[#1] Artur32 i chamstwo na #ppa
zauważ tylko, że nie pisałem nic o google tylko słownikach

Nie ważne o czym pisałeś. Użyte słowo jest wulgaryzmem niezależnie od tego, czy o tym wiedziałeś, czy nie. Jeżeli nie wiedziałeś, to tak, jak wcześniej napisałem – nie używaj słów, których nie rozumiesz.

może to moja wina, że nie korzystam ze słowników wulgaryzmów

Problem polega na czym innym. Można nie korzystać ze słowników wulgaryzmów i pisać bez nich. Język polski jest wystarczająco bogaty, aby wyrażać myśli bez takich ordynarnych zapożyczeń z języka blokersów (ordynarnych zarówno przez znaczenie, jak i przez fonetyczny zapis wulgarnej angielszczyzny).

Kultura przede wszystkim

Przyznam, że zabawnie to brzmi w ustach kogoś, kto dwa posty wcześniej napisał "madafaka".

pamiętaj jednak ze ostatnimi czasy większość chamstwa w światku amigowym ma swoje korzenie na kanale #ppa.

To popularna opinia głoszona przez grupę fanów prywatnego portalu exec.pl. Po pierwsze tłumaczysz się jak w starym dowcipie "A u was Murzynów biją". Jak widzę, że jakiś menel rzuca puszką po piwie na trawnik i odlewa się na ścianę budynku a potem jeszcze rzyga obok, to mam zejść na dół i zrobić tak samo? Po drugie – pod jakim nickiem przebywasz na kanale #ppa, że tak dobrze wiesz jakie rzekomo chamstwo tam panuje? A może powtarzasz tylko zasłyszane na exec.pl opinie, wsparte tak zwanymi "logami" spreparowanymi na bazie logów kanału sprzed 3 lat? Po trzecie wreszcie, jak to już było tłumaczone niektórym oburzonym panom z eXeca, IRC w przeciwieństwie do forum na WWW nie jest środkiem komunikacji publicznej, dlatego, że padające tam teksty po pierwsze nie są publicznie dostępne (czytają je tylko osoby będące w danej chwili na kanale), po drugie nie są rejestrowane.

W świetle powyższego, jeżeli chcesz walczyć z tym tak zwanym chamstwem na #ppa, mam dla Ciebie dobrą i w zasadzie jedyną możliwą radę. Stań się aktywnym bywalcem kanału i swoją postawą daj przykład kulturalnego zachowania, krytykuj tych, którzy nie potrafią się zachować. Ale zrób to wprost na miejscu, a nie tutaj, przy okazji krzywego tłumaczenia się z własnego buractwa.

Aż kłuje po oczach jak takie osoby przychodzą potem na exec i strzelają ograne teksty po adresem pana kb.

To jest problem tych osób i "pana kb". Nie rozumiem dlaczego czynisz redakcję PPA odpowiedzialną za wypowiedzi osób, których związek z PPA ogranicza się do posiadania tu konta. Tym bardziej, że są to wypowiedzi na innym portalu.

Zastanawia mnie tylko czemu na kanale ppa nikt nie zapobiega takiemu notorycznemu chamstwu i rzucaniu mięsem pod adresem innych ludzi, zwłaszcza, że robią to istoty, które za ludzi się jak najbardziej uważają i to nawet o wiele bardziej inteligentne od innych.

Wyhamuj z deka. Możesz podać konkretne przykłady? Bo na razie to głównym rzucaczem mięsa pod adresem innych osób (w dodatku nie wymienionych nawet z nicka) jesteś w powyższym akapicie Ty. W ten sposób zwyczajnie próbujesz obrazić wszystkich ludzi na #ppa. W dodatku nie popierając niczym swoich tez.

Nie powinno się mieć zatem pretensji, że piłka rzucona odbije się od ściany i wróci z powrotem.

Kolejna próba tłumaczenia własnego złego zachowania złym zachowaniem innych osób, w dodatku zachowaniem domniemanym. Przykro mi, ale na pobłażliwość wobec zachowań łamiących netykietę i regulamin forum, liczyć tutaj niestety nie możesz. Niezależnie od pokrętności tłumaczeń.








Ten post z odpowiedziami został przeniesiony do działu Rzeźnia
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem