[#31] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@R-Tea, post #30

Jak będę jechał to nie widzę problemu.
[#32] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@flops, post #19

No proszę. I w pogoni za dawnymi numerami Magazynu Amiga mieliśmy okazję się wczoraj poznać Pozdrowienia.
[#33] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@tbone, post #32

@ thone
Dobrze wiedzieć, że jest kolejny amigowiec w mojej najbliższej okolicy OK szeroki uśmiech
[#34] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@NeckUno1, post #1

Witam :)
Wszystkich amigowców z okolic Opola
Przydała by się jakaś inicjatywa aby zorganizować imprezę w naszym rejonie.
Posiadam trochę sprzętu retro, które mógłbym udostępnić na czas imprezy.

W razie czego szukam osoby, która pomoże mi zrobić upgrade Amigi CDTV o kontroler SCSI i instalację systemu na karcie micro sd.
[#35] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@mkdevil666, post #34

Pisałem nt organizacji imprezy do R-Tea na priv'a, ale nie podjął tematu
[#36] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@tbone, post #35

Ja jestem otwarty na propozycje i bardzo chętnie pmoge w organizacji jeżeli będzie taka potrzeba. Kwestia dogadania jakiegoś odpowiedniego terminu i miejsca.
[#37] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@nostrum666, post #36

Ja również. Co prawda nie mieszkam w Opolu, ale dojadę bez problemu. Coś pomoc w organizacji też bym mógł.
[#38] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@baderman, post #37

Z samych deklaracji nie wiele wyniknie. Może zacznijmy jakieś drobne rzeczy konkretyzować: najpierw trzeba by określić termin, kiedy można by się spotkać, tak żeby większości pasowało. Potem poszukamy jakiejś kanciapy, gdzie można by się spotkać.
[#39] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@baderman, post #38

W zasadzie mnie to obojętne byle bym nie był akurat w pracy i nie musiał siedzieć z Mloda. Jeżeli chodzi o lokalizację to mam kilka miejsc w Kędzierzynie gdzie można by coś organizować. Kwestia tylko dokładnego dogadania tematu. Jeżeli pasowało by wam przyjechać tutaj to mogę się popytać o dostępność miejsc i terminy. Zaznaczam tylko że pierwsze dwa tygodnie stycznia odpadają z racji inwentaryzacji w pracy. Później nie widzę problemu.
[#40] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@nostrum666, post #39

Mnie pasuje K-K.

Nawet dzisiaj chciałem się wybrać ws wczorajszego ogłoszenia z giełdy, ale kolejka się ustawiła spora. Co ciekawe, na trzy pierwsze rezerwacje dwie są z K-K, czyli jest nas więcej "miłośników" w okolicy, ale niewielu się ujawnia
[#41] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@tbone, post #40

Jeśli chodziłoby o Wrocław to znajdzie się dobre miejsce.
[#42] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@tbone, post #40

Ja napisałem w sprawie wysyłki zdjęć, ale bez odzewu, ale widzę że już zniknęło z giełdy więc chyba poszła. Ale faktycznie wygląda na to że mamy tutaj "ukrytych" Amigowców
[#43] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@tbone, post #40

Preferowałbym pewnie Opole, niż K-K, ale jak nie będzie wyjścia, to i tam zajadę.
[#44] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@nostrum666, post #42

A ja dzwoniłem 2h po dodaniu ogłoszenia, ale kolejka już była. Poprosiłem tylko by dał znać, gdyby się jednak nikt nie zdecydował, ale bez wielkiej wiary. Przyznać się, kto kupił?!
A co do spotkania, to proponuję głosowanie wśród opolskiej grupy:

Styczeń:
7)
8)
14)
15)
21)
22)
28)
29)
Niech każdy się wpisze przy wybranej dacie.
[#45] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@baderman, post #43

Łaziło za mną zorganizowanie tego meetingu, ale w mieszkaniu wszystkich bym nie pomieścił, dlatego zastanawiałem się dłuższy czas nad innymi wariantami. Po sobotniej rozmowie z krewnym pojawiła się opcja na skorzystanie z lokalu po zamkniętej działalności gosp. Jedno spore pomieszczenie (dzisiaj idę sprawdzić realny metraż) + sanitariat, a obok parking. Wszystko ładnie, pięknie tylko jest jeden mankament Właściciel rozwiązał umowę na prąd i musiałbym podpisać takową na siebie. I teraz pytanko, bo może ktoś się orientuje - czy przy podpisaniu umowy są jakieś miesięczne opłaty stałe czy rachunki wystawiają tylko od realnego zużycia (kwh u dostawcy i opłaty przesyłowe)? Brałem pod uwagę też licznik prepaid, ale za samo podpięcie licznika liczą sobie chyba 300zł... No ale czego się nie robi dla Amigi :D
[#46] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@tbone, post #45

Jeżeli jest rozwiązana umowa (zdjęty licznik i być może przyłącze) to może być konieczne złożenie wniosku o wydanie warunków przyłączenia, podpisanie umowy przyłączeniowej. A to wszystko to kupa kasy i czasu. Zapytaj raczej o tzw. prowizorkę - złącze z licznikiem i gniazdami. Korzystają z tego rozwiązania cyrki, wesołe miasteczka itp. Ale to z kolei wiąże się z dość sporymi opłatami stałymi (taryfa C).
[#47] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@tbone, post #45

Nie ma żadnego innego budynku/pomieszczenia w pobliżu, który normalnie funkcjonuje? Tam możesz porozmawiać z kimś kto dzierżawi/wynajmuje, podłączyć licznik(i), które zliczają pobraną energię elektryczną i rozliczasz się z właścicielem za zużycie energii + jakaś dodatkowa opłata za pomoc itd - to najlepsze rozwiązanie.
Jest jeszcze jedno, wynająć budynek MDK/lub jemu podobny (tak jest w przypadku SACP) dokonywać za wynajem opłat.
Jakby się odbyło w K-K to z miłą chęcią wpadnę, daleko nie mam, swój sprzęt też mogę ze sobą zabrać ;)


Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 12:38:56 przez Canga
[#48] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@Canga, post #47

Wczoraj rozmawiałem z Sołtysem na temat salki u mnie na wiosce (10 km od Kędzierzyna w stronę Gliwic). Mam tutaj dość sporo miejsca, są stoły i jest toaleta więc jest wszystko czego potrzeba. Muszę jeszcze tylko pogadać z dyrektorem DK na ten temat i jeżeli nie będzie miał nic przeciwko to mogło by się odbyć coś takiego u mnie TUTAJ
Co o tym sądzicie? Bo jeżeli lokalizacja wam nie odpowiada to rozejrzę się za czymś innym. Mam jeszcze znajomego weterynarza w Koźlu, który dzierżawi dość duży budynek na Wyspie. Myślałem też o tym, ale nie ma tam ogrzewania i na obecną chwilę może tam być "chłodno".
[#49] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@nostrum666, post #48

To oczywiście Opolszczyzna, ale prawie Śląskie. Boję się żeby to nie było za daleko dla niektórych. Ja pewnie dojadę. Sam mam niestety za mało czasu prywatnego, żeby spróbować zorganizować coś bardziej na północy województwa.
[#50] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@nostrum666, post #48

Wczoraj przejeżdżałem tamtędy po pojeżdżawce na Kotlarnii.

Jestem na tak

Ja jeszcze spróbuję u siebie rozpoznać do końca sytuację z tym prądem bo chętnie urządzałbym sobie takie retro soboty (niezależnie czy ktoś przyjedzie czy nie )
[#51] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@NeckUno1, post #1

Ja się może podepnę pod temat. Pisał do mnie organizator konwentu Liskon (Kędzierzyn Koźle, ostatni weekend lutego) z pytaniem, czy znam retro-pasjonatów, którzy chcieliby zorganizować retro-wystawę na konwencie (stare komputery, konsole, itp.). Niestety nie bardzo mogłem mu pomóc, bo nie znalazłem zainteresowanych. Może ktoś stąd by chciał? To by rozwiązało problem pomieszczenia na spotkanie, zapewnie konwent jest skłonny udostępnić jedną z sal szkoły, w której się odbywa.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany, piszcie na PM, podam maila. Samym spotkaniem niedaleko Gliwic też jestem zainteresowany, w zależności od terminu.
[#52] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@nostrum666, post #48

Ja z chęcią poznam miłośników z Opolszczyzny i mogę przyjechać ze swoim sprzętem "pointegrować się" ;)
[#53] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@tbone, post #45

Póki co, w sobotę po południu jedziemy z nostrum do Siemianowic. Może ktoś się dołączy?
A jeśli któraś z opolskich inicjatyw wypali - u tbone czy u nostrum666, czy gdziekolwiek w bliskiej okolicy, to chętnie się pojawię.
@ Fei
Czy ten konwet reklamuje się gdzieś w sieci?
[#54] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@R-Tea, post #53

Ja jadę na SACP.
Co do organizacji, to nie zapomnijcie też o tym czy jest jakiś parking w pobliżu (ciężko nosić cały sprzęt jak daleko ma być parking) oraz jakiś bar (człowiek przy integracji potrafi zgłodnieć).
Na SACP bywało już ciężko z parkowaniem, pomimo że jakiś tam parking za drogą jest (powiedzmy na 10 aut), za to bar całkiem niezły ;)
[#55] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@Canga, post #54

Jeżeli chodzi o parking to myślę że miejsca do parkowania nie zabraknie. Co do baru to niestety bar zamknęli nam z końcem roku. Ale za to obok sali jest sklep czynny do 20 a niedaleko (w wiosce obok) jest pizzeria, czynna do do późnych godzin, gdzie można zawsze coś zamówić.
[#56] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@nostrum666, post #55

OK
[#57] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@R-Tea, post #53

@R-Tea: prawdę mówiąc nie wiem, użyj Google "Liskon". Chyba mają stronę na FB.
[#58] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@Canga, post #54

Kiedyś pewien człek mi rzekł (to chyba na Gravity '98 w Turawie było), że mam ciężkie hobby. Tachałem wtedy Ami w towerze i moniak crt do auta

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 14:53:00 przez tbone
[#59] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@NeckUno1, post #1

Siemasz. Ja jestem z OPO. Wracam do lat młodości i powli odbudowuję swoje hobby.
Jak masz ochotę na bronka to daj znać. Pozdro.
[#60] Re: Miłośnicy komputerów Commodore z Opola i okolic

@tbone, post #50

urządzałbym sobie takie retro soboty


Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to po 2 maja będę mógł organizować wspomniane retrosoboty
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem