[#1] Falkon (festiwal) i retrogranie.
W dniach 6-8 listopada 2015 odbędzie się w Lublinie Falkon. Jest to duży (w zeszłym roku było na nim 6-7 tys. osób) konwent poświęcony kulturze inspirowanej szeroko pojętą fantastyką (tak to definiują organizatorzy, poniżej jeszcze wyjaśnienie będzie). Pojawiają się tam komputery. Nie są głównym tematem, ale elektroniczna rozrywka (turnieje, pokazy) jest obecna.
Ja w tym roku będę miał na Falkonie prezentacje o grach lat 80. i 90. z nastawieniem na wspominki, kamienie milowe, taki przekrój przez całość. Organizatorzy są zainteresowani dołączeniem do tego wystąpienia pokazu sprzętu i tu propozycja. Może ktoś z Was chciałby pokazać swoją kolekcję? Nie musiałoby to być przez 3 dni festiwalu, mógłby być tylko ten dzień z moją prelekcją (prawdopodobnie sobota). Nawiasem mówiąc - zapraszam do współtworzenia prelekcji też. Zwrot kosztów dojazdu oraz darmowe wejściówki zapewnione. A ja zapewniam, że na samym Falkonie jest naprawdę co robić. Jeśli kogoś przeraża wyraz "fantastyka", to bez obaw - od planszówek, poprzez film, Japonię, walkę na miecze, po jedzenie grzybów i warsztaty teatralne.
Paweł Dąbrowski, koordynator programu na tegorocznym Falkonie już się chyba z kimś kontaktował (wydaje mi się, że namierzył Mario, albo kogoś innego z Chełm Amiga Legionu, ale mogę się mylić).
W razie pytań, wątpliwości itp. można się odzywać do mnie lub pisać w tym wątku.

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2015 16:28:34 przez Leander
[#2] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #1

A co jest fantastycznego w jedzeniu grzybów?
[#3] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@ZbyniuR, post #2

Dotyczyło to ogólnie grzybów w kulturze, szamani i te klimaty, ale po prelekcji jadłem muchomora czerwonego.
:)
[#4] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #1

@Leander - tak, z tego co wiem to Jack_Swidnik dostał maila i przekazał go Mario. Ja w sumie mogę zabrać swoją A4000 i łupać przez trzy dni w UFO, EoB, Galagę albo Zangbanda ;)
[#5] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #1

Tak jest odezwali się do Jacka a on zwrócił się do nas :)

Ja myślę że na jeden dzień można by zebrać silną ekipę i wystawić się z paroma sprzętami :)
[#6] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Mariodj, post #5

tak do mnie sie kontaktował i mam mu odpowiedzieć w tym tygodniu czy będziemy ekipa z chal.pl, mario dostał emai bo ma ze wszytkimi kontakt ja jeszcze nie ze wszytkimi
sam nie chce za Was decydować, ja mogę być co najwyżej parę godzin z amigą lub timexem
termin listopadowy więc wszytko się może rozwinąć
[#7] Re: Flakon-festiwal

@ZbyniuR, post #2

Od jedzenia grzybów lepsze jest... zbieranie grzybów

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 00:32:02 przez Duracel
[#8] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #3

Z tego co pamiętam prelekcja o muchomorach cieszyła się dużym audytorium. Chętnie bym się wybrał z A600, ale nie wiem czy to nie będzie za mało.
[#9] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@il_capitano, post #8

ja bym wzioł 1200 ty 600 Jacek Tajmexa Jenot swojego wypasa i już jest nieźle
mogę zabrać c64 oraz 65xe także trzeba sie organizować bo jest co wystawić np na sobotę
[#10] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Mariodj, post #9

Fajnie, cieszy mnie pozytywny odzew. Nawet kilka sprzętów to będzie coś. Ja ze swoim nie wyskakuję, bo nie bardzo mam z czym :), a i cały czas jestem w remontach/przeprowadzkach.
[#11] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #10

klepnę do cię na priv ;)
[#12] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@ZbyniuR, post #2

spróbuj te to się dowiesz ;)

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 17:49:27 przez zeter
[#13] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@zeter, post #12

Spadek ciśnienia coś dla mnie, mam za wysokie
[#14] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Ender, post #13

Kilka ustaleń poczyniłem i mam taką propozycję. Jeśli ktoś ma ochotę włączyć się do udziału w imprezie, to prosiłbym do połowy września o informację na pw. Imię, nazwisko (bo będzie potrzebne organizatorom do listy wejściówek), prezentowany sprzęt, potrzeby specjalne (np. mnóstwo stolików :). Przed samą imprezą przypomnę się i poproszę o potwierdzenie.
[#15] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #14

Jeszcze dodam - prezentować będzie można dowolne rzeczy, temat fantastyczny nie jest obowiązkowy. Gry, demka, system, to wszystko będzie mile widziane, zwłaszcza że ludzie będą z bardzo wielu bajek i można założyć, że dla większości komputer = pc z windowsem. Inne okienka, rotujące tunele, 3 kanały 8-bitowego dźwięku, wszystko będzie OK.
[#16] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #15

Ja zbieram CHAL-ową ekipę i tak jak pisałeś w mailu podeślę listę co i jak.
[#17] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Mariodj, post #16

Rzucam tylko pomysł. Przypuszczam, że fajne wrażenie zrobiłoby coś ze stajni Sinclaira ... Bardziej myślę o akcesoriach np. microdrive. Przypuszczam, że niewiele osób widziało cos takiego na żywo ... ba, wie że coś takiego istnieje. Miałem coś takiego na chodzie, niestety już nie mam. Człowiek był młody, głupi i pozbył się ...
[#18] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@misiek2, post #17

Stajnią Sinclair zajmie się zapewne JacK_Swidnik :)
[#19] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Mariodj, post #18

mogę zabrać Timexa 2048 + FDD 3000 z dyskietkami 3 " + AY
mogę zabrać nowoczesną wersję JustSpeccy 128k + TFM
oraz ZX Spectrum 128k czy Zx spectrum 48+

to jeszcze ustalimy
Mario zajmiesz się przygotowaniem listy osób co mają być, mnie już możesz na listę wpisac na sobotę
[#20] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@JacK_Swidnik, post #19

Tak jest panie kapitanie :) lista się bardzo zgrabnie powiększa i mnożą się sprzęty :)
[#21] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Mariodj, post #20

No to ja wstepnie atari 800 xl i IDE+
[#22] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@pabloz, post #21

Podsumujmy zatem, bo na dniach będę wstępnie wysyłał do orgów listę osób. Sklecę też jakiś opis punktu programu. Odbędzie się to w tym samym dniu, w którym i ja coś będę opowiadał. Godziny powiedzmy 12-18, tak, żeby każdemu coś podpasowało. Oczywiście nie trzeba będzie być cały czas, wpadajcie wtedy, kiedy będziecie mogli. Czy taki układ Wam odpowiada?

A oto lista:
- JacK i Timex / ZX Spectrum / JustSpeccy (wedle uznania),
- Jenot i A400,
- Mario i A1200,
- MarX i C64 i/lub A500,
- Pabloz i Atari 800 xl.
Jeszcze się il_capitano z A600 zgłaszał, ale nie wiem, czy podtrzymuje.

Zgadza się, Panowie?
[#23] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #22

tak zgadza się
ja prawdopodobnie będę wcześniej od 10 do 16 lub coś takiego, chyba że się impreza rozwinie to zostanę :)
Timex 2048 i zx spectrum 128 toast lub zx spectrum+ jeszcze nie wiem, ale mało miejsca zajmują, tylko stacja FDD 3000 duża + 2 monitory
jak się uda mi złożyć w całośc Amigę 2000 to też zabiore

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 21:26:10 przez JacK_Swidnik
[#24] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #22

Dopisz jeszcze :

-Taurus - Atari Falcon
-Drako - coś mosowego
[#25] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #22

Podtrzymuję, A600 + kilka gier nawiązujących do filmów s-f :)
[#26] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@il_capitano, post #25

To jeszcze pytanie, czy ktoś z Was chce rzutnik i ekran, albo czy chce przyjść z własnym?
[#27] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #26

projektor z ekranem na pewno by się przydał, jak coś mogę zapodawać Dema

swojego nie posiadam
[#28] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Mariodj, post #27

tak, projektor się przyda na pewno, jak się znudzą dema mario :) to "star wars " puszcze z timexa

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 19:46:46 przez JacK_Swidnik
[#29] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #22

Nie chcę niczego sugerować, ale Taurus ma 100x lepsze C64 odemnie i może warto by było, żeby to właśnie on wziął swoją komode (Darek, co Ty na to?). Ja mogę przytargać swoje wypasione Atari 65XE i wspomnianą już A500 z Indivision ECS, gotekiem i pierdyliardem gier na USB . Co do godzin to mi pasuje jak najbardziej (oby tylko nasza część nie wypadła w piątek 06.11, ale jak sądzę działamy na weekend)
[#30] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #26

Ekran tak, rzutnik mogę wziąć ja (sprawdzony w 100% - działa z RGB Amigi w 15kHz, C64, małym Atari, Falconem, ze spectrum przez Composite też). Na wszelki wypadek zapakuję też Mista (zrobimy Lotharkowi reklamę).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem