[#1] Yamaha AX-550 RS i ukryta funkcja
użytkuję sobie takiego wspaniałego amplitunera od lat ~15. Sprawuje się, jak na wspaniały amplituner przystało, wspaniale, jeśli nie liczyć wku|wiającego glitcha objawiającego się częstą koniecznością pokręcania przełącznikiem źródła, żeby słyszalne były obydwa kanały (bo zwykle czy to lewego, czy to prawego nie słychać albo w ogóle, albo słychać zbyt słabo, czemu często towarzyszą bonusowe pierdy). Akurat w celu jego usunięcia wyszukałem swego czasu stosowny filmik, ale ja nie o tym.
otóż jak wszystkie audiofilce wiedzą, właściwą pozycją potencjometra głośności podczas włączania takiego amplitunera jest godzina "za kwadrans", toteż taką staram się ustawiać. Jakież było moje zdziwienie, gdy po latach - dopiero w tym czy ubiegłym roku - ujrzałem, jak gałka po włączeniu... samoczynnie ustawia się na tę pozycję. Normalnie roboty, magia i automatyka. Taki stan rzeczy był niestety przejściowy i dziś znów od dłuższego czasu muszę ręcznie tę gałkę przestawiać. W związku ze z tym pytanie: co może być przyczyną zepsucia tej automatycznej regulacji? Czy taki objaw jest charakterystyczny np. uszkodzeniu jakiegoś konkretnego elementu? Bo domyślam się, że dziełem przypadku owa automatyczna regulacja nie była i że jednak out-of-the-box powinna działać za każdym razem, a z nieznanych mi względów nie działa.

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2023 15:31:49 przez snajper
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem