kategoria:
[#1] Komputer do programowania
Cześć. Myślę o zaprzyjaźnieniu się z javą i potrzebuje porady. Jaki komputer polecacie do programowania? Najchętniej kupiłbym laptopa do 6 tys. Dzięki
[#2] Re: Komputer do programowania

@kruk2000, post #1

Myślę, że coś klasy PC, na Amidze będzie ciężko.
2
[#3] Re: Komputer do programowania

@Hubez, post #2

Dobry procesor i szybki ram 16gb min. szybki dysk dla wygody:).
Spokojnie w tym przedziale coś kupisz, ale może lepiej komputer stacjonarny.
Laptop będzie się grzał, często mają jakieś okrojone procki no i klawiatura mniej wygodna (choć tu i tu można dokupić lepsza, no ale z definicji łapek ma swoją:))
[#4] Re: Komputer do programowania

@kruk2000, post #1

Amiga raczej nie :)

Dział Elektronika to też kiepskie miejsce do tego typu pytań, bo my tu lutujemy Amigi od podstaw, względnie naprawiamy te istniejące...
Myślę, ze dział "Programowanie" jest o wiele bardziej odpowiedni. *


* to sugestia dla którego z adminów, co by rozważyć przeniesienie wątku do bardziej odpowiedniego działu
[#5] Re: Komputer do programowania

@wali7, post #4

Lub do Hyde Park.
[#6] Re: Komputer do programowania

@nostrum666, post #5

Albo w kosz. Nit to forum. Swoją drogą - ciekawe to - nowy user, i temat nie związany z forum. Fajne forum wybral na taki temat szeroki uśmiech
[#7] Re: Komputer do programowania

@Hubez, post #6

jak to bywa w dzisiejszych czasach nie przeczytal pelnej nazwy, tylko skrot i pomylil PPA z PAP - Polska Agencja Programistyczna
[#8] Re: Komputer do programowania

@Hubez, post #6

Wybaczcie ;) mimo to dzieki za odpowiedzi
[#9] Re: Komputer do programowania

@Hubez, post #6

Taki z niego Amigowiec jak z koziej dupy trąbka. Założę sie że płacą mu za to by wpisywać w googla "forum komputery" potem logować sie we wszystkim co znajdzie i wciskać tam linki to jakiegoś nowego liczydła. Możemy robić zakłady po ilu postach napisze coś w rodzaju że chyba właśnie znalazłem cudo jakiego szukałem i link do siekiery z funkcją piły łańcuchowej.

Przypomina mi sie też wstęp do pewnej książki o fotografowaniu, cytuję z pamięci: Słaby fotograf najbardziej sie zastanawia nad tym czy ma dość dobry (czyt.drogi) sprzęt aby zrobić dobre zdjęcie, średni fotograf zastanawia sie nad tym czy ma w kadrze dokładnie to co chce mieć na zdjęciu, a dobry fotograf zastanawia sie czy ma dość dobre światło aby miało sens robić to zdjęcie. Myślę że z programistami jest podobnie. :)
5
[#10] Re: Komputer do programowania

@kruk2000, post #1

Kupiłeś coś ? Też szukam, posłuchałbym Twojego wyboru.
[#11] Re: Komputer do programowania

@ZbyniuR, post #9

CO xD HAHAHAH
[#12] Re: Komputer do programowania

@ZbyniuR, post #9

CO xD HAHAHAH
[#13] Re: Komputer do programowania

@Hubez, post #10

Jeszcze się wstrzymałem ;)
[#14] Re: Komputer do programowania

@kruk2000, post #13

Jakiś postęp kolego ?
[#15] Re: Komputer do programowania

@Hubez, post #14

Jeszcze nie, czekam na przyplyw gotowki zeby kupic cos porzadnego. A u ciebie?
[#16] Re: Komputer do programowania

@kruk2000, post #15

kup sobie poleasingowego thinkpada za parę stówek. Do programowania okienek nie potrzebujesz żadnego koksa, a do komercyjnych gier to i tak nie java tylko cpp/unreal lub csharp/unity.
[#17] Re: Komputer do programowania

@kruk2000, post #1

Cóż, jeśli chodzi o komputery do programowania, to tak jak już wspomniano w temacie, nie potrzeba nie wiadomo czego. Komputery PC są najlepsze, bo właśnie nie grzeją się tak bardzo, a w razie potrzeby można też wymienić sobie konkretne podzespoły bez większego problemu (z czasem wystarczy go ulepszać, zamiast kupować nowego). Ale skoro mowa o Javie, to możesz zdecydować się na jakiegoś Macbooka, bo o ile trzeba się przyzwyczaić do takiego komputera, to jednak mają one naprawdę wydajne systemy, które praktycznie się nie zacinają. No i bez problemu można tam programować w Javie. Choćby coś takiego - https://www.wydawajdobrze.com/okazje-promocje/laptop-apple-macbook-pro-myd92ze-a-13-3-apple-m1-512gb-za-6599-zl-w-vobis-41168, albo coś jeszcze innego. Ale tak jak wspomniano, można taniego Thinkpada sobie zakupić i też będzie OK. Poza tym, w Javie też powstają gry, szczególnie te mobilne ;) Także nie do końca się zgadzam z przedmówcą.
[#18] Re: Komputer do programowania

@Konert, post #17

Fajne mamy czasy - bot doradza botowi
4
[#19] Re: Komputer do programowania

@Hubez, post #18

To wcale nie sa fajne czasy... niedlugo kury hodowlane beda miec wiecej swobody, rozumu niz ludzie

Tworca amigowej gry Lemmings nie zdawal sobie sprawy, ze jego gra to proroctwo.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem