[#1] ScummVM i Woodruff - problem
Mój problem z rzeczoną grą wygląda tak:

Pod najnowszym (0.13.0) ScummVM gram sobie w Woodruffa (wersja PL). Wszystko pięknie ładnie, aż do momentu, gdy mam (używając lewitacji na wiatraku) przedostać się do wyższej części miasta. Wcześniej przy wieży więziennej dostałem ją od Mistrza (ale w pudełku magicznych mocy mam tylko twarz - czyli chyba kontrola twarzy). Wszystkie inne umiejętności już od niego dostałem (kontrola oczu, uszu, nosa, włosów) - chociaż nigdzie ich nie widzę - tak ma być?
Próbowałem wczytywać grę i powtarzać scenkę, w której mistrz daje mi lewitację, ale nic to nie daje (poza tym, że czasem nawet "twarzy" nie ma w pudełku magicznych mocy). Jak ta lewitacja wygląda w ogóle jako przedmiot? Ktoś próbował Woodruffa przechodzić pos ScummVM?
Acha, próbowałem też tej samej wersji na PC - na 0.13 pecetowym jest strasznie niestabilna, uruchamia się co drugi raz i przy wczytaniu moich amigowych (MOSowych) sejwów głupieje (nie wyświetla postaci Woodruffa, przerzuca animowane fragmenty w lewy górny róg ekranu, podczas próby otwarcia okienka przedmiotów lub ponownego wczytania zapisanej gry zamyka ScummVM).
Czyli co, bug w wersji ScummVM pod MOS, który skutkuje niepoprawnym zapisywaniem przedmiotów w inwentarzu i wywala wersję Win?
[#2] Re: ScummVM i Woodruff - problem

@recedent, post #1

To ja jeszcze dodam jedno - spróbowałem przechodzić grę od dużo wcześniejszego sejwa - i wszystko było w porządku, dopóki nie zacząłem otrzymywać wspomnianych mocy od Mistrza. Co prawda dostałem wszystkie, ale po wybraniu w "udełku magicznych mocy" nie miały one nazw, bądź miały jakieś krzaczki zamiast nazwy. Uzbierałem wszystkie moce z wyjątkiem ostatniej, kiedy to gra się zawiesiła (ScummVM przestał odpowiadać - robi to czasem na tej grze, widać jeszcze obsługa jest niepełna). Po wczytaniu sejwa (przypominam, cztery moce miałem już w pudełku), okazało się, że nia ma ani pudełka, ani mocy.

Ale! Nie byłem tym razem taki głupi jak ostatnio. Zapisałem sobie sejw przed otrzymaniem pierwszej mocy (kontrola uszu). Wczytuję ow sejw, podchodzę do muszli ślimaka w ślepym zauku... Pojawia się Mistrz, wygłasza swoją gadkę, po czym daje mi... malownicze nic. Konkretnie w przedmiotach pojawia się puste pudełko magicznych mocy.
To by było na tyle. Chyba, że spróbuję jeszcze kiedyś z tą grą nie w wersji polskojęzycznej, lub pod nowszym ScummVM.
[#3] Re: ScummVM i Woodruff - problem

@recedent, post #2

Może być tak że polskie tłumaczenie uszkodziło grę. Ja swego czasu grałam pod DOSbox-em (WindowsXP) i w wersję anglojęzyczną. Wszystko działało bez zarzutu. W wolnej chwili pogram pod Scumm-em i zobaczymy. Zdarzyło mi się grać w Sherlocka Holmesa i gra była źle "złamana" i w kluczowym momencie nie działały pewne rzeczy i gra była nie do przejścia. Spróbuj zagrać w wersję angielską pod Scumm-em.
Z drugiej strony szkoda, że tak się dzieje bo strasznie fajnie jest gra zrobiona ( mówię o wersji PL).
Dziwne, że Scumm się zawiesza. Grałam w Gobliny i nic a nic się nie działo.

[#4] Re: ScummVM i Woodruff - problem

@flea, post #3

Właśnie dziś zaciąłem się i przeszedłem do tego miejsca pod ScummVM na PC żony. Okazuje się, że opisy mocy są podobne (krzaczki lub brak), sama gra jest jednak bardziej stabilna. Po zebraniu wszystkiego Mistrz dał mi lewitację. Zapisałem grę już na tarasie w górnej części miasta, zobaczymy co będzie z mocami jak wczytam.

P.S. Po wczytaniu gry moce oczywiście zniknęły. Mam nadzieję, że już nie będą potrzebne... Spróbuję przegrać sejwa z PC z powrotem na Efikę.



Ostatnia modyfikacja: 12.04.2009 22:53:46
[#5] Re: ScummVM i Woodruff - problem

@recedent, post #4

P.S. 2 - Okazało się, że sejw nie jest do końca kompatybilny - dzieje się prawie to samo co w przypadku przeniesienia sejwa z wersji MOSowej na Windowsową, czyli postaci znikają, nie można wejść do inwentarza ani cokolwiek zrobić. Wygląda na to, że mogę sobie tę grę dokończyć na pececie.
[#6] Re: ScummVM i Woodruff - problem

@flea, post #3

No i miałaś rację, to wina polskiego tłumaczenia gry. W wersji anglojęzycznej (GB) wszystko gra. Co ciekawe, wczytałem mojego sejwa z wersji pl, przemianowując go wcześniej na "woodruff-gb.s02" i okazało się, że wszystkie moce siedzą sobie spokojnie w pudełku. Szkoda, że te parę ostatnich lokacji trzeba rozegrać pod wersją anglojęzyczną...

A, i jeszcze kwiatuszek polskiej wersji językowej - Woodruff rozmawiając z odźwiernym na tarasie arystokracji przechodzi nagle na angielski z kwestią "Is miss Coh-cotte already in?" :)
[#7] Re: ScummVM i Woodruff - problem

@recedent, post #6

Hmm szkoda, ze wersja PL jest lekko ...powiedzmy uszkodzona. Miałam nadzieję pograć sobie po polsku.
Recedent gratuluję wytrwałości i uporu. OK

[#8] Re: ScummVM i Woodruff - problem

@flea, post #7

Zawsze możesz grać w wersję PL, a przed przelotem na taras arystokracji przerzucić się na GB. A potem, w pracowni Bigwiga powrócić do PL (powinno się dać zrobić, chociaż ja kończyłem GB).
[#9] Re: ScummVM i Woodruff - problem

@recedent, post #8

Kondziu, Gosiu, trzeba nam recenzji/opisu Woodruffa na portalu, do kolekcji..
[#10] Re: ScummVM i Woodruff - problem

@Sokok, post #9

[#11] Re: ScummVM i Woodruff - problem

@Sokok, post #9

Oj pograłabym... :)
[#12] Re: ScummVM i Woodruff - problem

@flea, post #11

To ja tylko dodam, że przechodziłem grę później kilkakrotnie i nie uświadczyłem wyżej wspomnianych błędów. Czy to kwestia innej wersji gry (polskojęzyczna!), czy nowszego ScummVM - nie wiem. W każdym razie było bezproblemowo.

P.S. To już 7 lat? Matko...
[#13] Re: ScummVM i Woodruff - problem

@grxmrx, post #10

O, nie wyszukalo mi.. Ale to moja wina, bo przeglądałem po aktualnościach. Dzięki.
[#14] Re: ScummVM i Woodruff - problem

@Sokok, post #13

Działa komuś na 68k ?
Mnie wersja 1.5 i 1.8 nie znajdują gry.
Na PC widzi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem