[#1] Schemat 4xIDE - potrzebny
Czy ktoś może poratować schematem 4xIDE wraz z poprawką aby świeciła się dioda od HDD(łączenie pinu 39)? Szwagier nie może odnaleźć poprzedniego projektu:/ w swoich zbiorach.
[#2] Re: Schemat 4xIDE - potrzebny

@Tomski, post #1

Ok wkleje go tu z rana tylko przypomnij sie na priv bo mam na pececie a jestem na fonie.
[wyróżniony] [#3] Re: Schemat 4xIDE - potrzebny

@Paul149, post #2

tutaj przedstawiam ci schemat taśmy 4xIDE

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Myślę że pomogłem jakoś ;) pozdro
[#4] Re: Schemat 4xIDE - potrzebny

@Paul149, post #3

Dzięki. Powinno wystarczyć. Jak rozumiem to połączenie pin 39 do pinu 1 załatwia sprawę świecenia diody od dysku na obudowie Ami?
[#5] Re: Schemat 4xIDE - potrzebny

@Tomski, post #4

pin 39 jest całkowicie odłączony musisz pin 38 połączyć z pinem 1 według schematu, zrobiłem w swoim zyciu 2 takie taśmy i działają rewelacyjnie. Po za tym dioda kontrolna musi być połączona do pinu 39 tak jak masz na schemacie.

Ja nie używalem tych diod led dla tego że ja mam kieszeń hdd, 2x ide to cf i cd/dvd rom.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem