[#1] AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry
Witam,

Równo za miesiąc, III impreza amigowa w Rzeszowie. Tym razem na tapecie temat gry. Przewidujemy prelekcje amatorów-twórców gier ale też i może profesjonalistów (zobaczymy). Dodatkowo prelekcja o AmigaForever i związana z prawem autorskim.

Impreza będzie miała charakter bardziej warsztatowy czyli AMIGI i po 2 joysticki. Będą konkursy gier, będzie drobny poczęstunek.

Tradycyjnie impreza 13:00 WDK Rzeszów, to będzie ponownie sobota. Następnie afterparty. Noclegi (zbieram wstępne rezerwacje do poniedziałku): DS Filon obok noclegów wrześniowych (DS Laura). Koszt: 30 zł / os (pokoje 2-osobowe). Powinno się także udać bez problemu zarezerwować salkę w DS Filon, awarynkie w sąsiednim klubie Pod Palmą. Będzie więc lane, tanie i dobre piwo.

Ja jako KOwiec od razu piszę się na imprezę oraz afterparty z noclegiem.

Są do Rzeszowa dobre dojazdy, choć niekoniecznie np. ze Szczecina.
[#2] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@DiskDoctor, post #1

Oczywiście mam zamiar być.
Fajnie, że będzie salka DS Filon OK

Trzeba by się zastanowić nad konkursami może coś typu:
SWOS/ LOTUS 2 zlinkowany z drugą Ami, XTreme Racing (też można zlinkować)/ Speedball 2/ MK2?
[#3] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@BULI, post #2

Lotusa 2 można zlinkować z Atari ST. Polecam, jest dużo śmiechu :)
[#4] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@madman15, post #3

Lotusa 2 można zlinkować z Atari ST. Polecam, jest dużo śmiechu :)

Widziałem na zdjęciach z Chełma OK, ten pomysł nie jest wykluczony, tym bardziej, że STe jest w naszym zasięgu ok, racja
[#5] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@madman15, post #3

Sprawdzone organoleptycznie, że dźwięk z ST lepiej wyciszyć ;)
Na STe lepiej nie będzie bo Lotus wykorzystuje tylko AY...
[#6] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@Jenot, post #5

sam AY gra pięknie w ST ale muze do Lotusa ktoś sp..ił na maxa
[#7] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@pabloz, post #6

Wiesz, ten ST stał koło Amigi... Ja słuchu muzycznego nie mam ale przyjemniej się grało słuchając dźwięków z Pauli niż z AY ;)
[#8] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@Jenot, post #7

Wiesz, ten ST stał koło Amigi... Ja słuchu muzycznego nie mam ale przyjemniej się grało słuchając dźwięków z Pauli niż z AY ;)

[#9] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@BULI, post #8

Dlatego ja na jednym ze zdjęć grałem w Lotus-a w słuchawkach ;)
[#10] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@Jenot, post #7

no tak, bo w Lotusie na ST jest fałsz i "niezgranie"
ale dla przykładu posłuchaj muzyki z "Leavin terramis" lub "Lethal Xcess" to AY wymiata w porównaniu z Paulą. Oczywiście jeśli ktoś lubi chiptuny...
[#11] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@DiskDoctor, post #1

Mamy już (nieoficjalnie) dwóch prelegentów-amatorów którzy w czasach zwanych potocznie amigowymi, programowali własne gry. Do jednej nawet robiłem muzykę. Myślę że te dwa wystąpienia plus informacje o AmigaForever wystarczą na część prelekcyjną.

Spotkanie wobec tego przybierze charakter "warsztatowy" (NCK tak sugerowało, jak się da) w postaci peletonu amig, gdzie będzie można pograć w gry a najlepiej zrobić to w formie konkursu (będziemy mieli dużo nagród).

Spotkałem ostatnio kolegę co może przyniesie atari ST (jak przyjdzie oczywiście). Cieszę się że będzie to impreza przez to "oddolna", podobnie do "demoscenowej", bo tak jest mniej więcej jest concept tych inicjatyw z NCK.

Oczywiście podpytam jeszcze (jeśli nie zapomnę bo trochę mi już szkoda czasu) "komercyjnych" developerów amigowych, ale na nich chyba nie możemy liczyć (chociaż mają blisko w sumie).
[#12] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@DiskDoctor, post #11

Może będziemy mieli aż trzech (!!) prelegentów; programistów gier-amatorów. Największa trudność jednak polega na odpaleniu produkcji sprzed 20 lat, które leżały na szafie w międzyczasie, na pastwę roztoczy.

Jeszcze mamy czas, odstęp pomiędzy imprezami II a III wynosi 6 tygodni (obecnie jest ok. 4 tygodnie już), czyli 2x tyle co pomiędzy I i II. Mamy też nowe plakaty amigowe. BTW jesli ktoś szykuje imprezę po 15 XI, z przyjemnością prześlemy plakaty, bo to są plakaty wielokrotnego użytku (tak zaznaczałem jak prosiłem o nie).

Są już chętni na nocleg? Czasu sporo, pokoje będą 2 osobowe, ale im więcej osób będzie rezerwowało "na tak" lub "najprawdopodobniej, jak się uda", tym łatwiej będzie negocjować salkę w Filonie (tak jak we wrześniu).

Dziś mamy spotkanie robocze organizatorów więc na pewno jakieś kluczowe ustalenia będą.
[#13] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@DiskDoctor, post #12

Ja wstępnie jestem na tak ale czekam na potwierdzenia od chłopaków Legionistów :)
[#14] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@Mariodj, post #13

O super OK
Zapytanie przede wszystkim do Was "Panowie Legioniści" jakie tytuły proponujecie na turnieje growe, (czyli w czym byście chcieli porywalizować)?
[#15] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@BULI, post #14

Mam nadzieję że tym razem wpadnie nasz pierwszy prelegent - virago. Ma zaległą składkę ZUS do odebrania szeroki uśmiech
[#16] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@DiskDoctor, post #15

a dokładnie to kiedy to ma się odbyć? 8.11 czy 15.11
bo 8 to nie ma szans, ale 15 to może
[#17] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@podolski_jp, post #16

Jacek 15 go :)
[#18] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@BULI, post #14

Lotus i siakieś flipery muszą być :)
[#19] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@Mariodj, post #18

he, he może zagracie w Setlers lub Dune2

1. pinbal dreams lub podobny
2. mortal kombat
3. lotus-y

jak bym jechał tym razem to pokaże Wam - Spectrusia z 1024 MB ramu
i minimaga w wersji zx spectrum - speccy 2010

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 18:46:05 przez podolski_jp

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 18:46:40 przez podolski_jp
[#20] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@podolski_jp, post #19

Wpadaj śmiało- no jestem ciekaw Spectrusia z 1024 MB ramu ok, racja

Rzeczywiście zapomniałem o pinballa'ch. Ja osobiście uwielbiam i proponuję SlamTilta, ale jestem za demokratycznym rozwiązaniem, czyli jeśli jest więcej chętnych na P.Dreams to ja się dostosuję, tym bardziej, że moja miłość do pinballi zaczęła się właśnie od tego tytułu OK

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 12:42:41 przez BULI
[#21] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@BULI, post #20

mój wyjazd jeszcze to nic pewnego, ale jak bym jechał to pojadę swoim autem jak ostatnio
[#22] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@podolski_jp, post #21

Jacek bliżej daty pogadamy o wyjeździe , morze znowu się zbierze ekipka i razem sie wybierzemy.
[#23] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@Mariodj, post #22

mario spoko, spoko
ale ja teraz już fakty ustalam z żonką
dobrze jest, tylko stawka jest wyższa niż ostatnio negocjuje od paru dni
[#24] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@podolski_jp, post #23

heheheheh

jak to dobrze ze mnie tak ślubna z torbami nie puszcza za każdy wyjazd ;)

twardy bądź i walcz :)
[#25] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@Mariodj, post #24

czekaj, jak zobaczy to forum to zmieni zdanie a wtedy Panie tylko pokłony dla żonki
[#26] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@Mariodj, post #24

twardy bądź i walcz :)

No trzeba być twardym, przynajmniej dla żony

Powodzenia w negocjacjach- wspieramy Cię ok, racja
[#27] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@BULI, post #14

Proponuję mało znany, ale rewelacyjny w multiplayerze no i superłatwy do opanowania tytuł "Blob Kombat". Gra się max. we trzech (dwa joye i klawiatura), a ubaw po pachy.
[#28] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@DiskDoctor, post #1

Ja planuję prezentację programistyczną jak zrobić własnoręcznie klon gry Pong. Coś dla niewtajemniczonych od podstaw. W kilka godzin już prawie grywalna na 2 os bez AI:

[#29] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@pong777, post #28

Super!!

Jak moga byc inne platformy (ostatnio byly i wzbogacily impreze) to moge zabrac Atari 2600.

Ktos juz cos blizej wie z noclegiem? Robmy liste bo to juz 2 tygodnie z hakiem.

Otwarta
DiskDoctor
pong777

Afterparty
DiskDoctor
pong777

Plakat bedzie najdalej za tydzien.
[#30] Re: AMIGA w Rzeszowie - disk 3 of 3: gry

@DiskDoctor, post #29

Otwarta
DiskDoctor
pong777
BULI

Afterparty
DiskDoctor
pong777
BULI
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem