[#91] Re: Decrunch 2016

@grxmrx, post #88

OK z tym niechceniem to mogłem sobie darować, zakładałem że orientujecie się po prostu "z głowy" gdzie jest raptem 3-4 większe miasteczka akademickie we Wrocławiu. Ale może niesłusznie zakładałem.

A co do logiki to polecam znany cytat.
[#92] Re: Decrunch 2016

@DiskDoctor, post #86

Oho, widzę, że grana jest ta sama bajka co przy Riverwash w Krakowie. Może zamiast pisać te posty, warto by było ogarnąć temat poszukiwania noclegów w innych niż miejsce zamieszkania miastach? To nie jest takie trudne. To, że ktoś mieszka we Wrocławiu nie oznacza, że zna i może polecić jakiś miejsca do spania. Jeżeli potrzebujesz poleceń i ocen, skorzystaj z booking.com i przestań zawracać ludziom głowę...
[#93] Re: Decrunch 2016

@gorzyga, post #92

Jak powszechnie wiadomo jeszcze z czasów PRL, największym intruzem przykładowo w sklepie jest klient, bo ciągle coś chce, ciągle o coś pyta, "nie ma drobnych" etc.

Tak samo widać, jeśli się jedzie na party to tematem tabu staje się nocleg, a mimo dedykowanego wątku domyślną rekomendacją w temacie jest "zrób se sam" - i zasadniczo na tym się odpowiedź kończy.

Najlepiej więc siedzieć cicho bo wtedy nie zawraca się nikomu głowy. Albo zaraz ktoś - jak na Riverwash właśnie - przeinaczy oby niecelowo moje posty, że rzekomo oczekuję że "ktoś mi nocleg załatwi, zarezerwuje". Tak się nie robi albo inaczej - z moich znajomych mało kto tak postępuje.

Ale skoro GumBoy pisał, żeby temat zakończyć, to może jednak proponuję tak zrobić w sumie, bo strach pomyśleć do czego jeszcze moje pytanie o "campus na terenie centrum Wrocławia" może doprowadzić.
[#94] Re: Decrunch 2016

@gorzyga, post #92

Mimo wszystko, w tym co piszę Disk Doctor jest nieco słuszności. Wiadomo, że każdy może sobie znaleźć nocleg sam, ale choćby skromna informacja na stronie imprezy o 3-4 najbliższych hotelach/hostelach z linkiem i podanym dystansem dojścia na party place, z pewnością nie zaszkodzi żadnemu party, a wręcz przeciwnie.

To tak na przyszłość, do wszelakich Orgów wszelakich imprez. W dobie powszechnej sieci, nie ma co rzecz jasna kruszyć o to kopii, bo jest to raczej niewielkie nieudogodnienie (choć bilans postrzegania danego party składa się również i z takich pierdołek). Ale patrząc z drugiej strony organizatorzy poświęciwszy wcześniej godzinkę na przygotowanie takiej podstrony, zyskują czas w przyszłości, który muszą tracić choćby teraz na odpisywanie w tym wątku :)
[#95] Re: Decrunch 2016

@DiskDoctor, post #93

Jak będziesz potrzebował info o Wrocławiu którego samemu znaleźć nie można to śmiało pytaj - co wiem to pomogę.
[#96] Re: Decrunch 2016

@slay, post #94

Oczywiście, zgadzam się - jednak tylko wtedy, gdy organizatorzy mogą polecić dane miejsce, bo np. z jego usług korzystali. Ja w swoim mieście mogę polecić, jeden, dwa hotele, w których byłem i wiem, że jest (a przynajmniej było okej). Za resztę miejsc nie ręczę, więc ich nikomu nie polecam - proste. W przypadku party i noclegu na zewnątrz imprezy nie ma mowy o umowie "sprzedawca - klient" - organizator party nie jest sprzedawcą czy oferentem noclegu. Oczywiście jeżeli nocleg jest częścią imprezy, to wszystkie wątpliwości na jego temat zawsze powinny być rozwiane.



Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 14:49:14 przez gorzyga
[#97] Re: Decrunch 2016

@gorzyga, post #96

Gdyby ktoś miał problem ze znalezieniem miejsca noclegowego to służę pomocą choć w kontekście polecenia to niczego nie mogę polecić ani odradzić. Aczkolwiek metoda wyszukiwania miejsca będzie dokładnie taka sama jak opisywał GumBoy. Po prostu mogę pokierować jeśli ktoś nie da rady sam a zgłosi się o pomoc.

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 14:51:20 przez grxmrx
[#98] Re: Decrunch 2016

@gorzyga, post #96

Warto też podpatrywać "jak to robią najlepsi":

https://2016.revision-party.net/traveling/hotels

Raczej nie sądzę, aby orgowie Revision spali w tych wszystkich 9 hotelach ;) Tutaj zupełnie nie chodzi o żadną rekomendacje czy polecanie hoteli, ale tylko i wyłącznie o suche info (adres, odległość od party place, cena). Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie przecież winił orgów, że "parówki na śniadaniu hotelowym, który zabukowali korzystając z linka podanego na stronie party, były za zimne." :)
[#99] Re: Decrunch 2016

@gorzyga, post #96

Może się mylę, ale wydaje mi się, że ludziom pytającym o nocleg niekoniecznie chodzi o miejscówkę gruntownie przetestowaną przez orgów, ile po prostu o najbliższe spanie w okolicy. Opinie można sobie przecież znaleźć w necie. Wątpię żeby np. organizatorzy Revision sprawdzili wszystkie hotele, które "polecają" :)
[#100] Re: Decrunch 2016

@slay, post #98

Fajnie, że ktoś przygotował taką informację - jednak nadal uważam, że jest ona zbędna w dzisiejszych czasach. Ale jak widać, niektórzy potrzebują tego, żeby "zaprowadzić ich za rączkę".

Pamiętam, jak przy pierwszych edycjach Riverwash chodziliśmy po okolicy party place i odwiedzaliśmy osobiście hostele i hotele (np. Majawa, czy hostel robotniczy w Warszawie), aby zebrać informacje o jakości i ilości miejsc. Jednak wtedy nie było takich serwisów jak booking.com czy tak rozwiniętej informacji w mapach Google.

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 15:10:13 przez gorzyga
[#101] Re: Decrunch 2016

@gorzyga, post #100

Pamiętam, jak przy pierwszych edycjach Riverwash chodziliśmy po okolicy party place i odwiedzaliśmy osobiście hostele i hotele (np. Majawa, czy hostel robotniczy w Warszawie), aby zebrać informacje o jakości i ilości miejsc. Jednak wtedy nie było takich serwisów jak booking.com czy tak rozwiniętej informacji w mapach Google


To tak gwoli kronikarskiej precyzji, zauważę, że na Riverwash 2014 w Raciborzu (czyli już "w czasach" google/booking) takie informacje również były przez Orgów podane na stronie party. Dzięki nim znaleźliśmy zacny i luksusowy hotel obok party ze śniadaniem :)

A owy kultowy hostel robotniczy MAR-GRAN w Warszawie to do dziś mam wpisany w telefonie. Tam niestety nie było śniadania (ale ponoć wieczorami można się tam było załapać przed hostelem na "krwiste bitki").

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 15:27:07 przez slay
[#102] Re: Decrunch 2016

@gorzyga, post #100

Ja rozumiem że udzielanie odpowiedzi na pytanie typu "gdzie w mieście X jest dworzec PKP" lub "gdzie jest jakiś campus w centrum", "gdzie jest toaleta", "gdzie można kupić wódkę" etc. zadane autochtonowi jest wyrazem prowadzenia za rączkę. I że nie ma w tym przesady, przeinaczania faktów. "No bo przecież mamy internet".

A co do opinii o noclegach to jest to miara statystycznie niepoprawna, ponieważ w serwisach raczej nie piszą opinii przykładowo ci, którym w nocy usunięto podstępnie nerkę. Lub ci co potem Policja uznaje za zaginionych. Więc opinie są i tak niedoszacowane. Zresztą na party, gdzie ludzie nocują też na miejscu, nie chodzi wszak o baldachimy nad łóżkiem.

Jak widać więc, tzw. wschodnia gościnność gdzie jak mniemam, zakłada się nieco inne poglądy a propos przekazywania informacji to regionalna paranoja oraz upupianie przyjezdnych, należy się tego wystrzegać.

A tak już w innym temacie mam pytanie o turniej gier. Mam więc pytanie (nie wiem kiedy i o której bym ostatecznie przyjechał i w jakim składzie z kim i czym!!), czy to będzie do 18:00 czy do 20:00?

Ponieważ wyczerpałem już swój limit czasu, zakładam że z wszystkimi pozostałymi sprawami sobie poradzę, na pewno nie planuję się więcej dopytywać, gdyż moje pytania wywołują momentami agresywne odpowiedzi. Zresztą, pytałem w imieniu ew. innych osób też.
[#103] Re: Decrunch 2016

@twardy, post #73

Co prawda nie z Trójmiasta ale też cisnę na Wrocek ciapągiem. Wyjeżdżał będę w piątek wieczorem jadę prawdopodobnie przez Tczew ;).
[#104] Re: Decrunch 2016

@DiskDoctor, post #102

Wskaż mi w którym miejscu byłem agresywny a publicznie Cię przeproszę.
Odpowiadam na wszystkie pytania, staram się udzielać odpowiedzi wyczerpujących oraz wykraczających poza zadane pytanie, antycypując od razu ewentualne wątpliwości.
[#105] Re: Decrunch 2016

@GumBoy, post #104

GumBoy absolutnie nie miałem na myśli Ciebie ani Twoich wypowiedzi. Miałem na myśli inne wypowiedzi w tym wątku. Ale zostawmy już ten temat, dostałem już 3 różne info, za które dziękuję, od tego momentu sobie poradzę, na dobrą sprawę poradziłbym sobie również wcześniej, nie chciałem też "zrzucać" jakichś dodatkowych kwestii na innych.

Uznałem że napisanie postu z pytaniem doprowadzi do odpowiedzi i temat będzie zamknięty. Trochę też się rozgadałem. Na pewno bedę też uważał na innych, przyszłych party z dopytywaniem doprecyzowywaniem na ppa kwestii noclegowych, bo poglądy są na ten temat baaaardzo różne, spolaryzowane i nie ma co zadrażniać.

Najpierw była plaga nt. religii, teraz to Nie było to moim zamiarem bynajmniej ale z kolei starałem się odpierać zarzuty bo były. Daj tylko znać do której są te gry.
[#106] Re: Decrunch 2016

@miro_78, post #103

Miro to się widzimy na miejscu, od nas prawdopodobnie samochodowo się przetransportujemy na sobotę rano.
[#107] Re: Decrunch 2016

@DiskDoctor, post #102

A tak już w innym temacie mam pytanie o turniej gier. Mam więc pytanie (nie wiem kiedy i o której bym ostatecznie przyjechał i w jakim składzie z kim i czym!!), czy to będzie do 18:00 czy do 20:00?


Turnieje gier będą w sobotę od 10:00 do 20:00. Które z nich się odbędą to zależy od tego ile osób i czy się zapiszą już na samej imprezie. O której godzinie turniej w jaką grę tego jeszcze nie ustaliliśmy (ja mam wstępny plan, ale chcę go doprecyzować żeby nie trzeba było dwa razy zmieniać). Informacja o godzinach konkursów gier się pojawi wkrótce - obserwuj ten wątek lub stronę www.
[#108] Re: Decrunch 2016

@twardy, post #106

OK, a więc ekipa Retrokompowa z Gdańska, na razie w składzie ja, Sachy i Dotmod, rusza z w sobotę o 6:24 pociągiem z Gdańska Głównego. Wracamy w niedzielę 12:29. Jeśli jest ktoś chętny z Trójmiasta żeby się podłączyć, zapraszamy.
[#109] Re: Decrunch 2016

@grxmrx, post #1

Uruchomiliśmy system, który będzie odpowiadał za elektroniczną obsługę imprezy (upload produkcji, głosowanie, aktualności). System dostępny jest pod adresem https://decrunch.party . Aby zarejestrować się w nim jeszcze przed imprezą, należy wysłać email z prośbą o klucz aktywacyjny na adres gumboy@decrunch.org . System będzie dostępny poprzez internet do środy, 18 maja (włącznie), po czym zostanie wyłączony i ponownie udostępniony w sieci lokalnej na imprezie (rejestracja w nim będzie możliwa przy pomocy klucza otrzymanego wraz z zakupionym biletem).
[#110] Re: Decrunch 2016

@GumBoy, post #109

Mam pytanie. W tym systemie ile max mb można uploadować?.
[#111] Re: Decrunch 2016

@zeter, post #110

Limit systemowy jest ustawiony na 16 megsów. Spokojnie powinno wystarczyć na upchanie dema na kilkanastu dyskietkach ;)
[#112] Re: Decrunch 2016

@wino, post #111

No ale chyba nie tylko dema i muzyka jest w kategoriach? Pytam z myślą o animacjach na wild compo w .mp4. 16 mb nie wystarczy ;)

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 20:28:49 przez zeter
[#113] Re: Decrunch 2016

@zeter, post #112

Jest to jakiś argument. Tyle że wedle obowiązujących zasad w wild demo niezbędny sprzęt zapewnia zgłaszający daną produkcję. Zdalne dostarczanie prac w tym wypadku nie ma sensu.
[#114] Re: Decrunch 2016

@wino, post #113

ok, a jesli produkcja do wild demo smiga na a1200 z fastem to chyba mozna zdalnie zglosic, prawda?
[#115] Re: Decrunch 2016

@wino, post #113

Ale tak na serio, to będzie tam jakiś pecet/mac obsługujący dzisiejsze formaty videło czy naprawde musze zabrac laptoka?
[#116] Re: Decrunch 2016

@grxmrx, post #1

Mam miejscówke do spania dla 4 osób.
Wstępnie zarezerwowałem 2 noclegi dla Quada, mnie i Madmana. (czyli ktoś może doączyć)

Koszt za osobę (przy czterech chętnych) za 2 noce 90zl.
Miejscówka jest 1500m od party place.

Jesli ktoś chce dołączyć lub odłączyć (Madman?) message me :)

Jest prysznic wanna i w ogóle OK (zapewniam jakiś barek )

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 00:06:36 przez Vato
[#117] Re: Decrunch 2016

@Vato, post #116

zapewniam jakiś barek


Pełen rarytasów?
[#118] Re: Decrunch 2016

@Vato, post #116

pw poszlo
jak co to z Lokatym wbijemy na kwadrat :) ja tez zabookowalem sobie nocleg na party place badz w aucie... ale prysznic jest kuszacy wiec chetnie bym skorzystal. o ile pod niego z quadem pijani nie wleziecie :p

p.s. Madman - pamietaj o moich joyach
[#119] Re: Decrunch 2016

@WojT_GL, post #118

Spoko, joye są u mnie w mieszkaniu już, wezmę.
Z rarytasów to będę miał pewną ilość swojego piwa.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 09:18:42 przez madman15
[#120] Re: Decrunch 2016

@zeter, post #115

Bierz swojego, przynajmniej będziesz miał pewność, że ma wszystko co potrzebne do uruchomienia :) Miejsce w samochodzie jest :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem