[#1] Amiga 500+ kontroler HDD pod procesor
Witam,

Niedawno zakupiłem na znanym nam wszystkim portalu aukcyjnym, kontroler HDD do Amigi 500/500+ montowany pod procesor. Jest to jeden z nowych autorskich projektów. W komplecie z kontrolerem był ROM 1.3/3.1 w jednej kości z dolutowanym kabelkiem i przełącznikiem. Kontroler sprawuje się świetnie. Amiga botuje się automatycznie i znakomicie współpracuje z kartą CF w roli twardego dysku. Pojawił się jednak problem po wymianie romu z wersji 2.0 (37.175) na 3.1. Mianowicie montaż jakiegokolwiek rozszerzenia od A500 (które do tej pory bez problemów współpracowały) pod tzw. klapkę, powoduje zwiechę komputera. Nie działa mi też KCS Power PC Board, ale tutaj nie jestem pewien, bo jest to wersja dla A500 i stąd mogą wynikać potencjalne problemy. Ze starym romem zero problemów. Niestety stary ROM nie zawiera procedur obsługi HDD. Co wy na to?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 09:07:36 przez zilog

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 09:13:11 przez zilog
[#2] Re: Amiga 500+ kontroler HDD pod procesor

@zilog, post #1

Co znaczy "nie działa"? Komputer startuje czy wali kolorowymi ekranami na starcie?
Mam takie rozszerzenie w jednej A500. Po pierwsze, upewnij się, że odpowiednio mocno wcisnąłeś je w gniazdo procesora. Po drugie, jeśli problem polega na wywalaniu dziwnych błędów przy uruchamianiu programów, to spróbuj po odpaleniu kompa uruchomić SysInfo (nie musisz nic 4obic,tylko wystartuj i zakończ) i wtedy sprawdź.
[#3] Re: Amiga 500+ kontroler HDD pod procesor

@perinoid, post #2

Jeśli sysinfo "naprawi" działanie komputera z kontrolerem, to jest inny program który należy wpisać do s-s i zrobi to samo "z automatu"
[#4] Re: Amiga 500+ kontroler HDD pod procesor

@perinoid, post #2

Przejechałem styki kontrolera i romu isopropylem, niestety nie pomogło. Dwa testowane rozszerzenia od A500 i KCS odmówiły posłuszeństwa. Amiga włączając się atakuje kolorami i w nieskończoność wiesza się. Po wyjęciu rozszerzenia problem ustępuje i komputer pracuje poprawnie.
[#5] Re: Amiga 500+ kontroler HDD pod procesor

@zilog, post #4

Upewnij się, że na pewno do końca wcisnąłeś rozszerzenie w gniazdo procesora. Możesz nawet zrobić jak ja - oprzeć się swoim ciężarem i tak "dociążony" komputer dopiero odpalić.
[#6] Re: Amiga 500+ kontroler HDD pod procesor

@perinoid, post #5

Na 100% rozszerzenie jest całkowicie wciśnięte w gniazdo CPU. Problem nie występuje gdy włożony jest oryginalny ROM, ale też nie widać wtedy dysku. Natomiast przy podwójnym romie dostarczonym z kontrolerem, Amiga z rozszerzeniem RAM nie działa i to zarówno gdy wybrany jest kick 1.3 jak i 3.1

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 16:17:25 przez zilog
[#7] Re: Amiga 500+ kontroler HDD pod procesor

@zilog, post #6

No to pewnie ROM jest zle przygotowany.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem