[#1] Turbo 030 od Matze
Udało mi się uruchomić kartę DIY od naszego zachodniego sąsiada Matze. .
Dzięki niej otrzymujemy 030 i niezłego kopa (ponad 9.5 mips) kontroler IDE oraz 4MB pamięci Fast.
klik
klik
klik
Całość wychodzi dość tanio jak na dzisiejsze Amigowe czasy ..
Jak by ktoś był zainteresowany to zostało mi kilka szt PCB
[#2] Re: Turbo 030 od Matze

@lukzer, post #1

Zapomniałem dodać że dzięki tej karcie można też uruchomić 060 od Georga.
[#3] Re: Turbo 030 od Matze

@lukzer, post #1

Jestem zainteresowany zestawem plytek.
[#4] Re: Turbo 030 od Matze

@lukzer, post #1

Witam
Też chętnie wezmę jeden komplet PCB
[#5] Re: Turbo 030 od Matze

@lukzer, post #1

Jestem chętny, zamawiam jeden komplet :) tylko jaka jest cena? :)

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 09:29:50 przez Red
[#6] Re: Turbo 030 od Matze

@Red, post #5

poproszę jeden komplet
[#7] Re: Turbo 030 od Matze

@lukzer, post #1

Chętnie wezmę komplet płytek. Priv.
[#8] Re: Turbo 030 od Matze

@lukzer, post #1

Jaka cena takiego turbo i czy jest wersja z 8MB FASTu?

Pozdrawiam,

Azz
[#9] Re: Turbo 030 od Matze

@Azzorek, post #8

Płytki kosztują 65zl komplet turbo jest na PCB 4W wiec stąd taka cena.
Ile kosztuje całe turbo to ciężko dokładnie oszacować zależy gdzie się kupuje czesci.
Najdroższy jest procesor choć ja wyrwałem z Chin za 30$.
Jak na razie nie ma wersji 8MB

Jak ktoś chce płytki proszę o kontakt na pm
[#10] Re: Turbo 030 od Matze

@lukzer, post #1

Jestem chętny na jeden komplet PCB
[#11] Re: Turbo 030 od Matze

@lukzer, post #9

rozumiem że ram jest na tej osobnej płytce i jak będzie np. za jakiś czas 8MB to sobie pójdzie podmienić ?
[#12] Re: Turbo 030 od Matze

@lukzer, post #1

ciekawe
OK

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 20:04:12 przez Dorian3d
[#13] Re: Turbo 030 od Matze

@Dorian3d, post #12

Ja tez, komplet płytek dla mnie
[#14] Re: Turbo 030 od Matze

@lukzer, post #2

68060 w A500?
[#15] Re: Turbo 030 od Matze

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #14

no ale 4 mb ?
[#16] Re: Turbo 030 od Matze

@lukzer, post #9

To czy będzie wersja 8 MB może zależeć od możliwości alokacji tej mapowania w przestrzeni ZIII. Matze zdaje się ma ideę używania tej karty ze swoją wersją karty graficznej z GD5434, na tej karcie jest 2 MB RAM, więc brakuje już miejsca na 8 MB Fastu w ZII. Dla porównania, Georg Braun w gba1000 dał możliwość mapowania 8 MB SRAM onboard w ZIII i tylko wtedy da się używać karty graficznej (zarówno oryginalnej konstrukcji z 4 MB, jak i tej od Matze z 2 MB).
[#17] Re: Turbo 030 od Matze

@lukzer, post #2

Fajna kanapka :)
Widziałem to chyba na fotce. Mam gdzieś wolną płytkę turbo od GBA, do tego został mi jeden 68060, może, jak się odrobię, to sobie machnę takie cudo? Ciekawe tylko, czy dałoby się domknąć obudowę od A500... 68060 i karta graficzna w środku A500... to byłoby coś :)
[#18] Re: Turbo 030 od Matze

@wali7, post #16

Matze zbudował PCB z 4MB dlatego że to miało być rozszerzenie do starego Harms 030 a tam raczej nie da się więcej.

Z rozmów które prowadziłem z Matze wiem że pracuje nad specjalną wersją karty ram do swojego turbo opartej na SDRAM o pojemności 128MB. Kiedy i czy w ogóle ujrzy to światło dzienne zależy od niego.
Póki co udoskonala SDRAM do CDTV/A500
[#19] Re: Turbo 030 od Matze

@lukzer, post #18

No tak, to brzmi rozsądnie, pamięć jak widzę jest SRAM. Większy DRAM byłby fajny, w przypadku zastosowania turbo 68060 od GBA 64 MB DRAM już jest.
[#20] Re: Turbo 030 od Matze

@wali7, post #17

68060 i karta graficzna w środku A500... to byłoby coś
. Wampir v2 500 wyjdzie sporo taniej pewnie i będzie sporo szybszy.
[#21] Re: Turbo 030 od Matze

@fazior, post #20

...ale wyjdzie pewnie z 5 lat później i dodatkowo jest tylko emulatorem
[#22] Re: Turbo 030 od Matze

@Vato, post #21

Nie mogę się zgodzić, że Vampire jest emulatorem. Gdyby iść ta logiką, to 68020 jest emulatorem 68000...
[#23] Re: Turbo 030 od Matze

@flops, post #22

Darku nie przejmuj się, nie znasz Andrzeja, on to robi specjalnie haha :P

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 10:12:15 przez QUAD
[#24] Re: Turbo 030 od Matze

@fazior, post #20

Może i tak, ale (1) kolejka oczekujących może być bardzo długa, (2) idea pakowania wszystkiego w fpga nie przemawia do mnie (chociaż śledzę z zainteresowaniem projekt), a (3) nic nie przebije frajdy złożenia do kupy i uruchomienia czegoś takiego osobiście.

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 10:24:29 przez wali7
[#25] Re: Turbo 030 od Matze

@wali7, post #24

(3) nic nie przebije frajdy złożenia do kupy i uruchomienia czegoś takiego osobiście.
To jest 1 z 3 argumentów, który do mnie przemawia:). Co do kolejki to widocznie miałem szczęście, mail koło świąt bożego narodzenia, pejment w wigilię a wampir na biurku jakoś w lutym:). Co do pakowania wszystkiego w fpga... Mi osobiście zwiewa i powiewa co tam się dzieje i który kawałek krzemu grzeje się bardziej. Podchodzę do sześćsety, wciskam 1 na kommodorkowym zasilaczu i mam klasyczną amigę ECS
z mocarnym procesorem i kartą GFX - dla mnie bomba.
[#26] Re: Turbo 030 od Matze

@fazior, post #25

Powiedział bym, że dla mnie cała zabawa polega na własnoręcznym składaniu gratów, bo lubię sobie polutować, samo użytkowanie już mniej mnie kręci, ale zgadzam się co do Vampire, karta jest bezkonkurencyjna na chwilę obecną. Sam nie mam, ale miałem możliwość pobawienia się przy okazji wymiany podstawki koledze z forum i po tym używanie A600 z czymś innym niż Vampire straciło dla mnie sens
Jako użytkownikowi zwisa mi śpiącym nietoperzem czy to jest na FPGA, PKS czy PCK, grunt, że mogę to włożyć do klasycznej Amigi.
[#27] Re: Turbo 030 od Matze

@Kilos, post #26

Mogę się w takim razie zgodzić, że podstawowy problem z Vampirem dla mnie (i dla Ciebie pewnie też) to jest zamknięty status projektu. :)
[#28] Re: Turbo 030 od Matze

@wali7, post #24

Ta karta blokuje port boczny Amigi ?
[#29] Re: Turbo 030 od Matze

@Kilos, post #26

Jako użytkownikowi zwisa mi śpiącym nietoperzem czy to jest na FPGA, PKS czy PCK, grunt, że mogę to włożyć do klasycznej Amigi.


OKOKOK

zgadzam się
[#30] Re: Turbo 030 od Matze

@Dorian3d, post #28

Nie, jest wkładana zamiast 68000
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem