejsze, najlepiej jakby tego skosu nie było, bo zasłania podstawkę kicstartu i z tym wysunięciem wjedziesz w miejsce indivisionECS.

Gdzie są ścieżki zasilania, bo widzę, że wszystkie mają ta samą grubość?

Ja już mam coś takiego, tylko zasilania kickstart wycięciem i trzeba podnosić goldpinami, gdyby poprowadzić cześć ścieżek pod spodem, to można by się pozbyć tego skosu. Pokazywałem to Architectowi, ale nie wiem czy ma czas.

Jak ktoś chce to plik kicada mogę dać.

[#1117] Re: Savyna68K

@sanjyuubi, post #1116

A widzisz... Jak się człowiek nie zna, to robi nie do końca właściwie A ja w tym temacie lamer jestem, pomyślałem, że trzeba przesunąć - to przesunąłem. I tyle. O scandoublerze też nie myślałem, bo nie mam. Mi niepotrzebny. Ważne było tylko, żeby cała kanapka wyszła spod klawiatury z odpowiednio dużym zapasem, żeby jak się np. Savynę dołoży, to żeby się dalej mieściło. Przy tym twoim układzie za mało się nie wysuwa? Trzeba by Savynę zmierzyć. Ścieżki są takie same, żeby zasilanie zrobić szersze nie pomyślałem (przy okazji, u Architekta i Kippera zdaje się, ścieżki są takiej samej szerokości).
Do czego są u ciebie te kondensatory? Są na linii zasilania, jeśli dobrze kojarzę...
[#1118] Re: Savyna68K

@perinoid, post #1117

Ja mam ten adapter fizycznie u siebie, miałem tego więcej, ale nie pamiętam do kogo to poszło. Między klawiaturą, a procesorem jest gdzieś 3-4mm, możesz to łatwo sobie zwizualizować, spójrz do którego pinu podstawki amigi sięga ta obrócona podstawka i zobacz gdzie jest ten pin, gdy się patrzysz na amigę z góry. Na starym riserze, po podniesieniu karty na listwie, dotykała ona klawiatury, tutaj można podnosić do samej góry.

Ścieżki zasilające przepuszczają sporo większe prądy w porównaniu do ścieżek sygnałowych, gdzie prąd płynie tylko do momentu naładowania się pojemności ścieżki, a potem ewentualnie przez jakiś rezystor podciągający jeśli jest. Akurat kipper to uprawia kubizm jeśli chodzi o PCB i nim się nie sugeruj, a Architect dostanie po uchu jak zrobił cienkie. Im większe prądy, tym większe ścieżki, za cienkie będą się grzały, musisz sobie wbić robienie grubszych ścieżek w nawyk.

To kondensatory blokujące, nie trzeba ich lutować, to bardziej zboczenie zawodowe.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 16:56:21 przez sanjyuubi
[#1119] Re: Savyna68K

@sanjyuubi, post #1116

kurde, nie "zasilania" tylko "zasłania"
[#1120] Re: Savyna68K

@sanjyuubi, post #1118

U Architekta wszystkie są takie same (patrz tutaj)
[#1121] Re: Savyna68K

@perinoid, post #1120

Nie są. Te szerokie „pola” to też są ścieżki.
[#1122] Re: Savyna68K

@Krashan, post #1121

Obawiam się, że nie masz racji Ale to nie istotne.
[#1123] Re: Savyna68K

@perinoid, post #1120

Nawet sam nie wiem jakie są, bo pliki mam na laptopie którego nie mam akurat pod ręka, ale możliwe że jebłem, nie mam już nawet jednej sztuki. Robiony był na szybko niestety. Jak ja to mowie, nie myli się ten kto nic nie robi
Zawsze przykładam się do swoich pcb, i czasem je poprawiam kilka razy zanim rusza do fabryki.
Nowy musi być uniwersalny na tyle, aby nie blokował ROM-u, IndiECS, nie kolidował z spidi-ego interfejsem, a za razem złącze IDE Savyna żeby miał w stronę środka Amigi.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 19:34:05 przez Architect1200
[#1124] Re: Savyna68K

@perinoid, post #1120

Nie są zbyt grube i nie są zbyt cienkie, na oko 10-12mils.

Wg tego kalkulatora dla ścieżki o wysokości 35um, przy temp. otoczenia 30 stopni, obciążeniu 1A i dopuszczalnym wzroście temp o 10 stopni, minimalną szerokością ścieżki jest 12mils, przy dopuszczalnym wzroście temp o 5 stopni jest to już 18 mils.

Zawsze warto dawać więcej, a ograniczać się dopiero, gdy jest to potrzebne, ale jak chcesz to możesz trzymać się minimum.
[#1125] Re: Savyna68K

@Architect1200, post #1123

A masz już taki, czy mam zmodyfikować swój?
[#1126] Re: Savyna68K

@Architect1200, post #1123

Działa? Działa! U mnie nawet 2 zestakowane żeby dalej przesunąć. Więc o co się kłócić? OK
[#1127] Re: Savyna68K

@perinoid, post #1126

Zapraszam do demontażu elementów w litewskich i włoskich maszynach zbudowanych na zasadzie "Działa? Działa!" (czyli większość). Jestem pewien, że postrzeganie świata wywróci ci się do góry nogami, kiedy wyciągniecie drobnego elementu (dajmy na to niepozorny oring) skończy się na rozkręcaniu połowy maszyny, bo zawsze coś ciut przeszkadza w demontażu.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 20:18:09 przez sanjyuubi
[#1128] Re: Savyna68K

@sanjyuubi, post #1127

A masz już taki, czy mam zmodyfikować swój?
Zacząłem, ale chciałem dokończyć ten batch Savyn i nie skończyłem go, teraz mam ataki DDOS (żargonem IT) z Fastami i innymi zaległościami których mi się nagromadziło .
Twój musiał byś obrócić o 180 stopni żeby IDE było w druga stronę, a nie będzie on kolidował już z niczym, sprawdzałeś ?
[#1129] Re: Savyna68K

@Architect1200, post #1128

Zawsze znajdzie się coś co będzie kolidowało, ktoś może sobie nakleić radiator od P4 na Agnusa np.
[#1130] Re: Savyna68K

@sanjyuubi, post #1129

ktoś może sobie nakleić radiator od P4 na Agnusa


szeroki uśmiech
[#1131] Re: Savyna68K

@Architect1200, post #1106

Kto mi wpłacił za riser a nie dostał ?


Chodzi pewnie o mnie. Wysłałem pm.
[#1132] Re: Savyna68K

@Architect1200, post #1128

Takie coś wyszło:

Nie da się użyć z Indivision, ale m to nie przeszkadza bo nie mam. Reszta idealnie zgodnie z planem.
[#1133] Re: Savyna68K

@perinoid, post #1132

Jeśli chciałeś podłączyć to w ten sposób na taśmie, to IDE mogło znajdować się również po lewej stronie, taśma zwyczajnie byłaby dłuższa i znajdowała się nad kartą.
[#1134] Re: Savyna68K

@sanjyuubi, post #1133

Nie chodziło o taśmę. To efekt uboczny. Chodziło o wyciągnięcie procesora w całości spod klawiatury tak, żeby było więcej miejsca pod deklem, np. na dodanie jeszcze Wicherka (który, jak mam nadzieję, kiedyś w końcu zacznie działać z Savyną).
[#1135] Re: Savyna68K

@perinoid, post #1134

No w tej roli spełnia się adapter, który podałem wcześniej, ale jesteś zadowolony, to tak to zostawmy.

P.S. Niedługo na pewno pojawi się 68060 PPC 400MHz twojego autorstwa, biorąc pod uwagę jak szybko rosną oczekiwania jak tylko coś pokażesz Daj im palec, a tylko on ci zostanie
[#1136] Re: Savyna68K

@sanjyuubi, post #1135

Nie nabijaj się. Nic się nie pojawi
[#1137] Re: Savyna68K

@dez3, post #1

Przy okazji zabawy z pamięciami na BGA, zmajstrowałem taki prototyp:



14MHz (1.5MIPS, dwa P8, które mam akurat mi działają), 8 FAST, 1.5MB SLOW, 1.5MB innej pamięci dodawanej programem, IDE, 2x Clockport (nie sprawdzany, bo nie mam na czym), mapowanie ROM do FAST, albo z pliku. Dwie sztuki na razie mam do pobawienia, riser do A500 mogę odstąpić tylko 1 (taki jak w 1-m poście). Kabelki trzeba będzie sobie zrobić samemu bo nie mam już złączek do zarabiania, mogę dać te sondy, trzeba sobie przylutować samemu. Na PCB jest pin VCC, z którego można pobrać 5V do zasilenia karty.
Zworki są tylko dwie, do aktywowania turbo i wyłączenia wszystkich pamięci (można było więcej, ale to prototyp, a i tak nikt pewnie nie będzie tego ruszał), resztę można wyłączać indywidualnie z poziomu programu konfiguracyjnego.
[#1138] Re: Savyna68K

@sanjyuubi, post #1137

A moje czekają na pamięci, chyba przed Świętami już nie dojdą.
[#1139] Re: Savyna68K

@sanjyuubi, post #1137

Fiu fiu. Ile za to cudo?
[#1140] Re: Savyna68K

@PrzemasIII, post #1139

Zależy dla kogo, koszt części to około 110-120zł, bo już nie ma pamięci z demobilu, wstępnie 150zł (nisko bo prototyp, powinienem żądać więcej, ale staram się nie tracić wiary w normalnych ludzi, no i będzie tego tylko kilka max 9-10szt wszystkich razem ode mnie) jak ktoś zdecyduje się sobie zostawić, ale jak ktoś ma zamiar potem to sprzedać za 800zł na amibayu, to niech chociaż coś odstąpi albo da mi CD32 , jak sprzeda za 800E to poproszę A4000 najbiedniejszą.



Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 21:04:53 przez sanjyuubi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem