[#31] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Adamza, post #30

Wyślij mi na arti040@gmail.com, jak możesz. Tu, gdzie jestem nie mam dostępu do firmowego
[#32] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@_arti, post #31

powinno być
[#33] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Adamza, post #32

w tej paczce w d64 disk masz river raid i super cobra na bank dziala
[#34] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Adamza, post #33

https://www.youtube.com/watch?v=mVeTmH0wia8
39:30
[#35] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Adamza, post #34

zobacz na filmik te dyskietki commodore i amiga tez ci w paczke spakowalem
[#36] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Adamza, post #35

napisz czy ci to doszło na mail
[#37] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Adamza, post #36

nie pamiętam czy te biblioteki sa różne moje są pod 1200 procesor
[#38] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Adamza, post #37

z tego co jest na tym filmiku mam wszystko działające super i jest to kopia systemu który działa na real amiga u mnie 1200 z aca1221 jak kogos cos interesuje to mam wszystkie instalki tych programów.
[#39] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Adamza, post #38

wszystko to sam praktycznie poskładałem tak wiedz wiem tez jak to działa od podstaw. jest emu sinclar, emu c64, pctasc z plikopartcja i wszystkim co trzeba
[#40] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@_arti, post #31

Arti wysłałem tobie na priv ftp'a z dostępem do gier commodore w wersji TAP.
Pozdrawiam.
[#41] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Adamza, post #39

widzę nie piszesz wiedz rozumiem ze ,problem rozwiązany :)
[#42] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Adamza, post #41

jak co to real commodore cały zestaw z 1541 II , magnetofonem , wszystkimi potrzebnymi cart, stoi u mnie na biurku ,mam wszystkie kable do nagrywania real dyskietek z pc bezpośrednio na stacje commodor, potrafię przerabiać te wszystkie pliki z każdego na każdy WAV-Prg, adiotap,jak co to pisz commodore mam opanowane
[#43] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Adamza, post #42

Jak masz real C64, to jest fajny sposób aby wszystkie gry z kaset wrzucić na dyskietki (i później zapisać w D.64). Jak wiadomo, załadowanie gry z taśmy i zapisanie jej na dyskietce nie wróży 100% poprawności i większość gier się nie odpali z dyskietki. Jak więc je wrzucać?

Za pomocą programu Spectacular Copy na C64. Ładujemy ten program, na nim ładujemy grę z kasety i zapisjemy na dyskietce.

Jest pewne ale - Spectacular Copy nie ma Tape Testera i najpierw trzeba ustawić głowicę osobno, za każdym razem przed każdą grą, ponieważ Spectacular nie sygnalizuje błędu odczytu.
[#44] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Andrzej Drozd, post #43

ja gry na dyskietki nagrywam z pc za pomocą kabla xe1541 ze star commandera , robie wpierw system pc dosowy na penie z tego odpalam pc i poza dosem jest star commander który normalnie przez parale port pc wysyla do 1541 gre a ta nagrywa na dyskietke ...w ten sposób możesz mieć na dyskietkach kazda gre jaka sobie wymyślisz , poza tym w magnetofon można wgrywać oprócz kaset także taka kasetka z kabelkiem ze zwykłego smartphone ...znam wszystkie tapeburgery ,,,mam commodore od 5 roku zycia tj ok 35 lat :) a jest dość prosty :)
[#45] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Adamza, post #44

kiedyś sobie proste gierki na duszkach oparte sam pisałem i to chyba 27 lat temu :)
[#46] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Adamza, post #44

Ja mam kabelek pomiędzy Amigą1200 i stacją 1541 II. Na Ami ściągam gry z netu i kopiuję za pomocą Easy1541 z Aminetu.

Dyskietki D.64 można też tworzyć na MagiC64 i pod emulatorem można wrzucać kasetowe gry na dyskietkę.
[#47] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Andrzej Drozd, post #46

Tak wiem ze jest tez taki kabelek jak ty piszesz i jest to jeszcze fajniejsze niż moje rozwiązanie ... i pewno tez sobie tak zrobię, ale chwilowo amigi ,commodore poszlo na bok za sprawą ps4 i gry helldivers
https://www.youtube.com/watch?v=CpMKN5hbFSs
zabrało mnie do reszty :)
[#48] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Adamza, post #47

ale o tym cicho sza bo to nie heidepark ...wybacz arti...
[#49] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Adamza, post #48

https://www.youtube.com/watch?v=ORjhH3YHpRA
Tak działa w real
[#50] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Adamza, post #41

Nie wiem, czy rozwiązany. Zasnąłem wczoraj Dziś po pracy sprawdze.
[#51] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@_arti, post #50

zobacz u mnie ta paczka działa pokazałem ci 2 filmy jeden na emul a drugi na real 1200 ta sama paczka jak u ciebie nie zadziała to masz cos w podstawach zwalone
[#52] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Andrzej Drozd, post #43

Ja kiedyś miałem "kartridż" kopier dysków dla C64 i sprzedałem to z 10 lat temu razem z boxem C64c. Stacji się nie dorobiłem, ciekawe jak to działało ze stacją dysków, menu było po polsku i pozwalało kopiować dysk dysk i chyba kaseta dysk.
[#53] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@KM, post #52

Action Plus v 7.3 mam go :) i stacje tez mam działa :)
[#54] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Adamza, post #53

Ale kopiowanie a pozyskiwanie to nie to samo :)
[#55] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Adamza, post #54

W ogóle temat commodore powinien być w normalnym dziale a nie w heydepark ,kiedyś dostałem bure za commodore w normalnym dziale , a to jest jak amiga tez retro tez commodore i od tego każdy szanujący się amigowiec zaczynał.
[#56] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Adamza, post #55

W ogóle temat commodore powinien być w normalnym dziale a nie w heydepark


Temat jest w właściwym dziale, czyli "Emulacja na Amidze".

a to jest jak amiga tez retro tez commodore i od tego każdy szanujący się amigowiec zaczynał


Spróbuj sobie wyobrazić, że nie wszyscy myślą i czują dokładnie tak samo jak ty! Niektórzy zaczynali od innego sprzętu niż C64 ok, racja poza tym, że C-64 ma bardzo mało wspólnego z C64 (pomimo wspólnego "producenta") ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 16:49:07 przez BULI
[#57] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Adamza, post #53

Dobrze wiedzieć, bo ja miałem napisane kopier dysków. Czy on działał na podobnej zasadzie co amigowy x-copy, chodzi o łamanie zabezpieczeń?
[#58] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@BULI, post #56

oj tam nostalgia mnie poniosła ok niech będzie jak mówisz ja wiem ze temat aritiego jest w prawidłowym dziale ...mowie o temacie commodore 64 czy c64 tym wiesz co się w river raid gralo z kaset a to już jest tu nie na miejscu ,,,no niektórzy zaczynali od innego sprzętu ale bardzo dużo wlasnie od c64 nie ważne ,masz racje ...
[#59] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@KM, post #57

tak wiem o jaki program ci chodzi ten co lamal zabezpieczenia illegal copy ,,,"tapeburger"np
[#60] Re: [c64] MagiC64 i niedziałające obrazy

@Andrzej Drozd, post #43

Wracając jeszcze do Spectacular Copy, to dokupiłem później drugi C64 za grosik i podłączyłem dwa C64 do jednego magnetofonu. W necie znalazłem schemat i dolutowałem kilka kabelków, oprócz tego który automatycznie przełączał C64 w tryb ładowania po naciśnięciu "play" w kaseciaku.
Czyli na jednym C64 miałem Spectacular Copy i stację dysków, a drugi monitorował poprawność odczytu i na nim załączałem Tape Tester (z kartridża Turbo Tape Rom albo Black Box). Ten drugi C64 nie miał tego jednego kabelka podłączonego i o to chodziło, a w tryb ładowania wystarczyło go przełączyć naciskając jeden klawisz (Enter albo jakiś Fx), tuż po załączeniu "play". Dużo gier z kaset wtedy przegrałem na dyskietki. Później te dyskietki przenosiłem do Amigi w D.64.
Aż w końcu straciłem zapał...
Dużo takich dyskietek z taśmowymi grami mam zbackupowane na CD.

Tak czy inaczej, dzisiaj chyba już wszystko jest w internecie i dzisiaj raczej kopiujemy w drugą stronę - z Amigi/peceta do C64.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem