[#31] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Romlen, post #27

To ja poproszę jeszcze fotkę jak napęd komponuje się z Amigą.

Jaki napęd? Twardy dysk, którego używam do testowania portu 3.5" z Amigą się wcale nie komponuje, leży sobie obok. Jeżeli ktoś ma potrzebę użycia dysku/CD-ROMu z portem 3.5" to ja nie wnikam jak on sobie go skomponuje. Jeżeli ktoś nie ma potrzeby, polecam kątówki pojedyncze (tylko port 2.5" dla SD2IDE), są tańsze i mniejsze .

Scalak na fotce jest „wzmacniaczem” linii ACTIVE dla popularnych SD2IDE, przy których po połączeniu zwykłą taśmą dioda HDD w Amidze jest cały czas zapalona. Moje przelotki eliminują ten problem.

Zwora po zdjęciu odłącza linię ACTIVE z portu 3.5 od Amigi – jeżeli jest zdjęta, aktywność napędu na tym porcie nie zapala diody HDD w Amidze.
[#32] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #31

proszę mnie wpisać na 1 sztukę z nowej produkcji.
[#33] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@_arti, post #30

@KM, @_arti:

Spokojnie z tym, _arti ma rację. Takich mistrzów co to „hoho czego to ja nie zaprojektuję”, z tonami obietnic paru już mieliśmy. Dlatego zacząłem celowo od rzeczy prostych, żeby nie powiedzieć trywialnych (chociaż jak widać też przydatnych). Powoli będę przechodził do bardziej ambitnych dodatków i rozszerzeń. Stawiam na wysoką jakość wykonania, w miarę przystępną cenę i akceptowalne terminy. Przy okazji nie chcę też bezpośrednio konkurować z innymi kolegami działającymi na tym samym polu. Dlatego np. na interfejs do myszek/klawiatur USB w moim wykonaniu proszę nie liczyć . Ale mam kilka projektów na celowniku, chociaż do poziomu „nowej Amigi” na razie jest bardzo daleko... Gdy będę miał coś nowego, na pewno poinformuję, ale nie wcześniej niż na etapie działającego prototypu.
[#34] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #33

nie chcę też bezpośrednio konkurować z innymi kolegami działającymi


Gdyby Twoje zainteresowania jakoś się pokrywały z tym co robimy w Sakura IT, to możemy zwyczajnie nawiązać współpracę zamiast konkurować .

Swoją drogą, proszę o 1 szt. z nowej produkcji.


Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 19:32:08 przez strim_
[#35] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #33

też poproszę 1 szt.
[#36] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@zeter, post #35

Też biorę jedną z nowej partii.OK
[#37] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #33

...Dlatego np. na interfejs do myszek/klawiatur USB w moim wykonaniu proszę nie liczyć ...
Z mojej strony nie ma co liczyć na kątową przejściówkę IDE
[#38] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #33

A jak cenowo wyglądałoby dodanie do takiej przelotki konwertera SATA-PATA i standardowego portu SATA zamiast 3.5" IDE?
[#39] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@_arti, post #38

Kupujesz konwerter PATA->SATA i wpinasz w złącze. Po czym okazuje się, że koliduje z Indivision. Podpinasz więc tasiemką, przyklejasz do obudowy i kablem SATA podpinasz do dysku 2.5" który masz w fabrycznych sankach. Zasilanie do dysku bierzesz z zasilania stacji.

Patrzysz jak to wygląda, uderzasz się trzy razy w czoło, demontujesz wszystko i podpinasz SD2IDE, wkładasz 32GB kartę microSD zakupioną w hipermarkecie za rogiem za 40-60zł.
[#40] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #33

Nie dało by się zrobić takiej kątówki z dźwiękiem, gdyby zamontować tam głośnik piezzo takie jak do Gotek-ów montowali. Było by to coś nowego w sumie to mógłby być hit na światową skale. Tak żeby coś szemrało, ortodoksy mogły by się na to rzucić.
[#41] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@_arti, post #38

@_arti: Wpychanie konwertera na przelotkę nie ma sensu, bo przy tak małoseryjnej produkcji cena by poszła w setki złotych. Bezcelowe jest konkurowanie z chińską masową produkcją. Za 30 zł można kupić coś takiego. Na ile mogę to ogarnąć bez przymierzania, to po wetknięciu tego w port 3.5" mojej przelotki nie będzie kolizji z Indivision AGA, co najwyżej konwerter oprze się dolnym portem SATA o Indivision, ale port jest plastikowy więc to nie stanowi problemu. Z tym, że:
1. Nie mam pojęcia jak się ten sprzęt spisuje z Amigą.
2. Musisz doprowadzić zasilanie rozdzielaczem ze stacji dysków.

Uważam, że propozycja hrw jest znacznie prostszym rozwiązaniem. Chyba że naprawdę 32 GB Ci nie wystarczy, ale co tam chcesz mieć, 500 GB? Ile to się będzie czasu formatować .
[#42] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@TechNineWonder, post #40

@TechNineWonder: Napisz sobie taki szemrzący moduł w ProTrackerze i puść Hipkiem w kółko .
[#43] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@strim_, post #34

@strim: Na razie się nie pokrywają, ale w razie czego nie widzę przeszkód we współpracy. Chyba tylko może to, że jestem cholernym indywidualistą .
[#44] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Grisza, post #36

Co do następnej serii, wstępnie przewiduję na jakiś 20 lutego. Obecna króciutka seria już „zeszła”.
[#45] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #42

Ha ha ha cóż za wyszukany joke. Chyba tak będę musiał zrobić...

Widzę że jeszcze do pewnych rzeczy musisz dorosnąć, ale spoko poczekam, polutujemy jeszcze coś kiedyś razem wierze.yippee
[#46] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@TechNineWonder, post #45

Widzę że jeszcze do pewnych rzeczy musisz dorosnąć

Do jakich?
[#47] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #46

Do jakich?



Do pewnych, jak dorośniesz to Ci napiszę
[#48] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #44

Przelotki dwuportowe (KA 60) są dostępne w cenie 42 zł + wysyłka. Z zamówieniami zapraszam na priva, wezmę je też na AmiParty i na Amigowisko. Szczegółowy opis i zdjęcia tutaj. Została mi też jedna sztuka przelotki jednoportowej (KA 47).

Przygotowałem również projekt przelotki podwójnej, ale z portem 2.5". Bardzo podobna do KA 60, po prostu port do taśmy to gniazdo męskie 44-pin. Za jakiś miesiąc powinienem mieć gotowe sztuki.
[#49] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #25

Takie to Ok
[#50] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #10

To dla mnie też za miesiąc
[#51] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@barbaramazurek, post #50

Na dzisiaj mam od ręki.
[#52] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #51

To jutro mogła bym kupić jak by my załatwili tranzakcie?
[#53] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #48

Pytanie techniczne, czy do dwuportowej (KA 60) mogę podpiąć zamiast SD2IDE karte CF2IDE ?
W zasadzie KA47 to pytanie tez się tyczy.
Czy jednak to nie bardzo by chodziło?
[#54] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Ankuz MkOne, post #53

Możesz i będzie działać, ale niestety nie zamkniesz obudowy. Z typową CF2IDE z Allegro karta CF będzie wystawać 3 mm poza obudowe z lewej strony. Tak jest w przypadku obu przelotek.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 14:25:55 przez Krashan
[#55] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #54

ok, tak myślałem że będzie wystawać.
Ale ważne że wogóle odpali. thx
[#56] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Krashan, post #1

Mam pytanie odnośnie ide2sd.Mialem w A1200 kick 3.0- cf2ide i działało normalnie.Przeniosłem system wb3.1 na karte sd 4gb podzielona na 3 partycje ffs.Winuae bootuje z tej karty z partycji systemowej normalnie.Po podłączeniu ide2sd przez przelotkę kątową do ami, nie dzieje się nic.Karta jest widziana jako cc0 ale amiga ja traktuje jak powietrze.Czy to wina kicka 3.0 czy tez jakaś inna cholera

Ps.Mam tam jeszcze blizzarda 1230 iv i robilem maprom kicka 3.1.

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2016 19:13:00 przez Aniol
[#57] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Aniol, post #56

W opcjach winuae uzywasz ide2sd pod UAE czy IDE0? uaehf.device czy SCSI.device?

Karta w ogóle nie jest widziana, bo cc0 to PCMCIA.
[#58] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Norbert, post #57

Pod winuae jako uae i uaehf.device.Tez mnie zdziwiło,ze cc0.Jak oznaczałem w prefsach winuae jako ide0,hdtoolbox nie potrafił nic z karta zrobić.
[#59] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Aniol, post #58

Bo musisz zmienić w ikonie hdtb wpis na scsi.device.

Czy po przestawieniu na IDE0 system startuje z karty SD ?
Jeśli nie , to masz odpowiedź dlaczego nie działa na realnym sprzęcie
[#60] Re: Kątówka IDE dwuportowa

@Norbert, post #59

Oki,dzięki.Skoro to tu leży problem to pobawię sie ustawieniami.Balem się,ze albo coś popsute,albo będę musiał kupować i czekać na kicka 3.1.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem