[#1] Co to jest ?!
Witojcie :D

Przyszedł do mnie mały prezencik



A w nim kilka gadzetów, z racji że jestem laikiem w temacie Amigowym proszę was o opis przedmiotów załączonych do Amigi ze zdjęcia powyżej.



/////////////////////////////////

Pytanie od moich dzieci:
Kto wie dlaczego co jakiś czas w grze DYNABLASTER pojawiają mi się nagle biegające jak szalone monety.



////////////////////////////////

Czy zewnętrzną stacje dyskietek trzeba jakoś programować czy co, bo dostałem w zestawie zakupionym stację RF302c i Amiga jej z automatu nie wykrywa, to już druga stacja, która nie reaguje na podłączenie.

.
Dziękuje
.
[#2] Re: Co to jest ?!

@magnatt, post #1

Witaj na forum. Taki prezent to super.

2 to chyba przełącznik kikstartow taka mala zmiana systemów przed uruchomieniem żeby ci gry działały.
Od 4-10 to części zapasowe do amigi, wszystkie uklady jak ci padnie któryś to masz w sam raz
3 to dodatkowe rozszerzenie pod klapkę o dodatkowy 512k ramy żeby gry sie uruchamiamy lepiej
11 przełącznik stacji fdd wlasnie dlatego jak podłączasz zewnętrzna to nic sie nie dzieje. Potrzebujesz to zalozyc.
1 to chyba rozdzielacz portu myszki ale nie mam pewności

Rozkrec amige i zdjęcia zrob i pokaz to więcej powiemy.
Pewnie będziesz mial tez lawinę odpowiedzi co i jak

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 21:15:53 przez JacK_Swidnik
[#3] Re: Co to jest ?!

@magnatt, post #1

O kurcze, Mikołaj! W kwietniu?!
[#4] Re: Co to jest ?!

@titus1, post #3

O kurcze, Mikołaj! W kwietniu?!

A gdzie tam. Poczta-Polska ma małe opóźnienie ;)

512k ramy żeby gry sie uruchamiamy lepiej

Nie lepiej, a raczej by w ogóle gry, które wymagają 1mb się uruchomiły.
Przyda się przełącznik, gdyż są gry pod 512kb, które się nie uruchomią jak będzie 1mb.

Amiga jej z automatu nie wykrywa

Co rozumiesz przez nie wykrywa z automatu?
Chcesz uruchamiać gry/programy z zewnętrznej stacji? Czy nie jest widziana pod WB? Lub nie jest widziana pod np. x-copy?
Napisz coś więcej o wykrywaniu z automatu.
[#5] Re: Co to jest ?!

@Canga, post #4

Myślałem ze każdą zewnętrzną stacje dyskietek wystarczy podłączyć do portu i ma działać, nie dochodzi zasilanie do stacj, x.copy tez nie widzi, czyli trzeba grzebać w bebechach żeby stacja została wykryta? To pisząc z automatu miałem na myśli, podpinam i działa. W tej ami mam rozszerzenie w środku z wlacznikiem takim jak z przedmiotu nr.11 a myślałem ze lepiej mieć rozszerzenie na stałe bez włącznika niż wiercic dziury, czyli nie wszystkie gry idą na 1mb. Kolejna lekcja poznawania świata amigi zaliczona.
Jeszcze musze wiedzieć jak uruchomić zewnętrzną stacje.
[#6] Re: Co to jest ?!

@magnatt, post #5

Każda stacja (sprawna) po podpięciu do Amigi jest widziana jako df1, wewnętrzna jest df0. Programy i gry startują(zazwyczaj) z df0 i włożenie dyskietki do zewnętrznej stacji nie spowoduje uruchomienie gry/programu.
Niektóre stacje zewnętrzne posiadają przełącznik z tyłu (zał/wył), jeżeli Twoje takowy posiadają przełącz w jeden lub drugi tryb.
Jeżeli nie ma takiego włącznika, stacja jest uruchamiana zawsze, więc powinna być widoczna pod x-copy czy też pod WB.
Jeżeli nie jest widoczna, znaczy że coś jest nie tak albo z Amigą albo ze stacją. Z tego co pamiętam to posiadasz kilka Amig 500. Podłącz stacje do innej i sprawdź.
Co do rozszerzenia, to nie musisz robić dziury w obudowie. Przełącznik możesz mieć wyprowadzony na dłuższym przewodzie spod klapki na zewnątrz pod Amigą i będzie leżał na stole obok Amigi.OK

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 22:15:51 przez Canga
[#7] Re: Co to jest ?!

@magnatt, post #5

Jeśli stacja jest sprawna to działa od razu.
Trzeba pamiętać że dopiero od kick2.x można startować z innej stacji niż df0.
Stacja df1 w kick1.3 " nie klika" i jest dopiero widziana jeśli program gra tego wymaga.
Pod systemem stacje sprawdzałeś ?
[#8] Re: Co to jest ?!

@Norbert, post #7

*Dziękuje Canga za podpowiedzi, co do dziury to już ktoś mnie uprzedził i przełącznik juz zamontował, w tej Amidze mam kick 1.3, tak więc sprawdzę ją na A1200.
Czyli ze stacji DF1 nie uruchomię dyskietki? wlasnie po to kupilem ten zestaw zeby dostac stację zewnętrzną, z ktorej mialem korzystac przy odpalaniu i nagrywaniu gier na mojej A1200 bo X-copy jak juz kiedys pisalem nie widzi mojej stacji Df0. i nie mam jak nagrywac gier na dyskietki.

*Podsumowując stacja DF1 wykrywana jest z automatu na Kick powyzej 2.x tak? i nie odpalę z niej żadnego pliku nagranego na dyskietkę.

*Jak sprawdzić pod systemem sprawność stacji.???

Jak ja czytam wasze odpowiedzi to aż mi głupio za mega brak wiedzy w temacie Amig. niestety jako 10 latek tylko skupiałem się na graniu, nic poza tym, a teraz za to pokutuję.
[#9] Re: Co to jest ?!

@magnatt, post #1

Pytanie od moich dzieci:
Kto wie dlaczego co jakiś czas w grze DYNABLASTER pojawiają mi się nagle biegające jak szalone monety.

Tak się dzieje, gdy skończy się czas na przejście poziomu.
[#10] Re: Co to jest ?!

@magnatt, post #8

Są różne wersje xcopy.
Są różne programy kopiujące np. Superduper.
Któryś musi zadziałać z A1200.
Opisz coś więcej o tej stacji w a1200.

Kopiować dyskietki można tylko posiadając jedną stacje i a500.
W Xcopy wciska się killsys i od tego momentu cała dyskietka zmieści się w pamięci i można rozpocząć kopiowanie,

Uruchom Workbench z dyskietki z df0 i zobacz czy po włożeniu dyskietki do df1 pokaże się ikona na pulpicie. Jeśli tak to stacja jest sprawna.
[#11] Re: Co to jest ?!

@Norbert, post #10

Ze swoimi Amigami mam taki właśnie problem że podpięty Gotek pod Amigę 600 kopiuje dyskietki TYLKO I WYŁĄCZNIE za pomocą D-Copy a ten sam Gotek podpięty pod Amigę 1200 kopiuje TYLKO I WYŁĄCZNIE przez X-Copy. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, ale tak jest. :P
[#12] Re: Co to jest ?!

@Stoopi, post #11

A superduper, D-Copy?
Przypuszczam że a1200 jest wersji Escom.
[#13] Re: Co to jest ?!

@HanSolo, post #9

HanSolo monety pojawiają się mi zaraz po uruchomieniu poziomu, 1-2 sek. wiec czasu mam jeszcze sporo.

Norbert ---- już z tą stacją walczyłem, pytałem na PPA, jest to stacja A1200HD Panasonic JU-257A515P X-copy nie widzi, ale nie sprawdzałem na innych programach, ogolnie dyskietki czyta ale jak chcę uruchomić na niech x-copy to jej nie widzi. Podobno tak musi być, taki model.
Wiem że wystarczy mi A500 do przegrania gier, tylko ja posiadam gierki na karcie CF w swojej A1200HD i chcę wszystko robić na niej, sprawdzać dyskietki, usuwać błedy, nagrywać gierki itp. Nie chce wyciągać dodatkowo A500 bo nie mam na nią miejsca, mój pokój do gier to kawałek kwadratu na dywanie w środku pokoju i wszyscy mnie omijają. To tak jak byś zrobił kupe na środku dywany, a tą kupą jestem ja " więc dodatkowa kupa się nie zmieści.
Większość DMS-ów mi nie chce się uruchomić dlatego chciałbym sprawdzić dyskietki przed i po nagraniu, zeby na darmo ich nie nagrywać lecz X-Copy nie trybi, dlatego dokupiłem stację zewnętrzną i myślałem, że mozna z niej korzystać jak z DF0.
[#14] Re: Co to jest ?!

@Norbert, post #12

D-Copy nie miałem i nie mam, teraz dostałem w pakiecie ze 150 dyskietek z róznymi programami więc poszperam, na piechotę bo zadna nie jest podpisana,
A co to jest za wersja A1200 Escom czym to sie rozni, jak rozpoznać.
[#15] Re: Co to jest ?!

@magnatt, post #14

Akurat do dmsów nie potrzebujesz xcopy.
Wystarczy xdms, czy DMS.

Superduper spróbuj . Zadziała.
Chyba prościej znaleźć program kopiujące niż kupować druga stacje.
[#16] Re: Co to jest ?!

@Norbert, post #15

Ja używam Yadi do kopiowania obrazów na dyskietki - wystarczy mu "goła" Amiga 500.
[#17] Re: Co to jest ?!

@Norbert, post #15



Nagrywam DMSy tym programem tylko większość nie działa, dlatego chcialem sprawdzić X-Copy stan dyskietki bo nagrałem dziesiątki i dupa, albo się zatnie na jakimś intro lub napisach i dalej nie idzie, lub w ogóle nie odtwarza gry, czy tym można sprawdzić i naprawić nośnik?
[#18] Re: Co to jest ?!

@magnatt, post #17

Nagrywasz dms z weryfikacja?
A nie wpadło Ci do głowy ze dana gra może nie działać na a1200 lub na kick3.x?
Są intra które nie lubią 68020 i/lub AGA. To samo dotyczy gier.
Są tez wirusy, które mogą stwarzać problemy.
Czasami w takich przypadkach pomaga wgranie Relokick (kick 1.3 na dyskietce)

Formatowanie z weryfikacja rób na Workbenchu .
Jeśli przejdzie poprawnie, dyskietka jest dobra.
[#19] Re: Co to jest ?!

@magnatt, post #13

Możesz zrobić zdjęcie górnej obudowy tej stacji i zapodać tu?

Jeśli to moja stacja, to musi ją zobaczyć Xcopy.
[#20] Re: Co to jest ?!

@jarob, post #19

[#21] Re: Co to jest ?!

@magnatt, post #20

Ok. To jest stacja montowana za czasów Escomu.

Jest ona nieprzerobiona pod amigę, a na płycie od spodu pod złączem Flopa masz pewnie zworkę między pinem 2, a 34.

Możesz podesłać mi tę stację i płytę, a je przerobię jak należy i wszystko będzie śmigało.
[#22] Re: Co to jest ?!

@magnatt, post #20

I zgadłem. Amiga z Escom
[#23] Re: Co to jest ?!

@Norbert, post #22

A możecie powiedzieć czym się rózniły Amigi wyprodukowane przez ESCOM?



A tutaj ciekawostka dla chętnego. ok 400-430E

Nowa Amiga Z kartą Apollo 1260 80MHz 68060 REV5 32 MB

[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Co to jest ?!
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Co to jest ?!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem