[#1] Szybki, lekki klient FTP na MacOS8.1 z 030.
Witam.
Poszukuję informacji o nazwie klienta FTP pod MacOS8.1. Wiem Macintoshgarden itp. oraz "daj sobie spokój z emulacją na 030...". Chodzi o to, by był lekki i co za tym idzie szybki w obsłudze. Przeglądarki mi się wloką.
P.S. Aby zainstalować MacOS8.1 na Amidze z procesorem 68030 nie trzeba "Wish i Were" ani edytować plków systemowych i internet działa.

Proszę nieudzielać odpowiedzi w stylu "po co...?".

Z góry dziękuję.
[#2] Re: Szybki, lekki klient FTP na MacOS8.1 z 030.

@adamlnowak, post #1

Każdy będzie szybki. Tu nie ma co zamulać. Ja używam Transmita, podobnie zreszta, jak na moim roboczym maczku.

Ewentualnie Fetch. Działa na wszystkim, nawet na MacOS 6.x i 68000.



Ostatnia aktualizacja: 21.02.2016 13:15:16 przez _arti
[#3] Re: Szybki, lekki klient FTP na MacOS8.1 z 030.

@_arti, post #2

Ja na roboczym IIfx miałem problemy z instalacją MacOS8.1, mnóstwo kombinacji przy 030 a na Amidze poszło sprawnie - warte odnotowania. Dziękuję.
[#4] Re: Szybki, lekki klient FTP na MacOS8.1 z 030.

@_arti, post #2

Też używam Transmita na MacOS. Fetch, są wersje 3.0 i chyba 4.0.3. Obie działają całkiem nieźle na 68k.

Możesz nawet zrobić to w drugą stronę. Taka ciekawostka - server FTP na emulowanym Maku - NetPresenz
NetPresenz
[#5] Re: Szybki, lekki klient FTP na MacOS8.1 z 030.

@Sir_Lucas, post #4

To nie głupie z serwerem. Wrzucasz co wypatrzysz na tablecie prosto do emuMaca. U mnie napęd DVD-ROM od dawna stanowi tylko ciekawostkę. A wiecie, że jest już WIFI w C64?
[#6] Re: Szybki, lekki klient FTP na MacOS8.1 z 030.

@adamlnowak, post #5

  • http://www.retrogamenetwork.com/wp-content/uploads/2015/07/C4.png
[#7] Re: Szybki, lekki klient FTP na MacOS8.1 z 030.

@adamlnowak, post #6



Transmit 1.6 w akcji. Kopiowanie Fetch-a 4.0.3 z Linux-a.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem