[#31] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Jenot, post #30

Rozmawiałem dziś z koordynatorem programu na Falkonie. I kilka komunikatów, informacji i wiadomości.

Niestety (?) sobota odpada. Dlaczego - o tym nieco niżej. Jeżeli komuś nie odpowiada niedziela (bo na niedzielę zaplanowano naszą część), może się śmiało wycofać :). Godziny 10-16. Nie oznacza to, że każdy z Was musi być w tym czasie. Ważne, żeby przy komputerach były zawsze 2-3 osoby, coś pokazywały i opowiadały podchodzącym ludziom.

Niedzielny termin wynika z faktu, że miejscówkę dostaniecie na głównej hali, czyli tam, gdzie kręci się dużo osób i zawsze jest ruch. Jeśli ktoś potraktuje niedzielę jako minus, to główna hala jest plusem. W sobotę byłoby gorzej, bo na Falkon Arenie będzie się dużo działo rzeczy, które będą generowały hasający tłum tratujący okolicę.

Jenot, sprawdzony rzutnik możesz wziąć, ale jeszcze się tam przy ustawianiu na hali zorientują, czy to będzie miało sens. Ekran będzie, ale nie jakiś wielki i może być tak, że średnio sensowna będzie jego lokalizacja.

Zgodnie z tym, co obiecywali, organizatorzy dają Wam wejściówkę na cały konwent, nie tylko na niedzielę, więc jeśli ktoś chce, może przyjechać w sobotę i bawić się dwa dni (albo i trzy). Są wyznaczone miejsca do spania nawet, zwykle to jest w szkole nieopodal (nie korzystałem ;). Zwrot kosztów dojazdu dla osób spoza Lublina też jest, ale tylko w tę i z powrotem (jeśli ktoś przyjedzie w sobotę, wróci i w niedzielę znów przyjedzie i będzie wracał, to tylko za niedzielę dostanie zwrot).

Padło pytanie, czy na stoisku będzie można postawić reklamę niezwiązaną z tematem stoiska. Otóż nie.

Na falkonowym profilu na FB może pojawić się informacja o ChAL i PPA. W informatorze będzie opis punktu programu, kilka zdań. Proponuję coś takiego:

"Pokaz komputerów 8- i 16-bitowych oraz współczesnych rozwiązań spoza głównego nurtu informatyki. Jeśli nie wiesz czym są demka, nie rozumiesz, jak można było grać w gry postaciami złożonymi z 16 pikseli, albo jesteś młodszy od Atari - przyjdź i przekonaj się o magii retrokomputerów. Jeśli w dzieciństwie doświadczyłeś uroków Commodore'a - przyjdź i powspominaj. Członkowie grupy Chełm Amiga Legion oraz osoby skupione wokół Polskiego Portalu Amigowego będą prezentować dawne komputery, ich dzisiejsze życie oraz współczesne nieznane rozwiązania, o których nawet nie masz pojęcia (Commodore, duże i małe Atari, Amiga, Spectrum, Timex, MorphOS)."

I ostatnia sprawa. Jeśli ktoś z Was chciałby wystąpić z własną prezentacją na temat, to jest to możliwe. Do dyspozycji będzie godzina i sala z rzutnikiem i ekranem. Tylko trzeba odpowiednio wcześniej dać znać (w przyszłym tygodniu?). Ja, jak pisałem, robię wspominki o grach, ale jeśli np. komuś przyjdzie do głowy poopowiadać o tym, jak spieramy się na temat tego, co jest Amigą, a co nie :), to śmiało.

Chyba tyle na dziś...
[#32] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #31

@ MarX

Oczywiście mogę także zabrać ze sobą także C64.

@ Leander

Niedziela też mi pasuje.
[#33] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@amigachelm, post #32

Mi też niedziela pasuje. Dla przypomnienia - tak wyglądało stoisko retro komputerowe 3 lata temu. Wtedy za wszystko odpowiadała ekipa z atarionline.pl
[#34] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #31

Niedziela mi pasuje, fajnie, że jest wejściówka na cały konwent. Pokazywanie na rzutniku ma sens jak jest w miarę ciemno, czy tam będzie jakieś ciemno?
[#35] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@il_capitano, post #34

termin niedzielny trochę mi nie pasuje
ale coś wymyślę, może nie będę od 10 tylko dopiero od 12, jest jeszcze taka możliwość że rano mogę przyjechać np ok 9 i rozstawić swój sprzęt a potem dojadę pytanie tylko czy ktoś z nas już będzie
[#36] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #31

Damy rade i w niedzielę :)
[#37] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Mariodj, post #36

Zaktualizowałem organizatorom informacje.
A na prelekcję nie ma chętnych? Nie namawiam, tylko chciałem powiedzieć, że to może być np. prezentacja AmigaOS-a i MOS-a, albo jakichś ciekawych rozwiązań sprzętowych współczesnych itp. Niekoniecznie ma to być "wykład", bez obaw ;).
[#38] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #37

przydał by się pong i by taką prezentację zrobił swojej gry jak zrobił w rzeszowie
tylko może mniej matematyki :D
[#39] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@JacK_Swidnik, post #38

tak, sobie myślę może zrzute by zrobić na stand lub baner typu retro tylko bez żadnych reklam, po prostu informacja że są takie portale jak speccy.pl, chal.pl, ppa.pl czy exec ? co Wy na to?
[#40] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@JacK_Swidnik, post #39

Nie jest to zły pomysł, tylko nie wiem, jak to stoisko będzie ustawione. Ma to być taka wydzielona (w sensie - zgrupowana) strefa z komputerami przy jednej ze ścian (nie na środku), ale jak będzie ostatecznie... Nie wiem :). Jeśli macie możliwość wyplotowania czegoś do przyczepienia, to może być najbezpieczniejsze, bo roll-up może się okazać nietrafionym wydatkiem.
[#41] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #37

Mógłbym zrobic jakąś prelekcję o morphosie ale czy bede mogl sie pojawic to bede wiedzial w polowie pazdziernika.
[#42] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@michal_zukowski, post #41

A to nie wiem, czy nie będzie dla organizatorów za późno. Może jakieś roszady albo luki w programie jeszcze się pojawią, to kto wie... Dasz znać, czy możesz, to wtedy zobaczymy.
[#43] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #42

otrzymałem info że można już kupić bilety na Falkon-a, pewnie już Wiecie kto zagląda na FB
a jak tam nasze bilety? @Leander pilnujesz tego tematu?
jak to wygląda jak chciałbym wejść z rodziną 2+2 na imprezę?

ostatnio nabyłem UK2086 i już jest naprawiony i sprawdzony

będę też miał na Falkonie
więc ze sprzętu co planuję zabrać
Timex 2048+FDD3000
Unipolbrit Komputer 2086
ZX spectrum +
oraz dodatki
[#44] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #42

się mi powieliło..więc skasowałem

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 20:13:04 przez JacK_Swidnik
[#45] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@JacK_Swidnik, post #44

Po weekendzie - odpowiadam :).

Stoliki i kable rezerwuje Wam mniej więcej na liczbę sprzętów z górką, ale na wszelki wypadek prosiłbym o zabezpieczenie się dodatkowo w jakiś przedłużacz lub coś w ten deseń.
Bilety macie zaklepane, ale tylko dla Was. Technicznie będą one do obioru w rejestracji w miejscu konwentu, ale powinny być też dostępne przez elektroniczną rejestrację. Potrzebny mi jest do tego Wasz mail. Prześlijcie go na pw najlepiej, jeśli nie macie w profilu na ppa. Wejściówka na cały konwent, ale obecność w niedzielę od 9-10 do 16 obowiązkowa :), albo solidne dyżury.
Zwrot kosztów dojazdu. Jeśli ktoś zamierza jechać samochodem, to będzie musiał zatankować na fakturę na dane organizatora, ale rozumiecie, że sensowną wartość, a nie bak od zera do pełna :). Przepraszam, jeśli to skomplikowane, ale nie mój wymysł.
Proszę do piątku podajcie, jeśli możecie, jaki będzie Wasz koszt dojazdu, jeśli chcecie zwrot (jeśli ktoś jedzie wozem w kilka osób, to też dajcie znać).
Rzookol, czy jesteś w stanie podać do piątku, czy możesz wystąpić z prezentacją, czy też nie? To ostateczny termin dopięcia programu.
Organizatorzy traktują kącik retrokomputerowy eksperymentalnie, z nadzieją na rozrost w roku przyszłym. Zobaczymy, jak to wyjdzie wszystko.


(dodane)
nie mam maila do Taurusa i JacK-a, proszę o podesłanie.




Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 13:15:46 przez Leander
[#46] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #45

Kable ja mam zawsze swoje. Pewnie reszta tez. Ale w razie co to mogą być. Ja idę swoim autem. Ja zamiast zwrotu kosztów to wolalbym zniżkę dla kolejnej osoby z rodziny lub wejściówkę. Mamy siedziec ze 6 godzin wiec organizator mógłby się troche więcej wysilić żeby nas zachecic. Przecie tam mas ludzi będzie. Pare wejsciowek więcej nic by im sie nie stalo. a tak w ogóle to po ile bilety?
[#47] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@JacK_Swidnik, post #46

Ja zamiast zwrotu kosztów to wolalbym zniżkę dla kolejnej osoby z rodziny lub wejściówkę

Żeby było uczciwie, to może zwrot kosztów dojazdu dla przyjezdnych amibraci, a dla tubylców 2 darmowe bilety (przynajmniej na niedzielę). Leander - działaj, wierzymy w Ciebie OK
[#48] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@MarX, post #47

Wejściówki na niedzielę (nie na cały konwent) dodatkowe da się załatwić. Jack - dostaniesz dla dzieci i żony, Marx - też myślę, że jedna więcej się znajdzie. Gdyby były jakieś problemy przy rejestracji z tym, to trzeba się powoływać na Pawła Dąbrowskiego, on ogarnia organizację tego elementu programu.
Normalnie bilet na niedzielę jest za 20 zł. Dzieci do jakiegoś wieku (8 albo 12) wchodzą za darmo. Są zniżki za organizacje punktu programu i za oddanie krwi. Na cały konwent chyba 50 lub 60 zł.
Jeśli nie podacie kosztów dojazdu, to sam organizatorom jakieś kwoty typu bilet na pociąg podam.
[#49] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #48

no to spoko OK
moja żonka ma w głębokim poważaniu moje hobby
jak będą chcieli to pojadą ze mną jak nie to sam będę, tylko pytałem
[#50] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #48

Na stronie Falkonu zniżka dotyczy ... krwiodawców. O dzieciach nie pisali.
[#51] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@misiek2, post #50

Zawsze był wstęp dla dzieci za darmo, może gdzieś ta informacja zniknęła albo zlikwidowali, trudno powiedzieć.
[#52] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #51

Mały raport.
Na stronie Falkonu jest już program festiwalu, ale będą jeszcze do niego korekty. Np. zniknął gdzieś mój punkt o grach :), choć ma powrócić. Zobaczymy. W żaden sposób nie wpływa to na Wasz pokaz sprzętu, który jest zarezerwowany i będzie częścią kącika komputerowo-growego.
[#53] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #52

A mi tu sprzęcików przybywa :) tydzień czasu szybko zleci więc panowie pucujemy retro-graty i pełna mobilizacja :)
[#54] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Mariodj, post #53

Mario: a możesz o Chełm furmanką w niedzielę zahaczyć? Do owsa się dorzucam jakby co.
[#55] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Mariodj, post #53

Mario, tylko miej na uwadze, że ja podałem zapotrzebowanie na stoły i wtyczki z lekką górką jedynie, więc jeśli przywieziesz Odrę :), to się nie zmieścicie.
[#56] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #55

Jak Mario przywiezienia Odrę to ją zabiorę tylko Mista i monitor 15" - damy radę.
[#57] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Jenot, post #54

Ja też będę jechał samochodem z Chełma i jakby ktoś chciał to mam wolne miejsca.
[#58] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@amigachelm, post #57

Jadę. Zdzwonimy się.
[#59] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@amigachelm, post #57

No to szykuje się dobra ekipa z Chalu ;)
No ja na 80 % nie będe mógł jechać
[#60] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Drako^BB, post #59

Jeszcze z tydzień i skończę składać swoja A2000. Zapowiadalem się ze spectrumami ale mogę zabrać tez to to pudlo. Ciekawe czy mnie tam wpuszcza:P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem