[#1] Prośba o sprawdzenie Amigi - Łódź
Witam, właśnie kupiłem gołą A600. Czy jest ktoś na forum z Łodzi, do kogo mógłbym zajrzeć ze swoim nowym nabytkiem i sprawdzić czy działa zanim zacznę kompletować brakujące akcesoria?
[#2] Re: Prośba o sprawdzenie Amigi - Łódź

@Lukasz_T, post #1

Nie masz zasilacza?
Nie masz amigowego monitora?
Nie masz kabla TV i telewizora z Euro złączem?

Czy po prostu nie wiesz jak podłączyć?
[#3] Re: Prośba o sprawdzenie Amigi - Łódź

@Vato, post #2

Nie mam zasilacza ani kabla do TV. Jest to już moja trzecia Amiga więc raczej wiem jak ją podłączyć.
[#4] Re: Prośba o sprawdzenie Amigi - Łódź

@Lukasz_T, post #3

Proponuję więc przed zakładaniem takich wątków, po prostu zakupić zasilacz i kabel TV. Życie stanie się o wiele prostsze, natomiast użytkownicy portalu nie będą cię kojarzyć z...kakusiem.szeroki uśmiech
[#5] Re: Prośba o sprawdzenie Amigi - Łódź

@Lukasz_T, post #3

Trzecia Amiga i nie masz ani jednego zasilacza i kabla? ;) Chyba że trzecia w ogóle, po dłuższej przerwie, to sory.
[#6] Re: Prośba o sprawdzenie Amigi - Łódź

@Andrzej Drozd, post #4

Kto to jest "kakuś" ? Za gołą Amigę dałem 170 zł. Wydawać 150 zł na zasilacz i kabel scart po to żeby ewentualnie się dowiedzieć, że jednak Amiga nie działa to chyba nie jest dobry pomysł. No ale dzięki za "mądre" rady.
[#7] Re: Prośba o sprawdzenie Amigi - Łódź

@teh_KaiN, post #5

Jest to moja trzecia z kolei Amiga, kiedyś miałem A600, później 1200 z blizzardem 1220. Wszystko sprzedałem i nie został mi żaden osprzęt. Ostatnio znowu coś mnie napadło i kupiłem okazyjnie A600 szeroki uśmiech
[#8] Re: Prośba o sprawdzenie Amigi - Łódź

@Lukasz_T, post #7

Są różne zloty. Podjedz na jakiś to ci ktoś podłączy do swojego zasilacza.
[#9] Re: Prośba o sprawdzenie Amigi - Łódź

@Lukasz_T, post #6

Kto to jest "kakuś" ?


cacodemon666. Satanista, mega troll i anarchista. Znany troll na portalu exec.pl. Multikonciarz. Lubi zakładać kilka kont i sam ze sobą rozmawia na portalach. Nie znosi niczego co jest za zakazem "baraszkowania" bez kontroli. Ostatnio wypisuje dziwne rzeczy na Interii pod niezalogowanym nickiem Drozd. Używa proxy i starterów. Czuje się bezkarny. Nie znosi gdy ktoś nie zgadza się z jego poglądami. Wciąż tu jest, mimo że większość jego nicków ma tymczasowego bana. Ostatnio był podobno na jakiejś imprezie w Łodzi. Handlarzyna...itd. itp. Tam gdzie ferment tam i on.

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 01:13:55 przez Andrzej Drozd
[#10] Re: Prośba o sprawdzenie Amigi - Łódź

@Andrzej Drozd, post #9

A kakuś, bo ma kuku na muniu i lubi kakao
[#11] Re: Prośba o sprawdzenie Amigi - Łódź

@KM, post #10

No to teraz już wiem, kto to jest ten "kakuś". Chyba jakaś psychoza panuje na tym forum, zwróciłem się z prośbą o pomoc (pewnie bym się odwdzięczył zgrzewką jakiegoś porządnego browara) a Wy mnie tu do jakiegoś "kakusia" przyrównujecie... Amiga sprawdzona - działa.
[#12] Re: Prośba o sprawdzenie Amigi - Łódź

@Lukasz_T, post #11

Ktoś z forum pomógł, czy byliśmy bezużyteczni? ;)

A psychoza tak, ale to głównie w działach okołohydeparkowych. Jak byś napisał w dziale "Amiga" to by było szybciej i bez bulszitu ;)
[#13] Re: Prośba o sprawdzenie Amigi - Łódź

@teh_KaiN, post #12

Jakoś dałem radę :) od znajomego dostałem zasilacz firmy "Meraster" - pierwszy raz coś takiego widzę i muszę przyznać, że do Amigi podłączałem go z duszą na ramieniu. Tv podłączyłem przez RF Composite - jakość marna ale sprawdzić działanie Amigi się udało.
Teraz szukam reszty gratów...
[#14] Re: Prośba o sprawdzenie Amigi - Łódź

@Lukasz_T, post #13

I ten zasilacz firmy "Meraster" miał odpowiednią wtyczkę i napięcia na pinach w tej wtyczce? Mogę prosić zdjęcie tego cuda techniki?
[#15] Re: Prośba o sprawdzenie Amigi - Łódź

@recedent, post #14

Może podpiął do złącze fdd. Teoretycznie do testu wystarczy.
[#16] Re: Prośba o sprawdzenie Amigi - Łódź

@Lukasz_T, post #13

... i muszę przyznać, że do Amigi podłączałem go z duszą na ramieniu.
Zaryzykowałeś spalenie Amigi? Kozak z Ciebie.
[#17] Re: Prośba o sprawdzenie Amigi - Łódź

@recedent, post #14

https://zapodaj.net/aa838e0b480b8.jpg.html

https://zapodaj.net/4970711e06912.jpg.html
[#18] Re: Prośba o sprawdzenie Amigi - Łódź

@Lukasz_T, post #17

A co jest na końcu kabla podłączonego do Amigi od zasilacza? Oryginalna wtyczka z zasilacza czy też wzięta jest z zasilacza Amigowego? Możesz zrobić zdjęcie tej końcówki/Amigi w miejscu wpięcia etc? Wszystkich zastanawia jak ten zasilacz podłączyłeś fizycznie.

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 20:04:51 przez Tomski
[#19] Re: Prośba o sprawdzenie Amigi - Łódź

@Tomski, post #18

Wtyczka wygląda trochę jakby była przerobiona z din5, zasilacz ma wyprowadzone dodatkowo zaciski akurat na takie napięcia jakie są potrzebne do zasilenia Amigi.

https://zapodaj.net/0adc210c4ebb5.jpg.html

a tu mały upgrade, który dzisiaj przyniósł listonosz

https://zapodaj.net/1672b81a7aec3.jpg.html
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem