kategoria: Macintosh
[#1] Fusion konfiguracja
Jak wymieniać dane pomiędzy Amiga<>Mac. System mam na razie na pliko partycji. Ale chce zainstalować nowy na partycji.

Jak zamontować mac-ową partycje po OS Amigi. Bo można utworzyć też DOSDriver tylko nie wiem jak ją zamontować:)

System mam z tego wątku



Jak inicjalizuje dysk to ma być Standard czy Extended pod system?

Tutaj mam krótkie video z rozgrywki w Duka 3d link.
[#2] Re: Fusion konfiguracja

@TechNineWonder, post #1

Sformatowałem sobie właśnie cały dysk:) CrossMAC pisało coś ale nie myślałem że wykorzysta cały dysk.
[#3] Re: Fusion konfiguracja

@TechNineWonder, post #1

O! Mój system
Fusion ma wbudowane narzędzie do montowania partycji. Przełącz się na ekran Workbencha. Będzie tam okienko z akcjami Fusion - jedna z nich to montowanie aktywnych (dodanych do emulatora) partycji. Przenosić dane możesz TYLKO jeśli emulator działa, tj. system makowy jest uruchomiony, inaczej popsujesz sobie makową partycję. Dane przenosić możesz pod Wb lub dowolnym file-manadżerem. Zrób sobie tylko backup, zanim będziesz coś przenosił - czasami dochodzi do błędów podczas kopiowania i (czasami, nie zawsze) po wystąpieniu takiego błędu partycja nie startuje albo zostaje uszkodzona. Ot, taki urok. Z doświadczenia wiem, że najlepiej kopiować pliki pojedynczo.




Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 10:56:08 przez _arti
[#4] Re: Fusion konfiguracja

@TechNineWonder, post #1

Najlepiej używają drugiej partycji do wymiany plików .
Nawet jak sie wysypie, to nic się nie stanie z główną partycja
[#5] Re: Fusion konfiguracja

@_arti, post #3

Ja prznoszę dane za pomocą FTP. MacOS 7.6.1 poprzez WIFI albo ethernet :)
Tak samo jak na Amidze.



Transmit 1.6 fajnie działa. Jest też Fetch 3.0 i 4.0 też dość dobre są.

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 17:59:11 przez Sir_Lucas
[#6] Re: Fusion konfiguracja

@Sir_Lucas, post #5

Podzielisz się takim obrazem? szeroki uśmiech
[#7] Re: Fusion konfiguracja

@Umpal, post #6

Zainstaluj sobie Transmita. Jak chcesz gotowy obraz 7.6.x, to łap. To przygotowana przeze mnie czysta instalacja z podstawowymi narzędziami, która pozwoli ci pójść dalej.






Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 12:29:35 przez _arti
[#8] Re: Fusion konfiguracja

@_arti, post #7

Thanks
[#9] Re: Fusion konfiguracja

@_arti, post #7

Dostałem od kumpla performe 620 ale nie mam kabla do monitora, jakiś PPC tam siedzi, będę musiał kabel załatwić i potestować co to potrafi :)
[#10] Re: Fusion konfiguracja

@_arti, post #7

a na jakiej konfiguracji to używasz ?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 21:10:19 przez Dorian3d
[#11] Re: Fusion konfiguracja

@Dorian3d, post #10

Minimalnie odpaliłem na 020/28MHz (Furia). Ogólnie na każdej. Do 060 mam tylko MacOS 8.1, którego widzisz na filmiku wyżej.
[#12] Re: Fusion konfiguracja

@_arti, post #11

7.6 to na 20 nie zamula ?
[#13] Re: Fusion konfiguracja

@Dorian3d, post #12

Trochę zamula ale to jedyny, sensowny classic-system na jakimkolwiek Maku. 6.x jest dla kompletnych hardcore'owców - to coś jak Wb 1.1.
[#14] Re: Fusion konfiguracja

@_arti, post #13

MacOS 7.6.1 jest sporo lżejszy od MacOS 8.1 - jakichś większych różnic nie ma.
Ja używam MacOS 8.1 też tylko na A4000 z 060 i CVPPC.

Tutaj jakieś tam benchmarki.
[#15] Re: Fusion konfiguracja

@Sir_Lucas, post #14

Lukas, link nie działa
[#16] Re: Fusion konfiguracja

@TechNineWonder, post #1

Mniej więcej, sobie poradziłem. Tylko Toast Delux mi nie widzi nagrywarki wiec nagrałem płytę MakeCD chociaż nie widziałem tam żadnych opcji aby zaznaczyć aby płyta byłą dla Mac-a. To dział w CD-ROM ma zaznaczone PC/HSF.

Chce zainstalować system i dostaje oto takie coś.



Rom mam Quadra 950. System mam z Win World. 7.6

Chce zabotować z cd i zainstalować system od nowa tak jak w tym poradniku. Co może być przyczyną błędu zły OS?
[#17] Re: Fusion konfiguracja

@TechNineWonder, post #16

A używasz z V600?
[#18] Re: Fusion konfiguracja

@Sir_Lucas, post #17

Vampire działa cały czas, a co myśleliście że ją zjarałem nic z tych rzeczy chodzi jak nigdy, dopiero sie wygrzewa.

Nie no System sobie instaluje tylko z pod plikopartycji a chciałem aby było jak na prawdziwym Mac-u. Boot z CD.

Ale pewnie trzeba by urzyć jakiś wirtualnych sterowników SCSI do cd-rom.

[#19] Re: Fusion konfiguracja

@TechNineWonder, post #18

Na moim V600 nic powyżej MacOS 7.5.5 nie działało, dostawałem bombki na starcie. Na 030 i 060 działa wszystko. Gunnar pewnie z czasem to poprawi, albo już poprawił.
[#20] Re: Fusion konfiguracja

@Sir_Lucas, post #19

MacOS 7.6.1 jest sporo lżejszy


To myślałem że masz taki zainstalowany. A co ta plikopartycja co zalinkował _arti Ci nie działa?

Tam jest 8 podobno. Trzeba ją specyficznie odpalić pierwsze uruchom Fusion z grafiką amiDirectXL jak system się uruchomi wyłącz Fusion i odpal P96DirectXL. Powinno zadziałać.

Tzn. nie całkiem wyłącz tylko wyłącz emulacje przełącz grafikę i ciesz się OS 8 tylko tam połowa rzeczy właśnie nie chciała mi działać.

I właśnie 7.6.1 mi nie działa bombki przy starcie ale jeszcze popróbuje go odpalić.

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 21:22:35 przez TechNineWonder
[#21] Re: Fusion konfiguracja

@TechNineWonder, post #16

Przy instalacji 8.1 trzeba odhaczyć jakiś soft wymagający PPC. Chyba u Pekdara jest opis. Można też potem jakiś klawisz przy boocie trzymać i się nie ładują extensiony. Dawno to robiłem - warto poczytać u źródła.
[#22] Re: Fusion konfiguracja

@TechNineWonder, post #20

Sterownik od grafiki ma być amiLowResPAL. Gdy uruchomimy się na nim OS, reset i zmiana sterownika na P96DirectXL. Zaraz dołączę video.
[#23] Re: Fusion konfiguracja

@pong777, post #21

Rozszerzenia PPC nie przeszkadzają za to trzeba wyłączyć wtyczkę A/ROSE.
[#24] Re: Fusion konfiguracja

@TechNineWonder, post #22

Nie no mi działa 8.1 na początku się nie uruchamiał ale później się uruchomił. Można spróbować z uruchomieniem na początku na ECS a później przełączyć na Picasso.

Link do video.
[#25] Re: Fusion konfiguracja

@TechNineWonder, post #24

Amiga 600 - (znowu) najszybszy Macintosh 68k ever OK
[#26] Re: Fusion konfiguracja

@_arti, post #25

Nie tylko Macówki zostały w tyle, Atarowe CT60 chyba raczej też OK
Jest tez zainteresowanie ze strony użytkowników Atari... Chociaż oni mają Firebee.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem