[#31] Re: Amigowcy z Poznania?

@wnuczus, post #30

tak
[#32] Re: Amigowcy z Poznania?

@wnuczus, post #30

Tak, i bardziej sobota.
[#33] Re: Amigowcy z Poznania?

@wnuczus, post #30

Tak i wole w niedziele, ale postaram się dostosować do reszty
[#34] Re: Amigowcy z Poznania?

@wnuczus, post #30

Jeżeli mogę zostać uznany za "Amigowca z Poznania" (u mnie przede wszystkim Atari od STE przez Falcona do Jaguara), to chętnie bym się pojawił z moją A1200 (w celu edukacyjnym).
Jeżeli byłoby zapotrzebowanie/zainteresowanie - mogę zabrać też coś z JIL.
[#35] Re: Amigowcy z Poznania?

@bart68k, post #34

A1200 do pubu w celach edukacyjnych? Szkoda kompa, mamy swoje. Alkoscena odradza.
[#36] Re: Amigowcy z Poznania?

@wnuczus, post #30

No ja też, przecież mam kawałek :)
[#37] Re: Amigowcy z Poznania?

@F7sus4, post #35

No chyba niewłaściwie wczytałem się w klimat planowanego spotkania
Jak rozumiem - bez sprzętu, czyste picie...
[#38] Re: Amigowcy z Poznania?

@Jazzcat, post #8

Nie wyszło ponieważ dziwnie mało osób odezwało się z tamtego rejonu. Na Pomorzu mamy zdecydowanie mniej "kropek" na mapie ale udało się rozkręcić imprezy w klimacie retro. Tym bardziej podziękowanie dla kolegów z Wielkopolski którzy zjawiają się u Nas. Są dwa warianty jeśli chce się coś w tym rejonie zorganizować. Zrobić spotkanie przy soczku aby omówić szczegóły organizacyjne albo najpierw zorganizować lokal i ustalić termin już samej imprezy. Co do lokalizacji to sam Poznań nie jest zły ale osobiście wolałbym jakąś lokalizację nieco przed Poznaniem typu: Szamotuły, Chodzież, Rogoźno, Murowana Goślina, Gniezno, Trzcianka także panowie z rejonu zakasać rękawy a na pewno się uda.
Co do terminu najbliższego dwa najbliższe tygodnie odpadają mam już zaklepane soboty i niedziele. Nie mniej jestem jak najbardziej na tak. Bardziej pasuje mi dzień sobota chociaż zdaję sobie sprawę, że w sobotę niektórzy pracują. Do samego Poznania mam niecałe 170 km ale wolałbym nie przebijać się przez albo po mieście bo to dodatkowy czas zwłaszcza. Dlatego optuję za przeniesieniem tego rodzaju imprezy przed Poznań na miejscowości na głównych trasach dojazdowych do stolicy Wielkopolski.
Ps. Jeśli nie uda się Wam nic zorganizować to narobię Wam wstydu i załatwię coś w Pile :P jak tylko znajdę wolny termin.

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 08:17:17 przez miro_78
[#39] Re: Amigowcy z Poznania?

@wnuczus, post #30

Ja też się chętnie dołączę, dla mnie nie ma znaczenia czy sobota czy niedziela.
[#40] Re: Amigowcy z Poznania?

@P@wson, post #39

Nad jakieś jeziorko i grill wpadnę z chęcią, na przesuwanie ikon w knajpie - raczej nie.
[#41] Re: Amigowcy z Poznania?

@wnuczus, post #1

Ruszyło się coś z tematem spotkania w Wielkopolsce. Btw. O spotkaniu na jesieni jakoś cicho było umknęło to mojej uwadze.
[#42] Re: Amigowcy z Poznania?

@miro_78, post #41

Pytasz czy się ruszyło, czy oświadczasz, że się ruszyło?
[#43] Re: Amigowcy z Poznania?

@infboras, post #42

Oczywiście miało być zapytanie pominąłem pozornie niewielki znak interpunkcyjny :)
[#44] Re: Amigowcy z Poznania?

@miro_78, post #43

O, też jestem ciekaw. Fajnie byłoby kogoś poznać.

Pozdrawiam z Dębca!

(Dopiero teraz trafiłem na ten temat).

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 20:23:38 przez Jedras
[#45] Re: Amigowcy z Poznania?

@Jedras, post #44

Witam
jak mi czas pozwoli to ja się chętnie przyłącze...
Ciekawe czy starzy Amigowcy z Poznania jeszcze tu zaglądają ?
Musze odświeżyć starego kotleta Technological Death ... na końcu była super muza i nawet kilka adresów chłopaków z Poznania.
Pozdro ALL z Rataj
[#46] Re: Amigowcy z Poznania?

@viger, post #45

Tak sobie o tym wszystkim dziś myślałem.

Może zamiast szukania wypasionych miejscówek, jeziorek itd. zaczniemy pomału, zwyczajnie i najprościej jak się da - od piwa w jakiejś knajpie? Spokojnie, bez sprzętu - czysto towarzysko.

Np. Fort Colomb w parku Marcinkowskiego. Centrum, rzut beretem od PKP/PKS (gdyby zamierzał odwiedzić nas ktoś spoza Poznania), duży ogródek (tudzież chłodna piwnica na dole w razie upałów) i względny spokój sprzyjający rozmowom wszelakim. Jak w dany dzień nie ma akurat jakiegoś meczu, czy pankowego koncertu (choć te akurat bardzo lubię, bo sam na nie chadzam), to miejsce wydaje mi się w miarę sensowne.

http://www.fortcolomb.pl/
[#47] Re: Amigowcy z Poznania?

@Jedras, post #46

Znam. Jestem za. Poznamy się, a potem będziemy myśleć co dalej. Zazwyczaj każdy dzień wieczorem mi odpowiada.
[#48] Re: Amigowcy z Poznania?

@infboras, post #47

Mi tylko soboty, szkoda, że tak ciężko zorganizować spotkanie w naszym regionie.
[#49] Re: Amigowcy z Poznania?

@_Skiba, post #48

Witam.

Sobota to chyba najbardziej dogodny dzień, bo w soboty niektórzy pracują (czasem i ja pracuję, choć są to godziny 6:00-12:00), a w niedzielę można pospać/spędzić ten dzień z rodziną.

Myślałem nad 11 i 18 czerwca. Na pewno będzie trzeba będzie wziąć pod uwagę to, że będzie już trwać Euro 2016. Ludzie będą przychodzili do knajp kibicować, W Forcie Colomb zapewne nie będzie też inaczej, a w samym ogródku też pewnie ustawią jakieś odbiornki TV.

Mogę się tam na dniach przejechać, popytać. Stolik, dwa też możemy zaklepać.

11.06 byłby terminem (prawie) na już, 18.06 dałby nam więcej czasu by sobie wszystko poplanować i zwyczajnie się zmobilizować.

Postaram się znaleźć jakieś alternatywne, spokojniejsze miejsce w razie potrzeby, choć wydaje mi się, że więcej ludu przyciągają do knajp mecze Kolejorza, niż mistrzostwa, które tym razem odbywają się za granicą - nie powinno być na nie tak wielkiego szału jak w 2012. Na szybko przychodzi mi do głowy jedynie "Pies Andaluzyjski" przy ul. Nowowiejskiego.

https://www.facebook.com/klubokawiarnia.pies/?fref=ts

To też centrum (100m od Placu Cyryla Ratajskiego). Spotykałem się tam z moim kolektywem fotograficznym przez parę lat. Jeżeli nie planują w te dni jakiejś imprezy, powinno być spokojniej. Mają fajną salkę na uboczu.

W międzyczasie mogę porozsyłać pw do osób, które udzielały się wcześniej w tym temacie.

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 11:04:50 przez Jedras
[#50] Re: Amigowcy z Poznania?

@Jedras, post #49

Ja raczej byłbym autem, bo z mojej mieściny w sobotę nic nie wyjeżdża (PKP i PKS).
Może uda mi się zabrać kilku znajomych.
Słyszałem ,że ma być w połowie września impreza Retro pod Poznaniem w okolicach Murowanej Gosliny.
Mam nadzieje, że ona też wypali.
Ja się pisze na każdy termin, pod warunkiem, że będzie to sobota.
EDIT:
W sumie ta knajpa to okolica w której odbywała się niegdyś AmiWigilia :)



Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 11:58:39 przez _Skiba
[#51] Re: Amigowcy z Poznania?

@_Skiba, post #50

Murowana Goślina to zaledwie 30min podróży szynobusem z Poznania w kierunku Wągrowca (moja rodzinna miejscowość, btw), więc nie powinno być większego problemu z dotarciem. Będę czujny, postaram się zjawić.

Dostałem wiadomość z Psa Andaluzyjskiego. 18 czerwca jest tam koncert, 11.06 jak najbardziej mają wolny.

Do Fortu Colomb pojadę zapewne w poniedziałek.

Wszelkie inne propozycje (miejsc i terminów) jak najbardziej mile widziane ;)
[#52] Re: Amigowcy z Poznania?

@Jedras, post #51

Na rozmowy przy soku się nie piszę po prostu mam za daleko i samą drogą się umęczę ale na jakąś retro imprezę z chęcią zawitam. Mam też kilka namiarów na osoby z rejonu Wielkopolski które mogę spróbować zachęcić.
[#53] Re: Amigowcy z Poznania?

@miro_78, post #52

Oczywiście, w pełni rozumiem i nie dziwię się. Nie ma co rwać się na wariota przez pół Polski na zwykłe piwo, choć od niego chyba trzeba byłoby w tym mieście zacząć. Na początek można się poznać, zakumplować, a może nawet kreatywnie i kulturalnie pospierać? ;)

Może po takich wypadach przyszedłby potem czas na organizację poważniejszych przedsięwzięć. Sam pewnie nie tłukłbym się (nawet tramwajem) z Ami pod pachą, gdybym miał lądować w kompletnie nieznanym mi miejscu i towarzystwie. Sam na własną rękę też niczego (poza knajpą) nie jestem w stanie zorganizować - do tego jest potrzebna grupa.

Byłem dziś w Forcie Colomb. Podczas całego Euro 2016, spodziewają się maksymalnie nabitej knajpy i nawet nie przyjmują już rezerwacji na stoliki. To miejsce raczej odpada.

Na Nowowiejskiego (i termin 11.06) robi się już trochę za późno. Możemy przełożyć termin.

Dostałem pw od paru osób. Jest nawet zainteresowanie, ale byłoby super, gdybyście wypowiedzieli się osobiście w temacie :)
[#54] Re: Amigowcy z Poznania?

@Jedras, post #53

Za tydzień w weekend jadę do teściów. Poza tym dowolnie.
[#55] Re: Amigowcy z Poznania?

@infboras, post #54

Ja proponuję coś na kształt Amipyry. Spotkanie było fajne w małej miejscowości i niedaleko. Można wypić browar i rozpykać w coś.
[#56] Re: Amigowcy z Poznania?

@Jacenty, post #55

Byle nie zimą, choć Amiwigilia była ok.
[#57] Re: Amigowcy z Poznania?

@KM, post #56

Fajnie, że się coś ruszyło. Jędras najlepiej jakbyś kogoś wciągnął w organizację z możliwie bliskiej okolicy. Spotkajcie się przy soku omówcie co i kiedy chcecie zrobić . Jak będzie ekipa organizacyjna wtedy będzie już dużo łatwiej. Chociaż nie bez znaczenia w wielu przypadkach jest znalezienie odpowiedniego lokalu. Sporo imprez się wyłożyło na tym temacie. Obserwuję i trzymam kciukasy za pozytywny rozwój sytuacji. Tak trzymać OK
[#58] Re: Amigowcy z Poznania?

@miro_78, post #57

Słuchajcie, każdy ma jakieś preferencje co do dnia i nie każdego usatysfakcjonujemy. A może sonda, kto kiedy może się pojawić? Eksperymentalnie utworzyłem listę do głosowania. Każdy może się dopisać. Mój głos jest tylko przykładem, muszę się upewnić, kiedy mogę.
http://doodle.com/poll/fshh2cxnnrakinw5
[#59] Re: Amigowcy z Poznania?

@infboras, post #58

Widzę, że dwie osoby się dopisały i w najbliższy piątek jest zbieżnie. Ktoś jeszcze?
[#60] Re: Amigowcy z Poznania?

@wnuczus, post #1

Ile osób, tyle opinii i pomysłów. Z doświadczenia podpowiem, by zamiast pytać każdego o termin/ideę, najlepiej rzucić gotowy plan i pozbierać deklaracje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem