kategoria:
[#1] Reanimacja Atari
Próbowałem zainstalować się na forum Atari ale za mocno mi nie idzie :( Nie mogę założyć nowego wątku. Z tego co jest nie mogę wyłuskać tego co mnie najbardziej interesuje. Coś jest nie teges. Chciałem spytać o kilka rzeczy wspólnych z Amigowymi komputerami. Może ktoś zna się też na tych komputerach.

Ostatnio wpadł mi w ręce model Atari 65xe z drugiej serii (tych montowanych na płycie 130 ale bez dodatkowej pamięci). Cóż, nie jest to C64 o którym zawsze marzyłem, ale jak to mówią "lepszy wróbel w garści". Komputer jest w stanie nieznanym, bez zasilacza, kabla video i magnetofonu. Jako, że bardzo interesuje mnie odpalenie trochę dem, nie bardzo wiem od czego zacząć:
1. Komputer stał lata w suchym ciepłym miejscu, jest lekko pożółkły. Czy tak samo jak amigę powinienem go najpierw otworzyć i obejrzeć jak wygląda płyta i kondensatory?
2. Zanim podłączę do prądu, jaki zasilacz? Czy wystarczy uniwersalny z odpowiednią wtyczką? Jaka moc?
3. Nie ma magnetofonu. Czy wystarczy dorobić wtyczkę i wtyczkę mini jack żeby puszczać dane z np "mptrójki"?
4. Mam manipulator od Atari 2600, będzie działał z 65XE?

Z góry dziękuję za pomoc

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 09:25:45 przez Koyot1222
[#2] Re: Reanimacja Atari

@Koyot1222, post #1

Hmm... sorry za niemerytorycznego posta ale... "wongiel Pan masz ?"
A tak na serio to w życiu Atari nie miałem więc Ci nie pomogę... mam nadzieję że znajdzie się uczynna duszyczka która poza wyjaśnieniem Ci jeszcze raz dlaczego "Amiga/C64 rulez !" pomoze Ci w odpaleniu "sprzęta" szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 09:43:01 przez pisklak
[wyróżniony] [#3] Re: Reanimacja Atari

@Koyot1222, post #1

1. Trzeba otworzyć, kondków jest kilka ja bym nie wymieniał, ale płytę trzeba wyczyścić z węgla.
2. Do prądu? Ja słyszałem i widziałem na własne oczy że to na węgiel działa....
3 i 4. Tego nie wiem, pytaj na forum składu opału ( węgla )
[#4] Re: Reanimacja Atari

@maliniak, post #3

Dzięki za PW, będę wiedział gdzie i jak szukać OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem