[#1] Kątówka IDE dwuportowa
Pierwszy produkcyjny egzemplarz zszedł z taśmy. To seria próbna, ale przeszedł wszystkie testy (podłączyłem SD2IDE i dysk twardy 3.5").


[#2] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #1

Ten skos to nawiązanie do prometeusza? ;) Aż żałuję że nie mam Amigi bo tyle dobra w przystępnej cenie do niej teraz wychodzi.
[#3] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #1

No i elegancko :) Gratulacje OK
[#4] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@margines, post #2

Jeden klik i juz masz :)
[#5] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #1

Super !OK
[#6] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@margines, post #2

Ten skos to nawiązanie do prometeusza?

No niezupełnie, on raczej nawiązuje do tego ile miejsca jest między płytą Amigi a klawiaturą.
[#7] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #6

Nie sądziłem Krashan, że jesteś aż tak sentymentalny
Ale pomysł zacny, jak rozumiem, dysk 2.5 cala wchodzi z grubsza tam gdzie powinien, a mamy bonusowo port 3.5 cala....

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 09:24:19 przez wali7
[#8] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #1

Witam
kiedy taka kątówke bedzie można nabyc i w jakiej cenie ?
[#9] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@wali7, post #7

Trochę inaczej to działa. Port 2.5" który jest nalutowany na krawędź płytki, nasadzasz na złącze w Amidze. Do drugiego portu 2.5" wtykasz SD2IDE. A do portu 3.5" wpinasz taśmę i podłączasz cokolwiek. Jeżeli ktoś nie potrzebuje portu 3.5" to mam też kątówki bez niego.

Oba sprzęty mają korekcję problemu świecącej non-stop diody LED. Zworka w kątówce podwójnej służy do ewentualnego odłączenia sterowania LED-a w Amidze przez urządzenie na porcie 3.5".

A co do sentymentalizmu... Jak zwał, tak zwał. MorphOS przestał mnie kręcić. Wyprzedaję sprzęt i bawię się klasykiem.
[#10] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@AmigaFAN, post #8

Z serii wstępnej zostały mi dwie sztuki. 42 zł za sztukę (+ 7 zł za przesyłkę) u mnie bezpośrednio. Następna seria za niecały miesiąc, może trochę wcześniej. Mam nadzieję zabrać kilka sztuk na AmiParty, jeżeli się wybiorę na Amigowisko, to też coś powinienem mieć.

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 09:35:53 przez Krashan
[#11] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #10

nie chciałem marudzić bo jak wiadomo każdy potrzebuje czegoś innego, ale napiszę, jako że uwielbiam amigę 1200 w takiej postaci jak jest czyli desktop, coś takiego by dla mnie miało sens ale nie ze złączem 3,5 tylko 2,5 i wtedy z jednej strony mam załóżmy kartę SD a z drugiej dysk 2,5 '' i powinno się zmieścić w desktopie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 11:12:29 przez QUAD
[#12] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #10

Krashan: dla mnie jedna sztuka na Amiparty. Jak chcesz przelew wcześniej to pisz, jak nie to gotówka na party.
[#13] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Jenot, post #12

Zadziała na tym dysk 2.5" + zewnętrzny PCtowy CD-ROM na taśmie zasilany z zasilacza PC?
[#14] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #1

To rozumiem że dyskacz ładnie będzie siedział w sankach z tym adapterem?
Można prosić o jakieś foto tego cuda w A1200 z ekranami i sankami a jeszcze lepiej za zapiętym 2.5".

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 11:21:12 przez sebar27
[#15] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #9

MorphOS przestał mnie kręcić. Wyprzedaję sprzęt i bawię się klasykiem.


U mnie niestety dokladnie tak samo. Z tym ze jeszcze oprocz klasyka bawie sie innymi retro sprzetami.


Co do samego adaptera to jeszcze na IRCu zapomnialem spytac o jedna rzecz. Czy beda dzialac z tym adapterem 3 urzadzenia? Mam tutaj glownie na mysli karte SD z SD2IDE do portu 2.5", a do portu 3.5" dysk twardy + CD-ROM na podwojnej tasmie.
[#16] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@QUAD, post #11

coś takiego by dla mnie miało sens ale nie ze złączem 3,5 tylko 2,5 i wtedy z jednej strony mam załóżmy kartę SD a z drugiej dysk 2,5 '' i powinno się zmieścić w desktopie

Taką wersję też się da zrobić. Z tym, że złącze od strony sanek i dysku byłoby męskie i dysk z przelotką byłby połączony krótką taśmą. Połączenia na sztywno robić nie można, bo po pierwsze odległość nieco za duża, po drugie coś by gdzieś mogło nie pasować, np. różne dyski mogą mieć swoje złącza na nieco różnych wysokościach.
[#17] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Vato, post #13

Zadziała na tym dysk 2.5" + zewnętrzny PCtowy CD-ROM na taśmie zasilany z zasilacza PC?

Tak, z tym, że górny port 2.5" jest dla klasycznego dysku talerzowego „nie z tej strony”, czyli taśma musiałaby być nieco dłuższa i przechodzić ponad górną krawędzią kątówki. Zmieści się w Amidze bez problemu, ale wymaga taśmy o długości 8 - 10 cm no i wtedy trochę trudno będzie pogodzić ze sobą obie taśmy. Do konfiguracji: klasyczny dysk 2.5" w sankach + urządzenie na taśmie 3.5" lepsza byłaby przelotka, która ma port 3.5" wyżej, a 2.5" niżej i po drugiej stronie.

Obie moje przelotki (jedno i dwuportowa) są zaprojektowane z myślą przede wszystkim o SD2IDE.
[#18] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@sordan, post #15

Czy beda dzialac z tym adapterem 3 urzadzenia? Mam tutaj glownie na mysli karte SD z SD2IDE do portu 2.5", a do portu 3.5" dysk twardy + CD-ROM na podwojnej tasmie.

Nie, ta kątówka nie jest „IDE doublerem”, tak jak np. EIDE'99. Czyli dwa urządzenia max, w dowolnej kombinacji (oba na małym porcie, oba na dużym, albo po jednym).
[#19] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@sebar27, post #14

To rozumiem że dyskacz ładnie będzie siedział w sankach z tym adapterem? Można prosić o jakieś foto tego cuda w A1200 z ekranami i sankami a jeszcze lepiej za zapiętym 2.5".

Niestety nie będzie. Ta przelotka jest zaprojektowana z myślą o wsadzeniu w górny port 2.5" konwertera SD2IDE. Celowo jest on umieszczony po lewej stronie portu Amigi zamiast po prawej, bo jest mały i się tam zmieści. Prawa strona zostaje wolna, co jest przydatne zwłaszcza, jeżeli ktoś ma wewnętrzny scandoubler.

Taka konfiguracja oczywiście nie ma szans zmieścić się przy założonym ekranie. Poza tym z punktu widzenia typowego dysku 2.5" w sankach i typowej taśmy do niego, port 2.5" jest po złej stronie i ma zły rodzaj złącza (powinno być męskie).

Podsumowując: przelotka jednoportowa (opisywałem ją w innym wątku) jest dla tych, którzy chcą sobie wygodnie zamontować SD2IDE i nie mieć problemu z diodą HDD w Amidze. Przelotka dwuportowa jest też dla tych samych osób, ale które sobie chcą jeszcze przypiąć jakiś napęd 3.5" na taśmie.

Jeżeli chcesz po prostu podłączyć typowy dysk 2.5" w sankach, to taniej i prościej po prostu nabyć zwykłą krótką tasiemkę 44-żyłową. Tym bardziej, że w dyskach raczej nie ma jajec z diodą.
[#20] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #16

Tak, domyślam się że na sztywno to by nie miało większego sensu i ciężko by było zrobić coś takiego właśnie tasiemkę miałem na myśli, można by nawet zamiast portu od razu przylutować taśmę, wtedy na 100% nie było by problemu z podłączeniem dysku w sankach, w innym razie może zahaczać o dysk, kolejna sprawa że łatwiej przylutować piny w całości niż się bawić z taśmą więc ostatecznie mogły by być puste dziurki, a z trzeciej strony to nic nie trzeba zmieniać tylko wylutować złącze 3,5, wlutować taśmę i podciągnąć zasilanie ze złącza 2,5 tego po lewej :)
[#21] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #1

OO to bedzie niedlugo : krashan.zajebisty,sklep.pl ? :)
No chyba jakis mini jeszcze zostal ....

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 13:01:33 przez Drako^BB
[#22] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #10

To ja, podobnie jak Jenot rezerwuję jeden adapter 2,5/3,5 na AmiParty. Wpłatę mogę dokonać na miejscu lub przedpłatą w dowolnym terminie.
[#23] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@QUAD, post #20

Lutowanie taśmy 44-żyłowej do płytki to strasznie marudna robota. Poza tym łatwo się potem mogą urywać przewody. Te taśmy są zaprojektowane do zaciskania w złączach i tego się trzymajmy. W sumie mógłbym zainwestować w sanki, dyski 2.5" jakieś się w szufladzie walają. Możnaby wtedy zaprojektować optymalną przelotkę do zestawu dysk 2.5" + napęd 3.5" na taśmie. Czyli niżej męski port 2.5" od strony sanek, a wyżej męski port 3.5", też od strony sanek. Wtedy to by nawet miało szansę współpracować z ekranem, sęk w tym, że swoją Amigę kupiłem już bez ekranu, więc nie mam jak pomierzyć... W takiej przelotce możnaby też sobie odpuścić układ korekcji HDD LED.

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 13:22:38 przez Krashan
[#24] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #10

To ja sie pisze na 100% za ten niecaly miesiac /pocekam az katowka przejdzie testowanie w praktyce / 1 szt juz prosze dl amnei z nastepnej partii produkcyjnej zarezerwowac
pozdr
[#25] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #19

Obiecane foto przelotki zamontowanej w A1200 z wpiętym SD2IDE i taśmą do napędu 3.5".

[#26] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #25

Pytanie techniczne, trochę poza tematem - czy Amiga lub adapter są jakoś wybredne, jeśli chodzi o karty SD? Nigdy takiej w Amidze nie miałem.
[#27] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #25

To ja poproszę jeszcze fotkę jak napęd komponuje się z Amigą. Kwestia estetyki jest dość istotna dla mnie, a chętnie zobaczę jak można to rozwiązać. Pytanko z pogranicza elektroniki: jeśli kątówka jest defacto rozgałęźnikiem złącza IDE (równolegle z portu na dwa porty) to jakie zadnia ma scalak prezentowany na fotce? I zwora?
[#28] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #1

Grzegorz weź zrób konkurencję Jensowi i przeprojektuj płytę A1200 najlepiej żeby miała rozmiar A600 lub CD32, do tego szybsze 020, sloty SIMM na pamięć (mamy takie turbo na płycie ;) ) szybszy kontroler IDE (4xeide, ba może być i coś jak fast ata, ale na płycie), szybsze porty szeregowy i równoległy, później zaproponuj AmigaKIT sprzedaż płyt i ludzie będą lutować jak GBA1000 i chwalić Cię pod niebiosa.
[#29] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Romlen, post #27

Post numer 9 odpowie na dwa twoje pytania.
[#30] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@KM, post #28

A może niech zacznie od czegoś prostszego - Thylacine na clock-port albo Plibox na Zorro - te wystarczy przerobić a Krashan wiedzę (i moją kasę) na pewno wtedy ma Już nie mówię o kątówkach PCMCIA, które za 150PLN rozchodzą się jak świeże bułeczki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem