kategoria: AmiParty
[#181] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@pisklak, post #177

OK a więc obiecana druga część słodyczy - podziękowania !
Jeszce raz dla organizatorów AP za świetną imprezę super
Wielką przyjemnością było uściśnięcie ręki prezesa pewnej niedawno powstałej firmy amigowej a także skorzystanie z jego nieocenionej pomocy w podłączeniu mojego plipboxa do "malinocyckowego" netu, dzięki czemu można się było naocznie przekonać że stara poczciwa A500 może jednak odtwarzać filmy z YT (chociaż net był straaasznie wolny ale jakoś to poszło). Wielkie dzięki Krashan i powodzenia w świecie biznesu !
Serdeczne dzięki też dla Mandiego który dzielnie stawiał mi czoła w Dynablaster ( oraz skopał mi tyłek w MasterBlaster (czy jakoś tak). Nie mógłbym też nie pozdrowić serdecznie pewnej bardzo sympatycznej młodej damy ( przepraszam ale niestety nie pamiętam imienia/nicka) - która się okazała bardzo trudnym przeciwnikiem w Dynablaster !
Wielkie dzięki oczywiście dla Wojtka (McVoy) za sprawny transport i mile towarzystwo.
Mam nadzieję że wszystkich niedługo znów zobaczę na następnym party - bo super ludzie to super impreza !

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 10:40:26 przez pisklak
[#182] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@Jenot, post #160

Jestem absolutnie przeciw zmianie miejscówki, jest doskonała. A tłok ma też swój urok :)
Impreza cudna, choć połowę pamięta tylko aparat ;D Zamiast zmiany miejsca rozważyłbym start w czwartek, bo zawsze jest ten jeden dzień za mało na pogadanie i zabawę z każdym z kim by się chciało ;)
[#183] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@AceMan, post #182

Ooooo z tym czwartkiem to super pomysł ok, racja
[#184] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@AceMan, post #182

A stąd już niedaleko do tygodniówki. I warunek, że wszystkie prodki od początku do końca powstają na party ;)
[#185] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@AceMan, post #182

Ja to bym w sierpniu rozważył przyjazd na tydzień. Oczywiście nie w Image cały czas, ale jak koledzy z CHAL znajdą jakieś leśne szałasy, to można by tam posiedzieć trochę, a na weekend przenieść się do znanego miejsca. Również uważam, że zmiana miejscówki na samo Amiparty nie jest wskazana!

Tylko może bardziej dopytam gdzie mam łóżko zarezerwowane, bo w rezultacie skończyłem na podłodze (sorry Codi za próbę przejęcia ;)
[#186] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@Fei, post #185

Ja wiem tylko jedno.
Niestety teraz nie udało się, bo zobowiązania rodzinno/korporacyjne mi to uniemożliwiły ostatecznie, ale sierpień będzie zarezerwowany na to party. O ile oczywiście żona nie zarezerwuje tego samego terminu na jakichś Karaibach :)
to może od razu podajcie termin coby było wiadomo jak biura podróży o tym poinformować :)

Zazdraszczam bo musiało być super :) Jenot - dalej mam dla Ciebie nagrodę za Hexagona, więc jakoś Ci ją muszę dostarczyć
[#187] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@WojT_GL, post #186

Ja tak trochę z innej beczki.

Od razu zastrzegam, że piszę to bez ironii Gratuluję, że AP "doczekało" się w końcu pierwszego, epokowego exeka na Amigę wydanego na tej imprezie Mam w związku z tym pewną luźną refleksję / ideę.

Może warto, abyście rozważyli, zorganizowanie na AP czegoś w stylu "crap/exe compo", tak aby impreza stała się czyś w rodzaju "inkubatora twórczości". Wiem, że są osoby, które obawiają się wystawić swoje pierwsze wprawki na dużym, "pełnoprawnym" scenowym party, tutaj natomiast mogły by to robić bez strachu i z pewnym pozytywnym przymrużeniem oka. Możliwości jest sporo (demomakery czy własne próby programowania w amosie/c czy asmie). A nóż, za jakiś czas, narodziłoby się z tego coś naprawdę ciekawego.

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 13:10:09 przez slay
[#188] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@slay, post #187

Pomysł jest niezły.... takie "craptro compo" - i nagroda w postaci lekcji języka francuskiego....
Jestem pewny że pewne osoby które dopiero zaczynają coś pisać by się na to skusiły, ba może nawet ja... To zawsze jakaś dodatkowa motywacja do nauki pisania jest, bo muszę się przyznać że moja motywacja jakoś tak uleciała i na jednej lamerskiej plazmie się skończyło...

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 13:21:19 przez pisklak
[#189] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@slay, post #187

Slay - też o czymś takim myślę. Jajcarskie exe retro compo, nawet bez podziału na platformy. Wesoło będzie na pewno.
A tak BTW - liczymy na Twój obrazek w letnim GFX Compo i Ciebie osobiście. :)
[#190] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@slay, post #187

OK
[#191] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@slay, post #187

Hm, nie podoba mi się takie sortowanie. To, że AmiParty jest nieco bardziej luźnym zlotem niż klasyczne demoparty, nie znaczy że kompoty mają być jakieś gorsze. Jajcarską prodkę na kolanie można wystawić zawsze i wszędzie, a ja z kolei wolałbym żeby AP pod względem kompotów poszło w kompletnie przeciwnym kierunku...
[#192] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@AceMan, post #191

Jajcarską prodkę na kolanie można wystawić zawsze i wszędzie


Slay chyba bardziej mial na mysli kodowane, crap produkcje ktore nie moga byc wystawione w demo compo na innych imprezach z wiadomych powodow niz kodowane, jajcarskie crazy dema. I popieram w 100% takie podejscie. A noz na 10 wystawiajacych amosowe crapy, 1 pojdzie o krok dalej i na nastepnym party wystawi juz cos w demo compo.


Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 13:52:53 przez sordan
[#193] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@AceMan, post #191

Przy tak niekorzystnym stosunku ilości scenowców do ilości parties w ciągu roku wydaje się to niestety utopią… Dlatego jak najbardziej jestem za lekką formułą :) A lekki nie musi zaraz oznaczać crapa. Ze Slayem chcielibyśmy sobie na przykład przypomnieć dawne lata i zrobić demo na RSI Demomakerze :)
[#194] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@Jazzcat, post #193

Jenot: Oczywiście nie trzeba ograniczać się tylko do Amigi, jednak nazwa imprezy zobowiązuje ;) Dziękuje za zaproszenie, ja "jadę" na ten "Wasz wschód" już kawałek czasu, ale kiedyś w końcu dojadę ;)

AceMan: Moim zdaniem patrzysz na to w zły sposób. Realistyczne rzecz biorąc, nie ma dużych szans na zorganizowanie na AP amigowego demo compo z prawdziwego zdarzenia (to się wszak nigdy nie udało nawet na Riverwash), dlatego takie lajtowe exe compo na początek, z podejściem bardziej na luzie, gdzie nie będzie zbyt kosmicznych oczekiwań wydaje się warte dyskusji. Łatwiej z takiej formuły przejść później do pełnoprawnego Amiga exe compo, niż od razu na tak owe postawić.
[#195] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@slay, post #194

Po prostu chodzi o to, aby nie narzucać. Niech każdy robi to co ma ochotę, a poziom/formuła sama się wyklaruje. A nuż właśnie na AmiParty będzie odbywać się cyklicznie Amigowe Demo Compo Z Prawdziwego Zdarzenia™

Bo jak ktoś zrobi dobre (obiektywnie) demo, to co, ma je wystawić w compo o nazwie "fun", "crap", "light"? No trochę tak nie ten...
[#196] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@slay, post #187

Tutaj wielki ukłon w stronę chłopaków za to że im się chciało i taki właśnie mieli zamiar by ośmielić ludzi do tworzenia.
[#197] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@Jenot, post #175

@Jenot - dzięki za Joy'a. Bardzo mi miło, nie chcę ciebie naciągać ani uśmiercać. Pozwól, że najpierw poszukam na ryneczku lidla, a jak będzie nędza to może odkupię od Ciebie.

@Organizacyja - czekam na wrzutę na demozoo/pouet.

@Aceman - co do ew zmiany miejscówki, to owszem ta jest fajna, ale jak jest mega upał a już kiedyś tak było to można było zdechnąć od ów upału, braku klimy i dziesiątek nagrzanych chłopa i ich Amig. Tu chodzi o życie!

@democompo -- wiecie, na przykład z msx compo jest tak, że ludzie jednak się nie spinają i wrzucają swoje produkcji mimo, że nie raz ucho boli. Ale to jest ich pierwszy krok i doceniamy to. Nie widzę też powodu dla którego miałoby być nagle inaczej z democompo, nie widzę potrzeby mianowania tego jako konkurencja dla niepełnosprawnych czy coś. Natomiast co do platformy to nadal wolałbym aby było to party amigowe, gdzie celebruje się głównie to co amigowe. Oczywiście inne platormy zawsze mile widzine, ale nie chciałbym aby tak jak przy tej edycji puszczano głównie dema z C64 i PC. Podobnie z composami, raczej spodziewałbym się produkcji Amigowych, no chyba, że jakiś Wild, ale tu zaczynamy wymyślać koło na nowo, jest już RiverWash, WeCan, Decrunch..

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 15:10:15 przez Sokok
[#198] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@slay, post #194

Oczywiście nie trzeba ograniczać się tylko do Amigi, jednak nazwa imprezy zobowiązuje


No zobowiązuje, zobowiązuje, ale bez ograniczenia platformy do Amigi sam bym jakiegoś crapa ze scrollem i paroma sprite'ami na C64 mógł sklecić. Gdzie indziej wstyd wystawić a tak, żeby się pośmiać czemu nie... ;)
[#199] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@Sokok, post #197

@Kokos - mam zasadę, że jak coś nieużywane leży rok to trafia na Allegro. Joy, którego znaleźć nie mogę leży już chyba dłużej i lepiej żeby trafił do Ciebie niż na Allegro. Nie chcesz za darmo to niech będzie browar na AEM ;)
[#200] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@Jenot, post #199

Dil, dziękuję! szeroki uśmiech
[#201] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@Jenot, post #1

Wielkie dzięki dla organizatorów; wielkie dzięki dla wszystkich obecnych (a był chyba trylion osób).
Bardzo dobre party.
Pzdrrrrrr.
[#202] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@AceMan, post #195

Takie kompo moglo by byc ciekawe. Moglo by sie nazywac np: "My First/Compo".
Kazdy moglby cos wystawic co kiedys/obecnie zrobil ale z jakis wzgledow nie udostepnil bo np: poziom_za_niski/co_ludzie_powiedza/nie_co pokazywac itp.
Takie kompo by moglo byc na przelamanie strachu. Pamietam jak swoje pierwsze (Bluria) wystawialem na RiverWashu to tez mialem cholernego pietra, bo impreza przecierz zacna i o wiele lepsi koderzy sie tam udzielaja. Ale od czegos trzeba zaczac a to byla jedyna opcja.
[#203] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@Phibrizzo, post #202

I przecież nikt Cię nie zjadł szeroki uśmiech Wystawiłeś, przegrałeś, następnym razem było już lepiej. Jestem przeciwny odgórnemu dzieleniu ludzi. Uważam, że powinniśmy stawiać na friendship i wspieranie początkujących. Trzeba zachęcać ludzi, żeby wystawiali produkcje w normalnych compotach, nie wstydzili się tego.

Natomiast wracając do Amiparty, chciałbym poruszyć jedną dość bulwersującą kwestię. Uważam, że puszczanie amigowych produkcji na amigowej imprezie z nieamigowego trackera w sytuacji, gdy na sali jest mnóstwo sprawnych i zdolnych pociągnięcia tego Amig jest bardzo dużym minusem. Zwłaszcza, że compo było jedno i nie było żadnych przesłanek technicznych, żeby w ten sposób postąpić (chyba że się mylę?) Niestety zauważam ostatnio, że wiele imprez ma z tym problem. Niemniej CHAL powinien stanąć na wysokości zadania. Mam nadzieję, że w edycji letniej tego nie będzie.
[#204] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@Fei, post #203

Fei: napisałem o tym wcześniej i napiszę jeszcze raz - w Compo Rules stało - wszystko co da się odtworzyć na MilkyTrackerze lub DB3 pod MOSem lub AmigaOS4. Kilka imprez temu (i kilka wersji MilkyTrackera) w multichannel compo wystarczyło sprawdzenie na macos wszystkich prodek przed party, a potem wszystko grzecznie szło na MOSie. Teraz było tak, że wszystkie prodki były sprawdzone na macos a na MOSie połowa niestety nie wydawała dźwięku lub było słychać jakieś ciche popierdywania. Po konsultacjach z MOSowymi gurus doszliśmy do wniosku, że to bug Milkytrackera (zgłoszę jak dorwę się do Morphosa). Żeby nie było obsuwy (nie mieliśmy dostępu do sprzętu z AmigaOS4 a czas gonił) zdecydowaliśmy się na puszczenie wszystkiego z Milkytrackera na Macu. Z naszej strony rozwiązanie było najlepsze - oczekujący na compo nie stracili czasu, a same prezentacje o ile pamiętam poszły najsprawniej w całej krótkiej historii kompotów na Amiparty. Oczywiście mogliśmy powiedzieć, że skoro moduł nie gra na Milkytrackerze pod MOSem to jest niezgodny z zasadami, i won.. ale wtedy poszłyby tylko czterokanałowe MODy.
[#205] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@Jenot, post #204

Trackery będą uruchamiane na Amidze lub „nextgenach” (AmigaOS 4.x, MorphOS).


maszyny „kompotowe”: Mac Mini G4/MorphOS/MilkyTracker lub DigiBooster 3.x, Amiga 1200/ACA1220/Protracker 2.3e,


http://chal.pl/?page_id=4240

Ja byłem pewien, że wysyłając .MOD i pisząc w mejlu wyraźnie, że chciałbym żeby poszło z Digiboostera 1.7, tak właśnie się stanie, skoro odpowiednia compomaszyna jest wymieniona...
[#206] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@AceMan, post #205

>> Mac Mini G4/MorphOS/MilkyTracker lub DigiBooster 3.x
> chciałbym żeby poszło z Digiboostera 1.7

Ace, oczywiście mój błąd, bo mogło pójść z DB3. Jednak walka z Milkytrackerem na MorphOSie nadszarpnęła nieco moje nerwy...
[#207] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@Jenot, post #206

Poza tym:

Nie przewidujemy odtwarzania prac na tak egzotycznych platformach jak PC czy Mac.

Jeśli ktoś zdecyduje się przywieźć coś w Hively Trackerze to też nie będziemy protestować, jednak przed przysłaniem prac, które mają być odtworzone w trackerach niewymienionych poniżej prosimy o wcześniejszy kontakt


Luz, wielka tragedia się nie stała, nie będę w lecie z pochodnią i widłami pod IMAGE szedł ;) Ale przykro trochę było, bo niektórzy (jak ja) specjalnie celują w brzmienie mono/22khz/paula. No i fakt, że to party _amigowe_, natomiast MOS i MacMini...

Next time weź mnie zgarnij w sobotę rano i ogarniemy wszystko na cacy.
[#208] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@AceMan, post #207

to party _amigowe_, natomiast MOS i MacMini...


No, śmiało, dokończ! boks
[#209] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@AceMan, post #207

Fakt, z tym mono to moja wina. Mac miał robić tylko za maszynę nagrywającą, a Focusrite 2i2 działa tak fajnie, że to co jest na wejściu do kompa wchodzi ładnie jako dwa kanały, a na wyjściu (monitor) jest robione z tego mono. Niestety jak puszcza się bezpośrednio z maca przez interfejs to już leci normalne stereo a ja siedząc z boku nawet tego nie usłyszałem. Mea culpa...
Na szczęście ogarnąłem pięrdzący dźwięk w A4000 (Dez3 wymienił Paulę, Architect1200 opampa, a ja odtworzyłem wczoraj zeżartą przez elektrolit ścieżkę). Sprzęt na następne Amiparty mam przygotowany i nie zawaham się go użyć.

A co do MOSa, to na Amiparty nigdy nie dzieliliśmy użytkowników na kasty (klasykowe, mosowe, emulatorowe, OS4). I tak pozostanie. Ba, nawet Atarowców bić nie zamierzamy. I to mimo prowokacji. ;)

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 13:01:51 przez Jenot
[#210] Re: Amiparty XX -17-19 lutego

@recedent, post #208

No, śmiało, dokończ! boks


Prawdziwych cyganów już nie ma...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem