[#31] Re: MNT VA2000

@baderman, post #30

Coraz bardziej mnie zaciekawia OK
[#32] Re: MNT VA2000

@BULI, post #31

Zamówiłem kartę z 2 partii - zobaczymy jak się sprawi na Z3 w A4000
[#33] Re: MNT VA2000

@misha, post #32

Koniecznie napisz jak dostaniesz kartę jak się sprawuje ok, racja
[#34] Re: MNT VA2000

@BULI, post #33

Spokojnie, jeszcze pierwsza nie dotarła
Jak dotrze, planuję testy
[#35] Re: MNT VA2000

@baderman, post #34

Ja dzisiaj dostałem - dwie sztuki. Ale nie ma mnie w domu i nie będzie aż do... lipca płacz
Mama mi je tylko pokazała do kamery internetowej
[#36] Re: MNT VA2000

@Umpal, post #35

U mnie na śledzeniu przesyłki jest cały czas "przesyłka w tranzycie do kraju docelowego" :/
[#37] Re: MNT VA2000

@baderman, post #36

Cóż za wigilijny prezent! Właśnie przyszła! :D
[#38] Re: MNT VA2000

@baderman, post #37

Wklejaj skrinszoty i opisuj wrażenia szeroki uśmiech
[#39] Re: MNT VA2000

@baderman, post #37

Daj znać jak się sprawuje
[#40] Re: MNT VA2000

@baderman, post #30

Ok. Minęło trochę czasu a mnie udało się stoczyć pierwszy bój z VA2000.
Wszyscy testują VA2000 z Amigami 2/3/4k. Ja natomiast kupiłem tę kartę do zupełnie innej konfiguracji i ona będzie dla mnie punktem wyjścia. Wiem, że jeśli chodzi o Amigi 3/4k to większość jak nie wszystkie problemy związane z uruchomieniem zostały rozwiązane, więc nie chciałbym żeby ktoś się zniechęcał. Jak będę miał chwilę, to postaram się sprawdzić w Amidze 4000D i w Amidze 4000T - ale na chwilę obecną nie sprawdzałem. Tyle tytułem wstępu.

Konfiguracja testowa:
A1200 1D3, Apollo 1260/50 + 64mb ram, Elbox ZIV, Thylacine USB - no i oczywiście VA2000 w wersji elektroniki 1.0.
Testy:
Jak się okazuje - karta do mnie przyszła z firmware v1.0 w wersji rc2 (czyli starszej, niż umieszczona na stronie pełna wersja 1.0). Na poczet testów przygotowałem sobie czystą instalację os 3.9 z BB2 oraz Picasso96 w wersji 2.1e. Kartę umieściłem w pierwszym slocie Fast ZII. Dla wyjaśnienia dodam - że działa on jako zwykłe ZII dopóki karta w niego włożona nie obsłuży trybu FastZII (a przynajmniej tak powinno być w teorii :) ).
Firmware 1.0 rc2 - Amiga nie wstaje, jeśli obie karty (VA2000 i ThylacineUSB) są włożone. Jeśli jest sama VA2000 - Amiga uruchamia się poprawnie. W trybach AGA karta daje na HDMI niebieski obraz kontrolny i jest to zachowanie poprawne (konsultowane z autorem karty :) ). Po instalacji karta jest widoczna w ScreenMode i w Picasso96Settings, niestety - próba ustawienia trybu graficznego nie działa. Obraz na HDMI nadal jest niebieski, choć Amiga wydaje się poprawnie przełączać na tryby karty graficznej.
Firmware 1.0, 1.2 i 1.3_rc2 - Amiga nie wstaje niezależnie od tego czy karta jest sama w slotach czy w towarzystwie.

Na chwilę obecną - tyle. Muszę przyznać że kontakt z Lukasem, autorem karty, jest wzorowy i mam nadzieję, że prędzej czy później rozwiążemy problemy z uruchomieniem karty w tym - było nie było - nietypowym środowisku :). Nie wiem czy winny w tej sprawie jest inny sprzęt - np Apollo lub same sloty. Spróbuję przełożyć Blizzarda IV do tej Amigi i zobaczę, czy to pomoże. Niestety - wczoraj czas na testy mi się skończył i muszę poczekać aż znowu się znajdzie :). Wg. zapewnień Lukasa - nowa wersja firmware'u (1.3) to kwestia najbliższych dni i istnieje duża szansa że problemy zostaną w niej poprawione.
[#41] Re: MNT VA2000

@baderman, post #40

A masz możliwość sprawdzenia tej karty na romie 3.0? Wieki temu miałem problem z Apollo 040 i CV643d, okazało się że na romie 3.1 nie wstawała.
[#42] Re: MNT VA2000

@fazior, post #41

W tej Amidze miałem CV64/3D wcześniej i doskonale działała, więc to raczej nie jest kwestia romu. Dzisiaj przeflashuję najnowszym wsadem i sprawdzę jej działanie w najniższym slocie do którego ACT/Elbox przewidziało działanie z innymi timingami. Może pomoże? :)
[#43] Re: MNT VA2000

@baderman, post #40

Mały update:
zmiana slotu z pierwszego na ostatni pomogła o tyle, że Amiga wstaje i uruchamia się na każdej wersji firmware'u. Niestety sama karta, choć widoczna w systemie, nie daje kontrolnego niebieskiego obrazu na HDMI oraz nie pozwala nic na sobie wyświetlić. Przestawianie zworki "Adjust Z2" na busboardzie nie pomogło w tym przypadku (A ściślej, to zaszkodziło, bo po reboocie dostawałem żółty ekran).
Pozostaje zatem czekać na nowy firmware od Lukasa.
[#44] Re: MNT VA2000

@baderman, post #43

Właśnie wyszedł firmware 1.3 Lukas dał też cynk, że z 2 wypustu zostało już całkiem niewiele, a wysyłkę planuje za kilka tygodni.

Info z FB: link

Co do samej karty, sporo informacji leży na a1k link
[#45] Re: MNT VA2000

@misha, post #44

Pezentacja VA2000 na YT:

https://youtu.be/HkLu4QZPdhw
[#46] Re: MNT VA2000

@misha, post #45

Można gdzieś tą kartę zamówić ? ile kosztuje ? ktoś się orientuje?
[#47] Re: MNT VA2000

@Paul149, post #46

To jednak zostajesz przy slotach zorro?
[#48] Re: MNT VA2000

@Paul149, post #46

Kosztuje 189ojro, można zamówić TU
[#49] Re: MNT VA2000

@waldiamiga, post #48

Tak zostaje przy Zorro II bo nie wydam 1500zl na mediatora bo to bez sensu.
Co do karty graficznej to może zamowie choć też jest droga xd czas pokaze
[#50] Re: MNT VA2000

@Paul149, post #49

Zostań przy Picasso ;)
[#51] Re: MNT VA2000

@Paul149, post #49

Jako bonus tej karty jest czytnik kart microsd. Łukasz pisał, że pracuje nad tym, żeby można było Amige zabootowac z tej karty. Na chwilę obecną - jest do niej device i montuje się ją klasycznie.
[#52] Re: MNT VA2000

@baderman, post #51

Nawet nie wiesz jak bardzo mi ta informacja pomogła :)
[#53] Re: MNT VA2000

@Paul149, post #49

Jak ktoś potrzebuje tylko karty graficznej, a jest w alternatywie MNT taniej, to może i jest bez sensu, ale jak dla mnie do A4000D, za trochę ponad 1300pln Medek, to wybawienie i dziękuję Elboxowi, że nadal go produkują! Karta graficzna za nawet 70pln (i do tego w gratisie ~112MB fast, za Zorro Ram trzeba by wywalić z 300pln używkę, za GFX o podobnych możliwościach z 800pln), do tego Lan 8029AS za browara (a LAN dla mnie jest dość ważny) i jakby ktoś chciał, to przerobiona karta USB za jakieś 70pln, karta muzyczna 16bit za browara.
[#54] Re: MNT VA2000

@flops, post #53

Przerobiona karta USB ? TZN co ? Nie trzeba juz kupowac spidera z Elboxu ?
[#55] Re: MNT VA2000

@flops, post #53

Ja mam spore oczekiwania. Myślę, że VA2000 będzie miała spore możliwości. Dziś Lukas wrzucił na FB fotki działającego pass-through:

https://www.facebook.com/groups/CommodoreAmiga/permalink/10154336939974157



[#56] Re: MNT VA2000

@twardy, post #54

Z tego co kojarzę to jest jakiś trick, żeby zwykłą kartę na układzie chyba Neca przerobić tak, żeby działała z Medkiem.
[#57] Re: MNT VA2000

@flops, post #56

Trzeba przeprogramować identyfikatory producenta zawarte w pamięci EEPROM na takie, jakich oczekuje sterownik.
[#58] Re: MNT VA2000

@misha, post #55

Ma ktoś może już tą kartę ? Warto kupić do A4000 ?
[#59] Re: MNT VA2000

@wolly, post #58

Mam i z obecnym firmware mogę już polecić Oczywiście VA2000 w duecie z VA2000CX
[#60] Re: MNT VA2000

@misha, post #59

Możesz napisać coś więcej.

Szybkość, sterowniki pod P96/CGX porównanie z innymi kartami, jakieś bajery (slot karty SD, czy kontroler IDE)?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem