kategoria:
[#1] C64 1541 II Rom
Panowie wiem ze to nie to forum ale może jednak cosik poradzicie ;)

Szukam do mojej komódki romu do stacji: CSG 251968-03.
Co prawda na ebay'u jest kilka sztuk ale nie sama cena układu jest straszna co samej przesyłki, a ma polskich stronach daremnie szukać.
Miałby ktoś na zbyciu w rozsadnej cenie ? ;)
[#2] Re: C64 1541 II Rom

@mikecios, post #1

Mozesz znalezc osobe ktora ma programator epromów i wypalić to w 27c128
[#3] Re: C64 1541 II Rom

@maliniak, post #2

W sumie dobra myśl
[#4] Re: C64 1541 II Rom

@mikecios, post #3

27c128, 27c256, 27c512 - wszystkie będą dobre. 128 najtrudniej dostać. A większe można wykorzystać wrzucając np. dodatkowo jiffydosa.
[#5] Re: C64 1541 II Rom

@Jenot, post #4

I chyba faktycznie tak zrobie zamiast sie pitolic z przesylka z niemiec / usa
Dzięki chłopaki za podpowiedź
[#6] Re: C64 1541 II Rom

@mikecios, post #5

jakbys napisal na c64power.com to bys sprawe zalatwil szybciej ;)
ja mam 27c512 na stanie, moge wyslac zaprogramowane
[#7] Re: C64 1541 II Rom

@mikecios, post #5

Jak wkładać zaprogramowaną kość to nie ma co zastanawiać się, tylko trzeba brać np. z JD. Pamięć z oryginalnym kernalem nadaje się np. żeby ją zgubić, przypadkowo czy celowo wyłamać nóżki.
[#8] Re: C64 1541 II Rom

@misiek2, post #7

Tylko zeby prowadzic hulaszczy tryb wypadalo by jd wstawic tez do c64
[#9] Re: C64 1541 II Rom

@nekroskop, post #8

rafvte mi to ogarnia właśnie ku mojej ogromnej radości ;)
[#10] Re: C64 1541 II Rom

@nekroskop, post #8

Niekoniecznie. Co prawda w swoim egzemplarzu mam kernala (oryginalny/JD) z przełącznikiem, ale jest to dzisiaj dla mnie zbędne rozwiązanie. Wystarczy mieć np. EF3 czy Ultimate, które umożliwiają wybór wersji kernala, mimo że fizycznie ma się tylko oryginalny. EF3 to obecnie stosunkowo tani i bardzo przydatny gadżet. EF3 umożliwia m.in. załadowanie do pamięci bodajże 8 kernali i wybór 1 z nich po rozruchu komputera. O ile wymiana kernala w stacji jest stosunkowo prosta, ponieważ kość jest w podstawce, tak na płycie komputera trzeba już starą kość wylutować. Zwykle przy okazji tego zabiegu wstawia się podstawkę celem ułatwienia wymiany tych kostek w przyszłości. Ale jak wyżej można to pominąć. Wystarczy mieć np. EF3 i trochę roboty z bani.

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 18:43:32 przez misiek2
[#11] Re: C64 1541 II Rom

@misiek2, post #10

Mapowanie kernala w 1541 Ultimate nie działa dobrze. Sporo gier i dem się krzaczy - na przykład mój ulubiony Rick Dangerous 2 przy mapowanym Jiffydosie ma tyle artefaktów, że nie da się grać, a po wlutowaniu EPROMa działa jak należy.
[#12] Re: C64 1541 II Rom

@misiek2, post #10

...

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 19:01:22 przez maliniak
[#13] Re: C64 1541 II Rom

@misiek2, post #10

Chłopaki w moim przypadku sprawa wygląda z goła bardzo prosto ;)
Stacja ma spalony rom a chce skompletować kolejny zestaw bez żadnych modów.
C64 stacja, magnetofon i Final III, więc oryginalny rom z dołożonym JD w zupelności wystarczy.
W przyszłości myślę jeszcze nad sd2iec i to wszystko ;)
[#14] Re: C64 1541 II Rom

@mikecios, post #13

Swoją drogą co myślicie o tym, jeśli już mowa o sd2iec
link
[#15] Re: C64 1541 II Rom

@mikecios, post #14

Wstaw sobie jiffego do c64. Sd2iec bedzie mial wiekszego kopa niz z fc3.
Jd w samej stacj nie wiele daje.
Wskazany przez ciebie model polecam.

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 21:12:36 przez nekroskop
[#16] Re: C64 1541 II Rom

@nekroskop, post #15

Czyli zanosi się na kolejny wydatek krótko mówiąc ;)
[#17] Re: C64 1541 II Rom

@nekroskop, post #15

Jeśli JD do wewnątrz komputera to koniecznie z przełącznikiem. JiffyDosa nie lubi ponoć soft z fastloaderami i potrafi się komp krzaczyć, głównie dotyczyć to może dem. Osobiście nie lubię fc3, bo mi potrafi kompa wieszać albo coś nie działa prawidłowo np. Iron lord - nie działa fire. Tak się działo 20 lat temu i tak się dzieje dziś ... na innym egzemplarzu c64 i fc3.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem