[#31] Re: Czyżby ACA1260 ???

@_Skiba, post #28

Heh, ja też kisnę, jak ktoś mówi o reaktywacji P5 :D
[#32] Re: Czyżby ACA1260 ???

@_arti, post #31

Tak, o Vampire też mówili, że to mrzonki, że się nie da, że jak to.
[#33] Re: Czyżby ACA1260 ???

@skipp, post #32

Być może ale ja śledzę sytuację Amigi gdzieś od 1993 i po 23 latach już na kilometr wyczuwam trolling. Całkiem niezły zresztą, patrząc ilu ludzi w to wierzy. Nawet podcasty o tym trąbią
[#34] Re: Czyżby ACA1260 ???

@_arti, post #33

Spoko. Tylko powiedz mi, czym różniłoby się to, co robi Jens i jego Icomp od tego, co miałoby robić Phase 5. Jaki argument świadczy o tym, że Jens może robić karty, a Phase5 już nie?
[#35] Re: Czyżby ACA1260 ???

@skipp, post #34

Jens ma jednak za sobą całą masę niezłego sprzętu. A ten gościu, który teraz niby reaktywuje Phase 5, zajmował się tam podlewaniem kwiatków i parzeniem kawy...
[#36] Re: Czyżby ACA1260 ???

@Krashan, post #35

No nie wydaje mi się, że sam będzie lutował i pakował ;) Nie każdy CEO musi znać się na produkcji :D
[#37] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Czyżby ACA1260 ???
[#38] Re: Czyżby ACA1260 ???

@skipp, post #34

Jens zrobił już masę sprzętu, a koleś z Fazy 5 po za zdjęciami nic nie zrobił i nie zrobi.
Jak chcesz też mogę fotki zrobić i umieścić gdzieś w necie.
[#39] Re: Czyżby ACA1260 ???

@_arti, post #31

Lojalnie przypominam o zgrzewce piwa którą zaoferowałeś jeżeli P5 wyda B1260. Jakby co lubię Tenczynek.
[#40] Re: Czyżby ACA1260 ???

@recedent, post #8

Takie zapisy są pewnie w gwarancjach wszystkich płyt głównych do pecetów OK

Ciekawe czy ta karta będzie oparta na logice, która była we wsadach do MACHów kart Apollo, które Jens podobno posiada. Dobra, niech się coś przy klasyku kręci, a "niebiescy" i "czerwoni" niech nie narzekają, przecież wolne, stare, kanapko-Amigi nie są dla nich konkurencją, a zupełnie innym światem.
[#41] Re: Czyżby ACA1260 ???

@_arti, post #33

Być może ale ja śledzę sytuację Amigi gdzieś od 1993 i po 23 latach już na kilometr wyczuwam trolling. Całkiem niezły zresztą, patrząc ilu ludzi w to wierzy. Nawet podcasty o tym trąbią


W porządku. Ja również jestem generalnie jestem lekko sceptyczny, ale i dociekliwy. Jeśli to faktycznie trolling, to PO CO by ktoś zadawał sobie tyle trudu? Pytam wprost. Jaki cel temu "trollowi" by przyświecał? Dlaczego akurat wybrał Phase5? Co by na tym miał zyskać? Po co rejestrowałby firmę? Po co zadawałby sobie trud tworząc animacje, rysunki? Po co miałby odpisywać na każdy komentarz, jaki pojawia się na fanpage'u? Jaki jest "end game", ostateczny cel tego trolla, według Ciebie?
[#42] Re: Czyżby ACA1260 ???

@skipp, post #41

Jest w centrum uwagi?
[#43] Re: Czyżby ACA1260 ???

@Tomski, post #42

Jest w centrum uwagi?


No, dobrze - jest w centrum uwagi - i co dalej? Cel osiągnięty?
[#44] Re: Czyżby ACA1260 ???

@skipp, post #43

200 szt turbo w preorderze po 300 euro ? :)
[#45] Re: Czyżby ACA1260 ???

@skipp, post #41

Cel może być taki, że liczył, że ceny starych kart B1260, Cyber Storm spadną o połowę i kupi to co chciał od dawna, za pół ceny. Teraz zależy ile wydał na to, ale ogólnie, jak nie ma praw do nazwy, to zaryzykował ogromnie, bo właściciel nie podaruje pewnie.
Ogólnie, byłbym w stanie uwierzyć w reaktywację Phase 5, ale on to robi w taki sposób, żebym nie wierzył. Schemat wypisz wymaluj torllowania, tutaj jakieś zdjęcie starych kart, a niby w kartonie nowe, no proszę... Słabo to wygląda, tak jak Arti pisał, śmierdzi na kilometr.
Choć do Vampire przed premierą też podchodziłem sceptycznie.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 13:24:15 przez flops
[#46] Re: Czyżby ACA1260 ???

@skipp, post #41

> PO CO by ktoś zadawał sobie tyle trudu

Po pierwsze - trud to żaden - co najwyżej kilkaset Euro (czyli 2-3 dniowy zarobek) na założenie spółek, po drugie - chociażby dlatego, że amigowcy łykają to jak pelikany - za każdym razem.

O zgrzewce pamiętam. O swoim pomyśle na pierwszego kwietnia też.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 13:15:44 przez _arti
[#47] Re: Czyżby ACA1260 ???

@_arti, post #46

Po pierwsze - trud to żaden - co najwyżej kilkaset Euro (czyli 2-3 dniowy zarobek) na założenie spółek, po drugie - chociażby dlatego, że amigowcy łykają to jak pelikany - za każdym razem.

No dobrze - więc ktoś wydał kilkaset euro. Amigowcy łyknęli jak pelikany. I CO DALEJ? Pytam o cel ostateczny. Ciągle nie widzę odpowiedzi.

Cel może być taki, że liczył, że ceny starych kart B1260, Cyber Storm spadną o połowę i kupi to co chciał od dawna, za pół ceny.

Haha, to mnie rozbawiłeś - na pewno tak było! Zamiast rejestrować firmę, tracić czas i energię, i wydawać setki euro to by "uzbierał" i "kupił to co chciał od dawna", bez trollowania. Niezły MASTER PLAN, serio! Poza tym nie wydaje Ci się, że patrzysz przez polski pryzmat i może nie każdy musi ciułać pół roku, żeby sobie CyberStormaPPC kupić po dzisiejszej cenie rynkowej? Może jednak nie każdy na zachodzie myśli jak pierwszy lepszy małomiasteczkowy Janusz byznesu?
[#48] Re: Czyżby ACA1260 ???

@skipp, post #47

Mogło być różnie, bo nie wygląda, że chce rzeczywiście produkować karty turbo
Ludzie z zachodu też nie szastają kasą na lewo i prawo, żeby kupić retro sprzęt, czy nawet jakikolwiek. 700 euro za B1260 u wielu Niemców wywołuje lament, co innego wymiana samochodu co roku i dorzucenie 5 tyś euro.
Może tak jak Arti pisze, dla samego Trollingu, dla hype w internecie, żeby przy browarze z kumplem się śmiać, że mu się udało Amigowców zrobić w konia OK Nie takie rzeczy już widziałem, nie taki trolling. Zdziwiłbyś się do czego ludzie są zdolni.
Ktoś kto ogarnia biznes, nie tak podchodzi do niego jak ten Pan. Tutaj z daleka widać amatorkę...
Jak karty wyjdą, będzie można je kupić poniżej 3.5 tyś za B1260, poniżej 5k za CyberStorm MK III, to dostaniesz flaszkę na party i przyznam Ci rację oficjalnie. Bo jak pisałem wcześniej, zawsze mogę się mylić.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 13:56:55 przez flops
[#49] Re: Czyżby ACA1260 ???

@flops, post #48

Ludzie z zachodu też nie szastają kasą na lewo i prawo, żeby kupić retro sprzęt, czy nawet jakikolwiek. 700 euro za B1260 u wielu Niemców wywołuje lament

Śmiem wątpić ;) Pierwszy z brzegu przykład z ostatnich dni:
Blizzard PPC 603e+, 200MHz, 68060 - 15 licytantów, 47 ofert, cena wywoławcza 1 euro, cena końcowa 1,060 euro.

Jak karty wyjdą, będzie można je kupić poniżej 3.5 tyś za B1260, poniżej 5k za CyberStorm MK III, to dostaniesz flaszkę na party i przyznam Ci rację oficjalnie. Bo jak pisałem wcześniej, zawsze mogę się mylić.

A co jeśli wyjdą w innych cenach? ;) Jasne jest, że ja też mogę się mylić. To rzekłszy, nie łykam wszystkiego jak pelikan. Jestem (lekko) sceptyczny. Ale dopóki ktoś mi nie udowodni, że "nowy" Phase5 to tylko troll i nic więcej, to przyjmuję wersję taką, że ten człowiek nie ma żadnego powodu, by trollować. Za dużo energii i czasu poświęca na to (dalej nie uzyskałem odpowiedzi jaki jest jego cel). Z mojego punktu widzenia tego typu "trolling" byłby zupełnie nieuzasadniony.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 14:10:47 przez skipp
[#50] Re: Czyżby ACA1260 ???

@skipp, post #49

ten człowiek nie ma żadnego powodu, by trollować. Za dużo energii i czasu poświęca na to (dalej nie uzyskałem odpowiedzi jaki jest jego cel). Z mojego punktu widzenia tego typu "trolling" byłby zupełnie nieuzasadniony.


Ale jesteś na PPA i czytasz posty, które się tu pojawiają? Zdajesz sobie sprawę ile czasu i energii niektórzy poświęcają na "udzielanie się" tutaj? Zakładanie "lewych" kont, dyskusja z samymi sobą, dziesiątki postów... To nie może być trolling!
[#51] Re: Czyżby ACA1260 ???

@recedent, post #50

Z całym szacunkiem dla naszego kochanego PPA, ale trollowanie na lokalnym niszowym portalu to z lekka coś innego, niż biznesowe deklaracje, które idą w świat. Serio porównujesz naszych śmiesznych podwórkowych "wojowników" stąd, do ex-pracownika "starego" Phase5, który zakłada firmę, firmując ją swoim nazwiskiem i publiczne deklaruje wznowienie produkcji w największym globalnym serwisie społecznościowym? Po to idzie przez wszystkie instancje niemieckiej biurokracji, by (jeśli faktycznie jest trollem) tym samym skazać siebie na totalną utratę wiarygodności i własnego dobrego imienia? Tego to akurat ja nie łykam, sorry.

No, ale - czas pokaże. Ja też mogę się mylić. Jednakże, gdyby było tak, jak piszą sceptycy, to nie wiem, co ten człowiek musiałby mieć w głowie. A z obserwacji i informacji, które dotarły do mnie do tej pory, wynika coś zupełnie odwrotnego.

Cóż. Pożyjemy, zobaczymy!
[#52] Re: Czyżby ACA1260 ???

@makarsky, post #44

ja obstawiam cenę 500 do 800 euro
[#53] Re: Czyżby ACA1260 ???

@Mariodj, post #1

No to turbo już jest, a co z A1200 reloaded?
[#54] Re: Czyżby ACA1260 ???

@KM, post #53

"Turbo już jest"?! Przecież na razie mamy dopiero screenshota z programu do projektowania płytek. Nawet nie wiadomo czy powstał pierwszy prototyp.
[#55] Re: Czyżby ACA1260 ???

@recedent, post #54

Jens napisał na forum EAB:
"If that stock of CPUs really existed, I'd be more than interested in buying it. I could finally make an 040/060 design if I had sufficient CPU supply. I'm all prepared, just accumulating CPUs since quite some time."
[#56] Re: Czyżby ACA1260 ???

@recedent, post #54

Miałem na myśli projekt, moja wina. Poza zapowiedziami nic więcej nie ma.
[#57] Re: Czyżby ACA1260 ???

@Pawelek, post #55

Dzięki za potwierdzenie tego co napisałem. "I could finally make a 040/060 design" oznacza, że projekować jeszcze nie skończył, a co dopiero mówić o gotowej karcie.
[#58] Re: Czyżby ACA1260 ???

@Krashan, post #35

A ten gościu, który teraz niby reaktywuje Phase 5, zajmował się tam podlewaniem kwiatków i parzeniem kawy...


Krashan, a skad to niby wiesz? Dosc slabe to i lekko ponizajace. Z tego co ja wiem, to ow czlowiek byl odpowiedzialny za Support i mial stanowisko menadzerskie. I pracowal zarowno w phase5, jak i bplan.
[#59] Re: Czyżby ACA1260 ???

@skipp, post #58

Krashan, a skad to niby wiesz?
Z dość pewnego źródła, którego jednak nie ujawnię (tak, wiem, to też słabe dość, ale dam radę z tym żyć). Czas pokaże.
[#60] Re: Czyżby ACA1260 ???

@Krashan, post #59

Z dość pewnego źródła, którego jednak nie ujawnię

Fair enough.

Dla balansu teraz ja coś zapodam z "dość pewnego źródła":





To jest kopia na moim serwerze, ale źródło jest tu - http://www.estrayk.com/phase5/

Według EXIF info - zdjęcia zrobione dnia 2016-10-22.

Filename - DSC08540-C.jpg
ImageDescription - 
Make - SONY
Model - DSC-TX100V
Orientation - Top left
DateTime - 2016:10:22 14:00:04
YCbCrPositioning - Co-Sited
ExifOffset - 2336
ExposureTime - 1/20 seconds
FNumber - 3.50
ExposureProgram - Normal program
ISOSpeedRatings - 800
ExifVersion - 0230
DateTimeOriginal - 2016:10:22 14:00:04
DateTimeDigitized - 2016:10:22 14:00:04
ComponentsConfiguration - YCbCr
CompressedBitsPerPixel - 2 (bits/pixel)
BrightnessValue - 1.14
ExposureBiasValue - 0.00
MaxApertureValue - F 3.51
MeteringMode - Multi-segment
LightSource - Auto
Flash - Flash not fired, compulsory flash mode
FocalLength - 4.43 mm
UserComment - 
SubsecTimeOriginal - 00
SubsecTimeDigitized - 00
FlashPixVersion - 0100
ColorSpace - sRGB
ExifImageWidth - 4608
ExifImageHeight - 2592
InteroperabilityOffset - 17338
FileSource - Other
SceneType - Other
CustomRendered - Normal process
ExposureMode - Auto
White Balance - Auto
DigitalZoomRatio - 1.00 x
SceneCaptureType - Standard
Contrast - Normal
Saturation - Normal
Sharpness - Normal

GPS information: - 
GPSVersionID - 2.3.0.0
GPSImgDirectionRef - Magnetic direction
GPSImgDirection - 241.75

Maker Note (Vendor): -
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem