[#1] Zewnętrzna stacja dyskietek Datalux SV-702
Witam, wyszedłem dzisiaj ze szpitala i co pierwsze zrobiłem to odpaliłem Amigi 500 i 1200 żeby przetestować stację Dataluxa Sv-702, którą zakupiłem w pakiecie z innymi pierdołami no i na dzień dobry stacja nie działa, lampka zasilająca nie świeci, nawet nie słychać pracy podczas włożenia dyskietki, co najlepsze zaraz po tym padł mi Adapter TOM 2 i na wkurw**niu wszystko złożyłem i rzuciłem w kąt ( poraz kolejny ), po rozebraniu obudowy z grubsza nie widać żeby stacja była uszkodzona fizycznie, taśmy całe itp.
Mam kilka pytań:
1) Kto potrafi naprawić stację i ma w tym temacie duże doświadczenie, mam jeszcze 2 inne stacje od A500, które też trzeba naprawić.
2) Czy stacja z A1200HD różni się od stacji wkładanych do A1200?bo moja nie wykrywa mi dyskietek w X-Copy oraz nie czyta mi wszystkich dyskietek i rzadko kiedy nagrywa DMS-y, jest wyczyszczona i sprawdzona, działa, ale nie pracuje tak jak trzeba.
3) Czy przez stację zewnętrzną można nagrywać "cuś" na dyskietki?
4) Jeśli nie mam sprawnej stacji lub żadnej w środku to stacja zewnętrzna odpali gry? można ją użyć jak DF0, wykryje ją system jako podstawowy?
5) Jakie są korzyści z zewnętrznej stacji oprócz zmniejszenia ilości wachlowania dyskietkami podczas grania lub pracy na Amidzę.

Jak narazie bardziej mnie wku**wia zabawa w Ami niż cieszy, bo wszystko mi się sypie.
Myszki kupione w pakiecie nie działały, więc kupiłęm TOMa, ktory przed chwilą padł, 2 stacje zabrudziłem zasyfionymi dyskietkami z których 200-300 jest do wywalenia, 1 stacja nie działa, kolejną sam uszkodziłem wkładając z 500 do 1200 a tam jest zamienione napięcie i juz nie czyta dyskietek choć reaguje na nie, stacja zewnętrzna zakupiona kilka dni temu również nie działa, większość DMS-ów nagrywanych przez moją A1200 nie działa. Co mnie jeszcze przykrego spotka?
[#2] Re: Zewnętrzna stacja dyskietek Datalux SV-702

@magnatt, post #1

1. Do stacji dochodzi napięcie?
2. Stacja w a1200 Escom jest inna niż Commodore
3. Można nagrywać i używać normalnie . Dotyczy a1200. Niektóre gierki i tak wymagają df0.
4. Najczęściej tak, ale często wymagane jest df0
5. Może służyć również do szybszego kopiowania

Zamienione napięcie w a500 i a1200?

Jeśli nagrywasz dms z weryfikacja to musi gra działać, chyba że gra w ogóle nie działa z a1200 i na to już tylko pomoże instalacji whdload. Ale do tego potrzebne jest hdd
[#3] Re: Zewnętrzna stacja dyskietek Datalux SV-702

@Norbert, post #2

Niestety ale nie mam mierników i umiejętności posługiwania się nim, a co do zamienionego napięcia to włożyłem stacje z 500 do 1200 i wtyczkę zasilania nie wiedziałem jak włożyć bo nie było oznaczenia pierwszego pinu ścieżki i musiałem chyba odwrotnie zapiąć i to spowodowało uszkodzenie dysku.Bo jak się nie mylę a1200 ma 1 pin od prawej a a500 1 -wszy od lewej.

Większość gier nagrywalem bez weryfikacji bo było szybciej, chociaż mi kazano koniecznie z weryfikacja tylko wtedy miałem gowniane dyskietki i żadna nie działała a jak już zdobyłem sprawne to szło bez weryfikacji. OK czyli sprawdzę z weryfikacja.

A czemu x-copy nie widzi stacji z A1200HD

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 18:41:35 przez magnatt
[#4] Re: Zewnętrzna stacja dyskietek Datalux SV-702

@magnatt, post #3

Złącza zasilania stacji dyskietek na płycie Amigi mają obudowę, która uniemożliwia odwrotne podłączenie wtyczki. Więc nie wiem, jakim cudem podłączyłeś ją odwrotnie.
[#5] Re: Zewnętrzna stacja dyskietek Datalux SV-702

@magnatt, post #1

Też mam dataluxa SV-702, wymieniłem w niej napęd na taki z pc, po małej przeróbce i pominąłem włącznik bo coś w nim nie stykało i wyłączał stacje.
Teraz śmiga jak należy.
[#6] Re: Zewnętrzna stacja dyskietek Datalux SV-702

@RomanWorkshop, post #4

ROMAN nie pamiętam jak to było ale z tą obudową na zasilanie ale chyba się różniła i podpasowalo odwrotnie lub zmieniłem przewody zasilania , nie pamiętam ale coś pokombinowalem i się podobno przez to zesralo. Czyli do stacji df1 może nie dochodzić zasilanie, może urywac się na wlaczniku. Hmmm sam tego nie ogarnę.
Poprostu po 20 latach za szybko chciałem pograć w swoje gry i nie czekając wsadzalem brudne dyskietki i zamieniałem stacje. Teraz dopiero robię przeglądy zanim zechcę pograć. Tylko połowę stacji przez napalenie zwalilem.
[#7] Re: Zewnętrzna stacja dyskietek Datalux SV-702

@magnatt, post #6

A czemu moja stacja df0 a1200 nie widzi dyskietek w x-copy ktoś miał podobny przypadek?
[#8] Re: Zewnętrzna stacja dyskietek Datalux SV-702

@magnatt, post #3

A co za stacja z a1200hd ? Czy to nie przypadkiem stacja pecetową?

Zrób taki "myk" w Xcopy
Włącz wszystkie stacje (jest taka opcja w ustawieniach xcopy- chyba DRIVE ON)
Teraz stacja powinna się uaktualnić.
Spróbuj skopiować .
[#9] Re: Zewnętrzna stacja dyskietek Datalux SV-702

@Norbert, post #8

Oryginalna, z tym samym przypisanym numerem fabrycznym, więc nawet nigdy nie wymieniana.

[#10] Re: Zewnętrzna stacja dyskietek Datalux SV-702

@magnatt, post #9

Adapter TOM naprawiony, chociaż to się udało zrobić od ręki, nagrałem dwie gry DMS, STATUS: Veryfiying Error. załączają się gry do powiedzmy pierwszych opcją bądź napisów lub WB. i dalej nie idą. Błąd DMS-ów czy czego. niektóre da sie nagrać bez ERROR. ale też w większości nie idą dalej.

X-Copy nie reaguje nawet z zaznaczonymi wszystkimi dyskami DRIVE ON. Amiga poszła pod ścianę.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 20:48:25 przez magnatt

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 20:48:57 przez magnatt
[#11] Re: Zewnętrzna stacja dyskietek Datalux SV-702

@magnatt, post #10

Sprawdź czy dms nie są uszkodzone
[#12] Re: Zewnętrzna stacja dyskietek Datalux SV-702

@magnatt, post #10

Czasem głowice stacji wymagają regulacji, a dyskietki po prostu wysiadają. Mi z ponad 100 dyskietek bez błędów, ostały się tylko dwie...
[#13] Re: Zewnętrzna stacja dyskietek Datalux SV-702

@magnatt, post #10

Co było uszkodzonego w TOM'ie ? Pytam, bo znajomemu nagle przestał działać
[#14] Re: Zewnętrzna stacja dyskietek Datalux SV-702

@Bartek2075, post #13

TOM świecił reagował na podpięcie do kompa, ale nie reagował na ruchy myszki, tak więc postąpiłem według instrukcji i przytrzymałem 10 sek. dwa przycyski myszki i przywróciłem go do ustawień fabrycznych, no i zadziałał, TOM po prostu się rozstroił.
[#15] Re: Zewnętrzna stacja dyskietek Datalux SV-702

@RomanWorkshop, post #4

W pierwszych wersjach A500 złącza nie maiły obudowy a wtyczka na kablu zasilania stacji jest nieco inna i można taką stację z kablem podłączyć odwrotnie.
[#16] Re: Zewnętrzna stacja dyskietek Datalux SV-702

@Marcin74, post #15

Tak właśnie Marcinie jak dobrze pamietasz zrobiłem, chcąc juz grać, pchałem wtyczkę odwrotnie jak trzeba było, stację Dataluxa wysyłam tobie do naprawy bo sam sobie z nią nie poradzę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem