[#1] Wewnetrzna stacja 1,44
Czy da sie zamontowac do amigi 600?
mam rowniez atari ste i montaz 1,44 byl wyjatkowo latwy.
[#2] Re: Wewnetrzna stacja 1,44

@micromax, post #1

Da się.
Będzie działać jako 880kb po małej przeróbce.
[#3] Re: Wewnetrzna stacja 1,44

@Norbert, post #2

to wiem, ale chodzi mi o wykozystanie HD.
[#4] Re: Wewnetrzna stacja 1,44

@micromax, post #3

A tak z ciekawości, na co Ci potrzebne korzystanie z hd dyskietek ? DD jak i HD dużo nie zmieszczą, no chyba że chodzi Ci o łatwe przenoszenie małych plików z pc na ami i żeby jeszcze oba kompy to "widzialy"
[#5] Re: Wewnetrzna stacja 1,44

@mikecios, post #4

nie wiem po co, po prostu jesli sie da to chce to miec.
w atari ste wystarczylo wymienic jeden uklad na plycie i dodac 2 kabelki. i juz mam pojemnosc 1,44 (1,7Mb)

dlatego zapytalem o mozliwosc w amidze.
[#6] Re: Wewnetrzna stacja 1,44

@micromax, post #5

Pewnie chodzi mu o to ze chce mieć gry amigowe w High definition
[#7] Re: Wewnetrzna stacja 1,44

@micromax, post #5

W sumie dobra opcja, by mieć sprzęt, który robi więcej, niż mniej.
Nie spotkałem się z HD fixem, ale też nigdy jakoś specjalnie nie szukałem. Ktoś, coś?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 07:34:35 przez teh_KaiN
[#8] Re: Wewnetrzna stacja 1,44

@teh_KaiN, post #7

HD fix w Amidze polega na zmniejszeniu o połowę prędkości obrotu dyskietki, oraz dodaniu układu identyfikacji stacji HD. Metoda zmniejszenia prędkości obrotowej zależy od modelu napędu, na przykład w napędach, które miały magnes na kole zamachowym i czujnik Halla, doklejało się drugi magnes po przeciwnej stronie.

Modyfikacja działała, ale zapis nie był zbyt stabilny i trwały. Koniec końców więcej w tym było hackingu „bo tak” niż rzeczywistej korzyści, mimo, że robiłem to w czasach, kiedy dysk twardy w Amidze był rarytasem.
[#9] Re: Wewnetrzna stacja 1,44

@micromax, post #1

Da się zamontować stację HD w amidze z kickiem od 2.04 w górę.

Może to być równie dobrze A500 z takim kickiem.

Jednakże jest do tego potrzebna specjalna stacja (odpowiednio przerobiona i nie każda się do tego nadaje).
Jeśli masz stację Panasonic to mogę ją Tobie przerobić na HD.
[#10] Re: Wewnetrzna stacja 1,44

@micromax, post #1

Na A1K jest nawet caly projekt interfejsu do stacji Sony na HD. Z tel to nie znajde, ale jak bede w domu to linka moge odszukac.
[#11] Re: Wewnetrzna stacja 1,44

@Architect1200, post #10

chetnie zobacze, do atari kupilem stacje sony MPF920 , wniej przestawia sie zworke z ds0 na ds1 i podpina kabelek do czujnika gestosci stacji.

Jarob, jaki konkretny model stacji mam zakupic zebys mogl ja przerobic? mam amige 600.

tu link jak to jest zrobione w atari
http://exxoshost.co.uk/atari/last/floppy/index.htm

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 11:44:39 przez micromax
[#12] Re: Wewnetrzna stacja 1,44

@Architect1200, post #10

A nie trzeba nic z galem kombinować?
[#13] Re: Wewnetrzna stacja 1,44

@micromax, post #11

Moje przeróbki działają ze stacjami Panasonic serii Ju257-xxx
[#14] Re: Wewnetrzna stacja 1,44

@jarob, post #13

Czy tak przerobiona stacja Panasonic będzie działać jako DF1 poprzez ten interfejs?

Do pytających powyżej - po co to komu? Odpowiadam: przenoszenie danych z PC na Ami łatwiejsze jest gdy zip czy lha mieści się na jednej dyskietce 1,44MB a nie muszę go dzielić na PC i łączyć na Ami.

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 14:13:17 przez Romlen
[#15] Re: Wewnetrzna stacja 1,44

@Romlen, post #14

Na tym interfejsie nie będzie działać, bo on nie ma jednej zworki. W wersji Sakura tego interfejsu zostało to poprawione.
[#16] Re: Wewnetrzna stacja 1,44

@pong777, post #12

Pong777, gal jest po to zeby zmieniac czestotliwosc, by rozszerzenie moglo pracowac z atari ktore jest taktowane 32Mhz. driver stacji dyskow pracuje z czestotliwoscia 32Mhz tylko wtedy kiedy jest do niej dostep, a potem zwalniany jest zegar.
[#17] Re: Wewnetrzna stacja 1,44

@micromax, post #11

[#18] Re: Wewnetrzna stacja 1,44

@Architect1200, post #17

wyswietla sie okno logowania.
[#19] Re: Wewnetrzna stacja 1,44

@micromax, post #18

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem