[#1] Copy randka Katowice :)
Koledzy i Koleżanki z rejonu Katowice, Siemianowice, Mysłowice... no dobra, Altreich też :)
Szukam kogoś kto jest w stanie poświęcić godzinę, dwie swojego cennego czasu i na dostarczony nośnik typu dyskietka (jakieś 20-30szt) pozrzucać mi jakieś gry, soft - żebym mógł chodzić niewyspany do roboty. Ewentualnie mogę podrzucić dyskietki i odebrać jak powiesz że mogę odebrać.
Gdyby ktoś był chętny proszę o info.
[#2] Re: Copy randka Katowice :)

@softiron, post #1

Może nie dokładnie okolice Katowic, ale z braku laku...Zapraszam do mnie.
[#3] Re: Copy randka Katowice :)

@softiron, post #1

Ruda Sląska jak coś sie zgłasza...
[#4] Re: Copy randka Katowice :)

@softiron, post #1

Zorganizuj jakieś party to nas więcej przyjedzie szeroki uśmiech

Tylko się wstrzel w jakiś wolny weekend kalendarz imprez
OK
[#5] Re: Copy randka Katowice :)

@Vato, post #4

Gwoli ścisłości, w weekend byłem u Basi i Daniela w Gliwicach, machnęliśmy te dyskietki na pecetowej stacji, dyskietki 2HD.. u mnie na amigowej wszystkie zimne, pod WB BAD. Daniel potestował i faktycznie nagrywane na pctowej stacji mówi nie odpalają te konktretne na amigowej. Dlatego chcę sprawdzić czy nagrane na amigowej odpalą u mnie czy nie. Moja stacja DDki raczej czyta (sprawdzone na razie na WB i tym co dostałem od Vato na SACPie - gonie Cie w Boulder Panie... ale jeszcze mi troche brakuje :) )

Krzeszowice - fakt ciut dalej od Katowic :). Ruda Śląska to już zdecydowanie bliżej. Poczekam, może odezwie się ktoś jeszcze bliżej a jak nie to to coś poknujemy.
Vato - ja tak czułem że to się nie da tak romanticznie we dwoje przy Amigach grających serenady napędami FDD... że to musi być jednak Copy Party, szampan, dziwki i koks (nie węglowy :) )
do Party to musiałby się zgłosić ktoś z odpowiednimi warunkami lokalowymi, u mnie niestety nie przejdzie.
[#6] Re: Copy randka Katowice :)

@softiron, post #5

Na następnym party coś tam ponagrywamy OK
Szukaj dyskietek DD - nawet bardzo starych.


Tu masz Katowice
http://olx.pl/oferta/amiga-500-600-1200-gry-dyskietkowe-CID99-IDehmiP.html#fe45e5a61d

tu ten sam człowiek
http://olx.pl/oferta/amiga-500-600-1200-gry-na-dyskietkach-CID99-IDfT0YL.html#fe45e5a61d

Ode mnie dodam jeszcze, ze kupowałem całe pudełka (100 sztuk) za cenę taniej flaszki.
Czasem dostawałem takie pudło gratis przy zakupie jakiejś A500 za 150zł



Przypomnij się przed kolejnym SAPC (o ile będziesz) to wezmę dla Ciebie za 20 sztuk za piwo.

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 13:49:07 przez Vato
[#7] Re: Copy randka Katowice :)

@Vato, post #6

7 zyla za dyskietke jak rozumiem?
Na razie postoje... jakbym miał 35 zyla to brałbym pewnie przerabianą stację pecetową i po kłopocie ale człowiek po urlopie jakiś taki... pusty w kabzie :)

na SACP się wybieram a jakże. to się dogadamy.
[#8] Re: Copy randka Katowice :)

@softiron, post #5

Niektóre stacje czytają dyskietki hd po zaklejeniu otworu występującego w takich dyskietkach. Przykładowo w mojej A1200 nie ma znaczenia czy w dyskietkach jest otwór (hd) czy nie, ale stacja w A500 już takich nie łapie. Odczyt możliwy dopiero po zaklejeniu otworu. Próbowałeś zaklejać otwór?
[#9] Re: Copy randka Katowice :)

@misiek2, post #8

Masz gęsta stację w A500?
[#10] Re: Copy randka Katowice :)

@sanjyuubi, post #9

Pewnie nie zrozumieliśmy się. Moja rzadka stacja w A500 "czyta" i "formatuje" dyskietki HD ... jako DD wyłącznie po zaklejeniu otworu. Jeśli nie zakleję otworu wówczas nie czyta dyskietek, nie formatuje itp. natomiast rzadka stacja w A1200 nie zauważa otworu (jest jej całkowicie obojętny). Reasumując może kolega niech sprawdzi czy stacja zacznie czytać te dyskietki po zaklejeniu otworów w dyskietkach HD, które jak zrozumiałem, zostały dla niego nagrane jako DD.

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 15:00:32 przez misiek2
[#11] Re: Copy randka Katowice :)

@sanjyuubi, post #9

dyskietki zaklejone bo nagrywane na stacji przerabianej z PC wiec bez zaklejenia by nie chyciło

mam jakąś stockową z Amigi.. one się jakoś różniły?

mógłbym w sumie wsadzić tam przerabianą z PC ale na razie nie chcę.

MZ problem jest albo w tych konkretnych dyskietkach albo stacja nagrywania --> stacja odczytu...
[#12] Re: Copy randka Katowice :)

@softiron, post #11

dyskietki zaklejone bo nagrywane na stacji przerabianej z PC wiec bez zaklejenia by nie chyciło
W A1200 mam właśnie stację, która jest obojętna na otwór, a jest to stacja pc przerobiona zewnętrznie tj. na taśmie. Nikt nie ingerował w stację jako taką. Ale jeśli masz zaklejone otwory w dyskietkach to pewnie jest inny problem.

Do Amig montowano różne stacje tj. producenci, modele itp. Miałem już A500, w których były stacje obojętne na otwór i takie które nie czytały dyskietek gdy ten otwór występował. Nie przypominam sobie egzemplarza, żeby były problemy z odczytem hd po zaklejeniu otworu. W sumie to miałem może maks. 10 szt. A500 w życiu, więc jakąś wyrocznią to nie jestem.

Co do samych dyskietek hd to pomimo zaklejenia część dyskietek po sformatowaniu i nagraniu zawodzi. Pisano już o tym wielokrotnie.

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 15:16:44 przez misiek2
[#13] Re: Copy randka Katowice :)

@misiek2, post #12

tak czy owak chciałbym sprawdzić czy odpali mi dyskietki nagrane inną 500-ką. Jeśli nie to problem leży w partii dyskietek pewnie albo moja stacja...
że HD w Amidze sięnie sprawdzają to wiem.
Ale żeby cała partia 30 szt np była walnięta?
Chyba że były ok do momentu przeformatowania ich na 880... i nieświadomie uwaliliśmy wsio :)
[#14] Re: Copy randka Katowice :)

@softiron, post #13

a ta stacja na ktorej byly nagrywane, wczytuje je?
[#15] Re: Copy randka Katowice :)

@agrajek, post #14

Nie sprawdzilismy... :)
Ale napisal mi teraz ze odpalily na amigowej stacji tylko kopiowane bez wczesniejszego formatowania.
[#16] Re: Copy randka Katowice :)

@softiron, post #1

Kup se goteka, czy coś... ;P
[#17] Re: Copy randka Katowice :)

@AceMan, post #16

No kupie ale pierwej musze odgonić od siebie widmo radzieckiego chirurga co to mu niby obiecałem nerkę za koszt wejścia w hobby pt Amiga po latach ;).
[#18] Re: Copy randka Katowice :)

@softiron, post #17

Nie kupuj goteka bo to emulator stacji :P
[#19] Re: Copy randka Katowice :)

@AceMan, post #16

Kup se goteka, czy coś... ;P


Bluznierca.
A gdzie radość ze słuchania odgłosów wczytywania gierki? Drrrrrrrrrrrrrrt, bzzt, bzzzt , trr, trrr.
Miód na uszyszeroki uśmiech

P.S. Co posiadacz C64 na kasety w dzieciństwie, najbardziej zapamiętał z tamtych czasów?
[#20] Re: Copy randka Katowice :)

@djludek, post #19

no ba!, nawet w winUAE to sobie włączam...
@Vato: dyć wim.... wszystko ma swoje plusy dodatnie i ujemne. na goteku nie musze sie martwić że wyskoczą mi bad sectory i nie dokończe gierki :)
ale... widziałem gdzieś na necie filmik jak gość używał goteka jako df1 żeby zgrywać normalnie za dyskietki. i taka opcja goteka do mnie trafia. zgrać gotekiem ale używać dyskietek.
[#21] Re: Copy randka Katowice :)

@softiron, post #5

dyskietki 2HD


Te dyskietki to porażka.
[#22] Re: Copy randka Katowice :)

@softiron, post #5

Cześć

Jestem z Mysłowic więc "rzut beretem" od Ciebie :).
Z czasem ostatnio krucho, ale możemy spróbować się umówić na jakieś spotkanie ;) lub ostatecznie przejechać razem w ramach reklamacji do Basi i Daniela - tam Ci dostatek Amig więc spoko można sprawdzać i sprawdzać....... :).
[#23] Re: Copy randka Katowice :)

@alf, post #22

Ostatnio pozyskałem kilkadziesiąt dyskietek HD mniej więcej z roku 1995, które najczęściej były tylko raz użyte (prace zaliczeniowe studentów z jakichś laborek). Moja Amiga ma stację Chinon, nie wymagającą zaklejania otworu HD. O dziwo 90% tych dyskietek sformatowało się perfekcyjnie. Formatowałem z weryfikacją i przy najmniejszym problemie (słychać jak stacja powtarza ścieżkę) uznawałem dyskietkę za niesprawną.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2016 12:20:18 przez Krashan
[#24] Re: Copy randka Katowice :)

@Krashan, post #23

Dokładnie, jakieś Dysany czy inne HD, znalezione w pracy, ok 20-letnie działają w mojej ami w zadziwiającej ilości bez zająknięcia, a z paczki nowych Verbatim'ów, od razu wiadomo, że 3 się nie nagrają dobrze ani razu, 5 nagra się tylko raz, a dwie pozostałe nawet jak się drugi raz nagrają prawidłowo to za bardzo stresują stukotem, żeby ich dalej używać.
[#25] Re: Copy randka Katowice :)

@alf, post #22

o widzisz... Mysłowice miasto byce śtyry glajzy, dwie ulice. :)
ja z Brzeczek w sumie jestem.
jak możesz podrzuć na priv plan tygodnia, to się wpasuję jakoś tak żeby nie przeszkadzać za bardzo.
Z Mysłowic to znałem jednego gościa Kazika, miał A1200, ale to było lata temu.
Daniel ma być przejazdem do Sca w sobotę, coś mu tam flopsow zostawiłem, potestował, ponagrywał, ponoć działa na oryginalnych stacjach - czy na mojej pójdzie dowiem się w weekend...
co nie zmienia faktu że mam jeszce z 30 szt które chętnie przyjmą dane :)
[#26] Re: Copy randka Katowice :)

@Andrzej Drozd, post #21

Ja również się już z HDków wyleczyłem, moim zdaniem to nowe czy nie, te dyskietki można o kant rzyci potłuc, jeśli chodzi o zastosowania amigowe.

Miałem takich ze 30, Verbatimy, przeleżały jakieś 10 lat i teraz je wyciągnąłem. Większość nagrywane 1-2 razy, jakieś bazy danych dla firmy.

Format pod x-copy - 10 odpadło z powodu wielokrotnych badów.

Pozostałe sformatowane, sprawne sobie odłożyłem i chciałem nagrać teraz na nich better wb (6 dyskietek).

Przy nagrywaniu kolejne 4 odpadły z tych już niby dobrych. Z tych 6 nagranych (niby dobrze :) przy odczycie 3 wywaliły read errory....

Byłem na skraju wytrzymałości

Wziąłem jakieś stare gry nagrane na DDkach, no name z lat '90, nagrałem WB, odczytałem, zero problemu.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2016 14:53:37 przez devlin

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2016 14:54:03 przez devlin
[#27] Re: Copy randka Katowice :)

@devlin, post #26

oftop mode on
ja troche dyskietek "wyleczyłem" silnym magnesem (takim z dysku) - te z badblokami cudownie ozdrawiały :P
offtop mode off
[#28] Re: Copy randka Katowice :)

@sunater, post #27

czytałem ostatnio o jakiejś firmie w US która produkuje taśmy magnetofonowe... w ostatnich czasach przędli cieńko aż do bodaj zeszłego roku kiedy to nagle boom! po raz pierwszy wyrównali poziom produkcji do lat '90. Jakiś sie trend zrobił na taśmy magnetofonowe...
ciekawe czy kiedyś doczekamy podobnej sytuacji z dyskietkami... byłoby fajnie.
Na razie szukam w Chinach czy ktoś tego może jednak nie robi jeszcze.
[#29] Re: Copy randka Katowice :)

@softiron, post #28

Poszukaj po hurtowniach i sklepach papierniczych w swoim mieście, ja tak ostatnio kupiłem 4 pudełka dyskietek HD za ok 30zł i wbrew złej opinii z tych 40'stu dyskietek tylko jedna nie działała, reszta formatuje się, zapisuje i wczytuje przepięknie, a formatowane były już pewnie z trzycyfrową liczbę razy :)
Pozdrawiam
[#30] Re: Copy randka Katowice :)

@softiron, post #28

no ja sie zastanawialem tak tylko ja by to bylo wydac gre na tasmie magnetofonowej (np na c64) i okazuje sie, ze ceny nowych dd to jak za waciki w porownaniu do nowej tasmy :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem