[#31] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@spidi, post #29

u znowu skandal
[#32] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@Dorian3d, post #31

u znowu skandal


jakiś musi być
[#33] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@lekarz_med, post #12

A kolega pamięta o mnie? Koniec lipca... Czy jakoś tak. :)
[#34] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@spidi, post #1

Ale jak coś, to też się piszę na coś takiego.
[#35] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@spidi, post #1

Ale się cieszę. Od dawna szukam kontrolera IDE a Z2. Niby tyle ich jest (wg. postów wyżej), a jakoś nie przelewa się z ich dostępnością. FastATA na ZIV nawet jeśli się zjawia, to kosztuje absurdalne pieniądze. Z dziką rozkoszą kupię nowy IDE do Amigi (zakładam, że w rozsądnych pieniądzach :) )! Jak jeszcze będzie autobootowalny, to już w ogóle dzikie szaleństwo :D
[#36] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@spidi, post #1

Ja też się pisze na ten kontroler na zorro 2, mam nawet CF IDE na śledziu do mojej A2k i niby kontroler na X-Surfie2 i jeszcze żadna karta CF mi na tym nie ruszyła. A tu pięknie! Więc jak tylko robisz listę to od razu mnie zapisz!
[#37] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@baderman, post #35

Jak już pisałem na A2000 z odpowiednią wersją kickstartu będzie można bootować z dysku.
[#38] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@spidi, post #37

A tak z technicznych czy przy wszystkich częstotliwościach DRAM będzie działał bez wait state ? konkretnie to czy przy 28MHz ? i jak sadzę w CPLD odtworzyłeś cykl 7MHz ? a próbowałeś to puścić na wyżej niż 28 ?
[#39] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@spidi, post #37

Pytanie, czy na A1200 z odpowiednią wersją kickstartu będzie podobnie? Mam Elboxowe ZIV (ZII, ZIIFast, ZIV).
[#40] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@lukzer, post #38

Nie przy wszystkich.
Tak w CPLDku jest logika odtwarzająca cykl 7MHz.
Na pająku było sprawdzane do 28MHz. Będzie wszystko na płytce PCB, to sprawdzę wyższe o ile procek pozwoli się tak przetaktować.
[#41] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@baderman, post #39

Pytanie, czy na A1200 z odpowiednią wersją kickstartu będzie podobnie? Mam Elboxowe ZIV (ZII, ZIIFast, ZIV).


Na A1200 ze slotami Zorro II na chwilę obecną będzie problem. Do takiej konfiguracji będzie niezbędne przerobienie sterownika.
[#42] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@spidi, post #1

Tak wygląda złożony Wicher2000. Na chwilę obecną posiada odpalony RAM. Kontroler pamięci rozpoznaje wielkość włożonej pamięci do gniazda SIMM, czyli odpowiednio 1/2/4/8 MB.



Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 12:55:25 przez spidi
[#43] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@spidi, post #42

brawo!
[#44] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@spidi, post #42

To teraz konkrety, kiedy dostępny i koszt łącznie z prockiem :D

OK
[#45] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@QUAD, post #44

Spokojnie to dopiero pierwszy prototyp
Dla zwiększenia osiągów jednak dodam kontroler dysko na tę kartę. Więc będzie jeszcze jeden prototyp.
[#46] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@spidi, post #45

Czyli będzie to połączone z idea?
[#47] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@_Skiba, post #46

Wicher2000 będzie posiadał kontroler dysku już na sobie (taki sam jak jest w IDEA).
[#48] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@spidi, post #47

ciekawie brzmi, dzisiaj z ciekawości włożyłem proteine do A2000 bo trza mi było więcej ramu, mam bsc at-bus 2008 a na nim 2 mb fastu, i tu nagle jak mam proteinę to nie widzi mi dysku i muszę pokombinować :/

Spidi czy dodanie kontrolera na tą kartę znacząco podniesie jej koszt ? i czy ide będzie szybsze niż przykładowo to co mam na tym bsc 2008 ?
[#49] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@spidi, post #41


Na A1200 ze slotami Zorro II na chwilę obecną będzie problem. Do takiej konfiguracji będzie niezbędne przerobienie sterownika.


A będziesz planował wersję która zadziała uniwersalnie w slotach Z2 - czyli np. w A1200 z Micronikiem lub Elboxem? Taki kontroler na pewno też dałby frajdę użytkownikom z Z3 (A3/4k).
[#50] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@QUAD, post #48

Co do kosztów, to jeszcze nie wiem jak to zrobię. Będę się chciał zmieścić na tej samej płytce (chodzi o wielkość płytki PCB). Ale jakiegoś drastycznego zwiększenia kosztów nie powinno być.

Co do osiągów jak złożę wszystko do kupy to będę mógł mówić coś więcej.
Chociaż teraz mój kontroler (taka kanapka) na procku 7MHz z pamięcią fast i scsi od Don_Adan wyciąga 1MB/s.
[#51] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@baderman, post #49

Kontroler będzie robiony, pozostanie tylko kwestia sterownika do niego.
[#52] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@spidi, post #51

Jak tam postępy w projekcie IDEA ZII bo byłbym zainteresowany? :)
[#53] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@Davka, post #52

Chwilowo w kartoniku leży.
[#54] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@spidi, post #53

Czy i kiedy Idea ZII będzie dostępna w sprzedaży?
[#55] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@_Skiba, post #54

i ja dopisuje się do pytania
[#56] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@Risc, post #55

No to ja profilaktycznie...


1. _arti (1 sztuka)

[#57] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@Risc, post #55

To ja się zapytam czy jednak nie lepiej się szarpnąć i zrobić kartę z 030/020 (coś a'la terrible fire). Kart z pamięciami i sterownikami dysków jest zatrzęsienie i pewnie większość userów A2000 już jakąś ma.
[#58] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@_Skiba, post #54

Czy i kiedy Idea ZII będzie dostępna w sprzedaży?

Tak będzie, ale na mikołajki nie wiem czy dam radę.
Karta będzie miała na pokładzie złącze IDE, SPI i I2C.
[#59] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@spidi, post #58

pokłony
Mogę ją przetestować na bardzo dużej ilości sprzętu z A2000 gdyby była taka potrzeba ;)
[#60] Re: Wicher2000 i IDEA ZII

@spidi, post #58

Również jestem chętny na zakup IDEA ZII

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 10:00:41 przez Davka
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem