[#1] LDAP - z czym to sie je?
Dostałem w pracy misje na Marsa. Proszę o pomoc :D

Obecnie w fimie hasła są przetrzymywane w bazie SQL. Zgłasza się po nie Apache, OpenVPN, Linuxy itd (mama nadzieje że niczego nie pokręciłem).

Chodzi o to żeby wykorzystać zamiast SQL, LDAP. Miałyby się do niego/poprzez niego dobijać ww rzeczy czyli Samba, Apacz, Linux login, może OpenVPN, jakiś Radius a poprzez niego OTP, 802.1x itd...

Teraz tak, czy mógłby ktoś mi nakreślić łopatą temat o co chodzi z tymi hasłami i całym tym LDAPem? Po co to zmieniać? Jak się do tego LDAP odwoływać i jak się odwołuje np taka Samba czy Apacz do normalnej bazy SQL. Jak się do tego zabrać? Czy ktoś orientuje się czy są jakieś disto Linuxa skonfigurowane pod LDAP? Mam na razie zainstalować coś takiego na wirtualnej maszynie i potestować... Czas leci a ja jestem jeszcze w polu, będę wdzięczny za każdą podpowiedź. Z góry dzięki za pomoc :D



Ostatnia modyfikacja: 21.04.2009 17:46:25
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem