kategoria: SACP
[#31] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@Duracel, post #30

Przecież mieli zaufanie do grona. Skończyło się prawie utratą miejscówki i w wyniku teraz trochę droższym wstępem.
Naprzeciwko jest restauracja i tam jest piwo OK

PS. lokacja SACP to nie wynajęta hala po jakiejś fabryce tylko miejsce o statusie publicznym.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 19:37:00 przez Vato
[#32] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@Vato, post #31

AmiWAWA odbywała się w DOMU KULTURY Po dwóch latach przerwy wraca... również do DOMU KULTURY. Na bodaj trzeciej edycji przewinęło się w ciągu całego dnia imprezy zgodnie z szacunkami ponad 100 osób. Piwko się lało razem z pizzą i nikt ani razu nie poniósł uszczerbku ani na ciele ani na sprzęcie.
[#33] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@Duracel, post #32

Inny zarząd, inne zasady ... ale rzygi pewnie takie same

A na serio to wiesz. Organizatorzy SACP jakiś powód takiego działania najwyraźniej mają.
Mają też ten słynny 'punkt widzenia', który zależy od...

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 20:10:35 przez Vato
[#34] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@*y, post #26

1. W sprawach nie objętych regulaminem bądź nieprecyzyjnie sformułowanych rozstrzygające słowo ma zawsze organizator (człowiek ze specjalnym identyfikatorem).
2. Jeśli chcesz z tym polemizować patrz punkt 1.


Za duże pole do interpretacji.

Dla mnie te dwa punkty oznaczają praktycznie ubezwłasnowolnienie na terenie imprezy. I to nie ma związku z alkoholem.

Niezbyt to przyjazne w sumie...
[#35] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@DiskDoctor, post #34

Trochę się czepiasz. W sprawie imprezy decydujące zdanie powinien mieć organizator a to co napisano powyżej to w zasadzie napisanie wprost niepisanego prawa każdej imprezy. Zasady są jasne i znasz je już teraz. Nie zgadzasz się - wiesz co masz zrobić.
[#36] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@Jenot, post #35

To że organizator to sprawa jasna i nie kwestionuję.

Ale to, że nie ma dyskusji to lekka przesada. I nie czepialstwo, doprawdy.

EDIT* Jednak trochę czepialstwo, rzeczywiście. Nie jest źle. Sądziłem, że chodzi o polemikę z organizatorem a nie z faktem, że ma decydujące zdanie.

To dwie różne rzeczy.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 21:33:24 przez DiskDoctor
[#37] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@DiskDoctor, post #36

Tylko że dyskusja na ten temat była już dawno temu na forum a potem organizatorzy we własnym gronie przemyśleli temat.
Teraz już mamy wynik po prostu.
[#38] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@Vato, post #37

Panowie, sprawa była przez nas gruntownie przemyślana. Regulamin został stworzony tak, aby nie było dyskutowania, precedensów, interpretacji.

My nigdy nie robiliśmy, nie robimy i nie będziemy robić przysłowiowych igieł z wideł. Miejscówka zobowiązuje nas do przestrzegania pewnych zasad i to zrobimy. Poza tym na tych imprezach są regularnie dzieci uczestników. Nie jest to zatem taka luźna formuła jak na innych zlotach. Trochę trzeba trzymać fason bo część z nas jest dla dzieciaków autorytetami. Przypominam, że na pierwszej edycji SACP, na której była też regionalna telewizja link nie było w ogóle alkoholu. Impreza jakoś na tym nie ucierpiała .

Pamiętam, że już na tej pierwszej edycji był incydent ze stojącym piciem. Wtedy Benio "poczęstował moją podkładkę pod mysz napojem ... Był to pech, ale rzeczywiście mogło być gorzej. Stąd dla uniknięcia takich sytuacji nie stawiamy napojów ani żadnych płynów przy sprzęcie. Można np postawić je na podłodze pod stołem, zakręcone szczelnie w plastikowych butelkach. Chrupki, paluszki, orzeszki itp. też w jakiś torebkach, ale nie przy sprzęcie. Przypominam, że większość stołów ma haczyki na plecaki, które można wykorzystać na torby z suchym prowiantem.

A kto chce się napić piwka, ma na przeciwko restaurację albo park, o czym zresztą wspomniał Vato. Jako ciekawostkę dodam, że ja też lubię napić się piwa przy Amidze, ale uszanuję wymóg sytuacji o co również proszę pozostałych uczestników.

Pozdrawiam i zapraszam za parę dni.

Azz

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 11:28:53 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 11:29:19 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 11:42:15 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 11:43:11 przez Azzorek
[#39] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@Azzorek, post #38

No ok ;)
Ale czy w takim razie paluszków/chipsów też nie można jeść przy swojej Ami? Czy też z nimi na zewnątrz wychodzić?

Co do alko - to dla mnie non problemos :)
[#40] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@WojT_GL, post #39

Wojt, przeczytaj mój post nad twoim bo akurat aktualizowałem.

Pozdrawiam,

Azz
[#41] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@Azzorek, post #40

+1 teraz,
nie było tego w regulaminie - i jak ktoś zauważył punkt 1 regulaminu powodował, że można oczekiwać, że Mordimer da w ryja za paluszka przy kompie :P

Teraz jasne - i tyle :)
Nie wiem czy dane mi będzie przybyć, ale chciaaaaałbym przynajmniej na chwilkę :)
[#42] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@WojT_GL, post #41

Ja wiem, że to może brzmi dziwnie, ale nam chodzi tylko i wyłącznie o bezpieczeństwo sprzętu i uczestników. Dla mnie to oczywista oczywistość, że jak się je to się tym nie syfi, nie kruszy i nie sypie na sprzęt i jego okolice. Jeśli ktoś chce zjeść np. zamówioną pizzę lub jedzenie inne niż suchy prowiant, to może to zrobić na osobnym stole, który wydzielimy specjalnie do tego celu. I pamiętajcie każdy dba o czystość i porządek. Koniec z brudnymi szklankami i kubkami, talerzami, itp. pozostawianymi byle gdzie.

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 11:53:52 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 11:54:22 przez Azzorek
[#43] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@Azzorek, post #38

Regulamin został stworzony tak, aby nie było dyskutowania, precedensów, interpretacji


Przecież to jest zawsze najzabawniejsze szeroki uśmiech
[#44] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@DiskDoctor, post #43

Tzn możesz mieć własną interpretację sytuacji, ale sprawiedliwość, czyli racja musi być po naszej (organizatorów) stronie .

Pozdrawiam,

Azz
[#45] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@DiskDoctor, post #43

A wyobraź sobie teraz taką hipotetyczną sytuację: stoi na stole Twoja ukochana A1200 w środku AmigaPPC - czyli sprzęt dość wartościowy, a w jej pobliżu stoi piwo, napój. Ktoś przechodząc niechcący kopnie w nogę stołu, piwo się przewraca i leje się na Twoją Amigę.
Masz pretensje wówczas do:

1. siebie
2. do tego co kopnął w stół
3. do organizatorów, że przystali na napoje przy sprzęcie.

Odrębną rzeczą jest picie alkoholu w gronie małych dzieci (zazwyczaj na SACP jest od 4 do 8-10 dzieci). Dzieci idą później do szkoły i opowiadają na przerwie na jakiej super imprezie z rodzicami byli...

Myślę, że to sprawa całkowicie nie podlegająca dyskusji, zwłaszcza z organizatorami imprezy.

Jeżdżąc autem dyskutujesz ze znakami na drodze? Las prosta droga a tam 50km/h. Z jakiś przyczyn dany przepis powstał/powstaje. 8-bit party pokazało wyraźnie, że granice zdrowego rozsądku zostały przekroczone.
[#46] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@Canga, post #45

Ok, na pewno to podejście daje do myślenia, mówię w sensie pozytywnym oczywiście.

Są osoby przekraczające granice, niestety, choć na SACP akurat nie widziałem. Ale może nie byłem wnikliwy w obserwacjach.
[#47] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@DiskDoctor, post #46

Wpadłbym ale sprzęt niesprawny tzn brakuje taśmy - membrany do mojej klawiaturki :<
A znowu bez sprzętu nie ma co przyjeżdżać, tak więc stuknę się ebrowara z wami ;)
[#48] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@Sidroff, post #47

Ja jadę bez sprzętu, liczę że zagram z "młodzieżą" w Mortal Kombat i wygram jakąś nagrodę. Uważam, że obecność i spotkanie w gronie też jest ważne, nie tylko komputery. Równie dobrze można organizować e-SACP, każdy włączy kamerkę i po sprawie
[#49] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@DiskDoctor, post #46

Jesteś bardzo słabo wnikliwy nawet w obserwacjach na forum
raz
dwa
Po tych wpisach powinieneś zrozumieć sytuację OK
[#50] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@*y, post #1

Mnie chyba nie bedzie gdyz obecnie wygladam tak:
[#51] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@madman15, post #50

O cholera, coś mnie ominęło na Decrunchu?
[#52] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@madman15, post #50

To się trochę przypudruje i będzie dobrze....
[#53] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@Vato, post #49

Jesteś bardzo słabo wnikliwy nawet w obserwacjach na forum


Ja nie czytam forum "od deski do deski". Zarzucanie komuś, że nie czytał jakiegoś postu czy dwóch na forum, jest IMAO narażaniem się na śmieszność.

Oprócz wchodzenia na forum, robię w życiu inne rzeczy jeszcze.
[#54] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@DiskDoctor, post #53

No cóż, a nie uważasz że również "narażaniem się na śmieszność" jest dyskusja w jakiejś sprawie nie znając faktów, nie zapoznanie się z z postami poprzedzającymi ten na którym się zabiera głos.
Nikt z nas nie żyje tylko ppa, ale większość nim wyrazi swoją opinię na jakiś temat to się przynajmniej zapozna z wcześniejszymi wpisami by mieć obraz całości.

Myślę że pisanie komuś, kto grzecznie wskazuje miejsce z informacją dotyczącą zajścia i co za tym idzie podjęcia odpowiednich decyzji "śmiesznym" nie jest na miejscu.

pozdrawiam :)
[#55] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@alf, post #54

a nie uważasz że również "narażaniem się na śmieszność" jest dyskusja w jakiejś sprawie nie znając faktów


Byłem na poprzednim SACP non stop, to chyba nie znaczy co piszesz, że powinienem wpierw tworzyć "białą księgę" całej sprawy, co się tam działo, aby móc łaskawie odezwać się na forum? ? Bo do tego można sprowadzić Twoją wypowiedź. Napisałem wyraźnie, że nie wiadomo mi o tych przesłankach, nie twierdziłem uparcie, że znam całą historię.

Myślę że pisanie komuś, kto grzecznie wskazuje miejsce z informacją dotyczącą zajścia i co za tym idzie podjęcia odpowiednich decyzji "śmiesznym" nie jest na miejscu.


Jest jak najbardziej na miejscu, gdyż oprócz "grzecznego" podlinkowania merytorycznych informacji, miało też miejsce mocno niemerytoryczne prawie personalne skomentowanie mojego poziomu wnikliwości itp. Nie byłoby jednego, nie byłoby drugiego, ponieważ szanuję innych ale i siebie też.
[#56] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@madman15, post #50

Dobra biba była widzę OK
[#57] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@_arti, post #56

Przydałoby się jeszcze zdjątko stanu przeciwnika
.
[#58] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@*y, post #1

Na 90% się pojawię. Jak ktoś poratuje monitorem to zabiorę CDTV z Savyna68k i będzie można testować możliwości Savego (demka itd.).
[#59] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@flops, post #58

Pozwolisz na sprawdzenie elboxa 2mb?
[#60] Re: SACP28 NADCHODZI!!!!

@flops, post #58

Flops a masz może sprawny kontroler HD SCSI do CDTV? Np taki: link

Ad Madman)

Spadłeś z roweru czy prawy sierp wszedł na czysto? Z okiem ok?

Pozdrawiam,

Azz
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem