[#1] Kontroler BSC AlfaData potrzebna pomoc
Witam
Nabyłem ostatnio na naszym portalu aukcyjnym kontroler BSC AlfaData:
http://amiga.resource.cx/exp/alfapower
Ograbiony z pamięci ZIP i z tego co zauważyłem, układy PAL16L8 powtykane nie w swoje miejsca.
I teraz tak: po podłączeniu do Amigi 500 mam czarny obraz. Fakt, że nie ma tam pamięci, ale czy właśnie taki powinien być objaw?
Druga sprawa jest taka, że lekko grzeją się układy AFP12B i AFP13B, a reszta jest zimna.
Postanowiłem sprawdzić, czy da się zgrać te układy i w programatorze TOP3000 odczytałem właśnie te, które się lekko grzeją. Dwa kolejne - programator krzyczy, że nie łączy połowa nóżek, a jeszcze dwa kolejne - programator krzyczy, że nie znaleziono układu.

Teraz moje pytanie jest takie: czy może ktoś dysponuje dumpami tych układów?
Ja mam dump eproma oraz tych AFP12B i AFP13B w razie czego.
Czy może ktoś ma pamięci do tego rozszerzenia?
Mam 64 kości HM514256AZP-10 w razie gdyby ktoś potrzebował :)

Pozdrawiam
[#2] Re: Kontroler BSC AlfaData potrzebna pomoc

@xangel, post #1

No to jeszcze się przywitam:
Witam wszystkich :)
Nie znalazłem odpowiedniego działu na przywitanie.

Chciałbym wstawić tutaj te dumpy, ale nie widzę takiej opcji - może mnie ktoś poinstruować jak to zrobić?

W ogóle nie widzę opcji "Edycja postu" - jest taka na tym forum?

Udało mi się dostać pamięci do tej karty, więc nie ukrywam, że bardzo chętnie bym ją uruchomił. Czy jakaś osoba na tym forum posiada taką kartę i ma możliwość dogadania się z kimś posiadającym programator, aby takie dumpy zrzucił?

Pozdrawiam wszystkich
[#3] Re: Kontroler BSC AlfaData potrzebna pomoc

@xangel, post #1

Może być różnie, wystarczy że cokolwiek nie zagra na rozszerzeniu i Amiga nawet nie drgnie, a skoro ktoś tam coś dłubał- uwalone może być wszystko. Kartę taką widzę pierwszy raz na oczy, nie sądzę żeby dużo osób na forum miało z nią do czynienia.
[#4] Re: Kontroler BSC AlfaData potrzebna pomoc

@kwaku85, post #3

Wiesz, właściwie to nawet nie karta, a całe rozszerzenie:
http://www.bigbookofamigahardware.com/bboah/product.aspx?id=522
Ma tam dodatkowy RAM oraz interface do dysku twardego.
Wszędzie, gdzie trafiam na wątki dotyczące tego rozszerzenia, są one bardzo stare.
Wiem, że temat pewnie mało już popularny, ale może ktoś ma, może ma możliwość zrobienia dumpów...
[#5] Re: Kontroler BSC AlfaData potrzebna pomoc

@xangel, post #4

Napisałem na maila.
[#6] Re: Kontroler BSC AlfaData potrzebna pomoc

@Jenot, post #5

No dobra... To jak nikt mi nie może pomóc, to z bólem wystawiam pamięci, które skitrałem do tego rozszerzenia:
http://allegro.pl/pamiec-tc514400z-10-zip-amiga-i6759701115.html

Nie będę miał 8MB w Ami 500.... :(
[#7] Re: Kontroler BSC AlfaData potrzebna pomoc

@xangel, post #6

Spóbuj poszukać albo popytać na zagranicznych forach. Jest wieksza szansa że tam ktoś ma takie rozszerzenie i pomoże.
[#8] Re: Kontroler BSC AlfaData potrzebna pomoc

@xangel, post #6

Ratuj się Pan Wichrem :)
spidi zakończył budowę nowego rozszerzenia do A500, 8MB RAM, IDE i nawet 50MHz procek. Cena jest ok.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem