[#1] Oscyloskop z Amigi
Na stronie "FILETY" link znajduje się schemat przelotki, umożliwiającej wykorzystanie dowolnej Amigi z systemem co najmniej 2.0 w charakterze oscyloskopu. Na stronie zamieszczone jest zdjęcie okna programu "OSCYLOSKOP", brak jednak informacji skąd go można ściągnąć. Domyślam się, że jest to program autorski i wcześniej pewnie był udostępniony, ale obecnie nie jest. W tym miejscu pojawia się moje pytanie do szanownych kolegów. Czy ktoś z was ma w swoich zbiorach ten program? Ewentualnie skąd go można ściągnąć?

Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2016 19:23:56 przez zilog

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2016 19:24:21 przez zilog
[#2] Re: Oscyloskop z Amigi

@zilog, post #1

TU
[#3] Re: Oscyloskop z Amigi

@*y, post #2

100/100. Bardzo dziękuję. Temat do zamknięcia.
[#4] Re: Oscyloskop z Amigi

@zilog, post #3

Ty nic nie zamykaj tylko zajrzyj ile ciekawostek do Ami jest na tej stronie...
[#5] Re: Oscyloskop z Amigi

@zilog, post #1

Bardzo fajne możliwości ok, racja
[#6] Re: Oscyloskop z Amigi

@BULI, post #5

Może ktoś zna podobne strony. Lata 90, początek XXI wieku. Mają swój klimat. Była kiedyś taka strona, nazwy dokładnie nie pamiętam CC Online?, fajne były tam wspomnienia ludzi, których pierwszym kompem było Spectrum, Atari 800 XL czy Amiga.
[#7] Re: Oscyloskop z Amigi

@chicago, post #6

jest nadal - cconline.com.pl. Stamtąd ściągałem pierwsze gry pod UAE i Fellowa. RTFM!
[#8] Re: Oscyloskop z Amigi

@snajper, post #7

Miałem podobnie:). Walka z UAE i sterownikiem picasso. Widzę, że ją reaktywowali. Kiedyś trochę lepiej wyglądała.
[#9] Re: Oscyloskop z Amigi

@chicago, post #6

Archiwum BCPL i Tripos z przełomu 78/82 może nie ma wspomnień ale wydaje się być ciekawa. Link.
[#10] Re: Oscyloskop z Amigi

@snajper, post #7

Stronka wprawdzie pachnie klimatami Amigi 500, ale z naszym ulubionym komputerem chyba niewiele ma wspólnego obecnie, no chyba że firmy sprzątające lub drewniane schody mają z Amigą jakiś związek. Pozdrowienia dla wszystkich z Suape w Brazylii
[#11] Re: Oscyloskop z Amigi

@zilog, post #1

Gdzie jest Krashan, może by zaprojektował taką fajną małą płytkę co by wlazła do wtyczki, zawsze chciałem mieć oscylator :)
[#12] Re: Oscyloskop z Amigi

@QUAD, post #11

Chyba oscyloskop ;) Jednak nazwanie tej przystawki oscyloskopem jest grubo przesadzone, bo jest to zwykły woltomierz napięcia stałego z zakresem pomiarowym do +5V. Jednak w tamtych czasach wyświetlanie wyników takich pomiarów na monitorze komputera, to była niezła atrakcja.
[#13] Re: Oscyloskop z Amigi

@RomanWorkshop, post #12

qrna nie wiem skąd mi do głowy przyszedł oscylator :P
pisałem w robocie, zamiast pracować i się śpieszyłem haha
[#14] Re: Oscyloskop z Amigi

@RomanWorkshop, post #12

Dokładniej, to jest ni mniej ni więcej, jak schemat amigowego samplera (bez wejściowego filtru antyaliasingowego). Bardzo prostego samplera, ale w latach 90-tych takie konstrukcje na ADC0804 były bardzo popularne.

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 10:11:50 przez Krashan
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem