[#91] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@amigachelm, post #90

i krótkie filmidło
[#92] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@MarX, post #91

Dziękuję wszystkim za przybycie. Krótko byłem dzisiaj, bo najpierw prelekcję miałem, a potem sprawy pozafalkonowe. Mam nadzieję, że za rok też coś będzie.
I przepraszam, że nie odpowiadałem w wątku na pytania od piątku (ładny rym), ale byłem już wkonwentowany i bez dostępu do sieci.
[#93] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #92

Za rok będzie coś na pewno.
Rozmawialiśmy z organizatorami - miejsce będzie, chłopaki chcą nas zaprosić na cały czas trwania Falkona czyli od piątku do niedzieli. Będziemy mieli retrogetto.
Dzięki Leander za zorganizowanie tego, nie spodziewałem się, że będzie takie zainteresowanie. Cały czas ktoś się koło tych naszych gratów kręcił, a najlepszy był Wiedźmin grający w Alladyna ;)

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 07:11:27 przez Jenot
[#94] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Jenot, post #93

Cieszę się, że mogliśmy się spotkać i przy okazji trochę zabawić. Falkon nieźle się rozrósł od czasów kiedy byłem na nim po raz pierwszy.
Jeśli orgowie o nas nie zapomną to też piszę się w przyszłym roku na 3 dni :)

Zdjęcia

A teraz idę zapłacić mandat imperialny.
[#95] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@il_capitano, post #94

dobrze było, ale ja na fotkach wyszedłem beznadziejnie, jak jakaś zmora
[#96] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@JacK_Swidnik, post #95

Ta A2000 działa w końcu?
[#97] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@_Skiba, post #96

działa, ale jeszcze trochę zostało
na falkonie miałem bez górnej blachy bo miałem mieć czas na grzebanie
zdążyłem tylko postawić czystego wb 3.1 i odpaliłem super froga z goteka :)
młodzież zajęła się specrumami i co trochę coś komuś tłumaczyłem jak i co obsługiwać tak ze nie miałem czasu
[#98] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@JacK_Swidnik, post #97

Odkopuję temat, bo zbliżone zagadnienie.

Po pozytywnych reakcjach na Wasze działania na Falkonie, dostałem informację jak poniżej.
Cytadela (czyli organizator Falkonu) robi Fantastyczne Ferie: https://www.facebook.com/events/149414522104650/
I kawałek z maila:
"Jest miejsce, będzie też i zainteresowana tematem młodzież, pytanie czy ktoś od Was ze sprzętem miał by czas i chciałby przyjechać. Szczególnie dobrym terminem mógł by być 27 lub 28 lutego, bo wtedy spodziewamy się najwięcej ludzi."

Termin średni, bo zaraz po AmiParty. Ja głównie zajmuje się kurzem w czasie remontu, więc nie ma szans na cokolwiek. Gdyby ktoś miał ochotę, to podam adres do organizatora w celu ustalania szczegółów.
[#99] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #98

ja nie dam rady na ten termin mam już plany, może ktoś z Lublina jest chętny się pojawić?
za tydzień AmiParty w Chełmie a w marcu Amigowisko więc może nikogo od nas nie być
[#100] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #98

Trudno powiedzieć czy w ten weekend (27-28.02) będę w ogóle w Lublinie. Narazie nie mogę się zadeklarować, niestety.
[#101] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #98

Organizator Falkona z tego co pamiętam brał namiary do Jenota ale nic do niego sie nie odzywał.

Ja osobiście mówię pass. Amiparty plus Amigowisko i Revision i mam najbliższy czas mocno zagospodarowany.
[#102] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #98

No właśnie - gdyby informacja dotarła do nas wcześniej to pewnie byśmy coś zorganizowali, nawet pomimo tak bliskiego terminu Amiparty. Niestety ja w weekend 27-28 już pracuję więc odpadam.
[#103] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Jenot, post #102

Odkopuję wątek, bo pozostaję w temacie. Czy ktoś byłby chętny na falkonową powtórkę z zeszłego roku? Czyli pokaz retrosprzętów i gier w zamian za wejściówki na imprezę. W tym roku Falkon jest 4-6 listopada.
Jenot - kontaktowałem się jakiś czas temu z organizatorami, mówiłem, że najlepiej z Tobą (jeśli chodzi o ChAL) rozmawiać. Dostałeś jakiegoś maila?
[#104] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #103

tak do Jenota pisz bo ma z większością kontakt
ja mogę być nie ma problemu, kwestia ustalenia właśnie szczegółów
[#105] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #103

W sprawie Falkona jeszcze nikt do mnie nie pisał. Na szczęście to tydzień przed SV więc wyślę, że powinno się udać. Tylko trzeba ustalić co i jak bo jak rozmawiałem z organizatorami to jest możliwość "założenia bazy" np. w sobotę i siedzenia do niedzieli.
[#106] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Jenot, post #105

Ja się wstępnie piszę, chociaż termin trochę kiepawy, zwłaszcza dla tych co chcą jeszcze potupać na SV. Dwie imprezy pod rząd to już trochę challange (szczególnie dla żon ). Jeśli dałoby radę zostać na noc, to ja mógłbym zorganizować pokaz najnowszych produkcji demoscenowych na Ami. Tylko potrzebne by było wtedy jakieś nagłośnienie.
[#107] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #103

Ja nie wykluczam.
[#108] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@DiskDoctor, post #107

Meldować sie kto będzie i z czym. Jakie plany godzinowe. Kiedy mamy byc sobota, niedziela?

Lista obecności:
1. Jack - zx spectrum (just speccy 128)
[#109] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@JacK_Swidnik, post #108

Lista ludzików wysłana. Na razie nie mam potwierdzenia od organizatora. Ja powinienem zjawić się albo z Amigą 500 albo (co bardziej prawdopodobne) z C128.
[#110] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Jenot, post #109

To ile nas będzie? Czy za wcześnie?
[#111] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@JacK_Swidnik, post #110

6 osób zgłosiłem - do dzisiaj był termin. Mario, Pabloz, Architect1200, Marx, Ty i ja. Każdy po jednym sprzęcie.
[#112] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@DiskDoctor, post #107

Ja będę wiedział koło 10 X.

Sprzęt? Mogę wziąć MiST, takowym dysponuję.
[#113] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@DiskDoctor, post #112

Wiadomo już, że reprezentacja amigowowców i innych retromaniaków pojawi się na tegorocznym Falkonie. Głównie ukłony dla chłopaków z ChAL-u ("u" czy "a", w sumie Legion, więc Legionu :) ), ale dla każdego starczy miejsca (a może nie - pytać Jenota).
Ja też będę, ale z małym badaniem dotyczącym nieamigowej gry Stalker oraz z prelekcją o dawnych grach (sobota o 10). To raczej subiektywne wspominki ociekające nostalgią będą, a nie wykład naukowy, ale kilka ciekawostek się znajdzie. Zapraszam - może dorzucicie coś od siebie.
[#114] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Leander, post #113

O... coś przegapiłem zapisy? Nie ma mnie na liście, a chętnie pojawię się z jakimś retrosprzętem.
[#115] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@amigachelm, post #114

Taurus pytaj Jenota o miejscówkę.
Mnie tylko martwi ze tylko dla nas 5 stolików będzie.

Jakie tu gry im tam zaposcic na spectruma? A dobra nie to forum:]
[#116] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@JacK_Swidnik, post #115

Wątek dotyczy Falkonu i wystawianych sprzętów. Wydaje mi się, że nie ma znaczenia, że mówimy o Spectrum. Jak dla mnie warto pokazać klasykę np. Manic Miner, Bomb Jack, Death Chase, Knight Lore, Ant Attack, Chuckie Egg, Jetpac, Saboteur, Stop The Express, Horace Goes Skiing. Na yt jest parę kompilacji w stylu the best of zx spectrum. Obejrzyj i coś wybierz.
[#117] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@misiek2, post #116

całkowicie zapomniałem że był o tym wątek na speccy.pl i już znalazłem :) link
gotowa paczka gierek na retroimprezę

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 08:55:56 przez JacK_Swidnik
[#118] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@Jenot, post #30

i jak tam, zbiórka w sobotę na 10.00?
[#119] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@JacK_Swidnik, post #118

Jenot cos mówił o 8ej.
[#120] Re: Falkon (festiwal) i retrogranie.

@JacK_Swidnik, post #118

Chyba raczej o 9:00 ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem