kategoria: AmiParty
[#1] Amiparty XX - mała sonda w sprawie Compos
No tak, czasu jeszcze dużo ale myślę, że warto rozeznać sprawę. Sprzęt grający udało się załatwić więc bez większego stresu można zaplanować jakieś małe "zawody" z okazji jubileuszu. Jak pisałem w poprzednim wątku, na pewno odbędzie się MSX multichannel Compo - dwie produkcje w zasadzie pewne. Jednak żeby sobie nieco obniżyć ciśnienie przed imprezą (gdy produkcji brak a deadline zbliża się nieuchronnie) proponuję, żeby chętni do stworzenia czegoś miłego dla ucha złożyli jakieś wstępne, niezobowiązujące deklaracje co do prac (tu lub na maila jenot@jenot.info). Moje propozycje kategorii: Protracker, Multichannel i może Chiptune (ale tu powinienem raczej uderzyć do Commodorowców). Wiem, że blisko Revision ale może po 5 produkcji na kategorię uda się uzbierać z Waszą pomocą.
[#2] Re: Amiparty XX - mała sonda w sprawie Compos

@Jenot, post #1

dodaj midi/mp3/wavOK
[#3] Re: Amiparty XX - mała sonda w sprawie Compos

@Jenot, post #1

Coś w ProTrackerze postaram się.

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2016 21:14:25 przez Krashan
[#4] Re: Amiparty XX - mała sonda w sprawie Compos

@Mikrobi, post #2

Gdyby nie to, że Jenot już ma produkcję do Multichannel, to w istocie mogłoby być ciekawie zmienić tę kategorię na znaną z innych parties "streaming music". Ale to zazwyczaj oznacza pracę zrobioną na dowolnym sprzęcie/sofcie i w tej konkurencji moduły pisane na amigowych multichannelach miałyby trudno.
[#5] Re: Amiparty XX - mała sonda w sprawie Compos

@Jenot, post #1

na Revision nie wystawiam więc może coś wystawię na AmiParty jeśli 4 kanałowe będą miały oddzielną kategorię
[#6] Re: Amiparty XX - mała sonda w sprawie Compos

@Creonix, post #5

choć szansy na wygraną nie widzę bo w PL 4kanałowe inspiracje Obarskim niespecjalnie przyjmują

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2016 21:35:27 przez Creonix

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2016 21:35:51 przez Creonix
[#7] Re: Amiparty XX - mała sonda w sprawie Compos

@Mikrobi, post #2

Szczerze? Miałem chęć dodac midi ale najpierw trzeba się zastanowić nad zasadami - gdzie miałaby w tym być Amiga? Czy na przykład użyć sekwencera na Amidze i wypuszczać nutki na jakiś jeden moduł brzmieniowy lub peceta/maca jakimś zestawem brzmień (GM czy co tam się ustali), czy jak Azzorek pokazywał na Amiparty stawiać nutki na czymkolwiek a dźwięk generować na Amidze? A może zrobić "Hybrid Compo" MOD/MIDI z Octameda? To jest myślę temat do omówienia na party.
[#8] Re: Amiparty XX - mała sonda w sprawie Compos

@Jenot, post #7

Moim zdaniem jakaś oddzielna kategoria „MIDI”, cokolwiek by to miało znaczyć, nie ma wielkiego sensu. Na Riverwash, czy Revision masz kategorię streaming music, czyli muzykę wykonaną dowolnymi narzędziami i przedstawioną w postaci MP3. Z tym, że to są parties wieloplatformowe i nie jest niespodzianką, że większość utworów wystawianych w tej kategorii robiona jest na PC albo Maku. AmiParty nie ma compos na PC (i bardzo dobrze jak dla mnie), ale robienie kategorii „muzyka robiona czymkolwiek, ale na Amidze” wydaje mi się niecelowe, bo jak to sprawdzisz.
[#9] Re: Amiparty XX - mała sonda w sprawie Compos

@Krashan, post #8

a kto dzisiaj robi MIDI? jak można robić MODy, XMy, S3My
a wracając do tematu entry w tym przypadku muza działać ma i być prawidłowo odtwarzana na danej maszynie jako kompatybilna z narzędziami używanymi przez organizatora a nikt nie będzie dociekać czy autor robił ją na Macu, PCcie, emulatorze czy Amidze.
[#10] Re: Amiparty XX - mała sonda w sprawie Compos

@Creonix, post #6

choć szansy na wygraną nie widzę bo w PL 4kanałowe inspiracje Obarskim niespecjalnie przyjmują


Co masz na myśli?

@Jenot: tak się zastanawiam czy ma sens dodawanie kolejnych kategorii muzycznych skoro jest tak mało uczestników?

A może byście wprowadzili ograniczenie wielkości dla modułów? Np. coś takiego jak na Decrunchu - żeby każdy 4ch mod dał się odtworzyć w Hippoplayerze na stockowej A500. Konkurs byłby ciekawszy IMO. Taka tam luźna sugestia :)
[#11] Re: Amiparty XX - mała sonda w sprawie Compos

@Jazzcat, post #10

Co masz na myśli?

A to, że musiałbym zabrać się za nowoczesne albo i własne sample ale o nowoczesnym brzmieniu aby zdobyć wysokie miejsce w lokacie a tego nie mam chęci robić bo mi się ST-xx podobają.
[#12] Re: Amiparty XX - mała sonda w sprawie Compos

@Jenot, post #7

Nie no dźwięk na Amidze i Sequencer też na Amidze.

Krashan podobno piszę jakiś nowy soft do MIDI sample ma się podobno dać odtwarzać a i sekwencer też ma być.

Czyli dwie Amigi połączenie Amiga PC/MAC jest nie koszerne.
[#13] Re: Amiparty XX - mała sonda w sprawie Compos

@TechNineWonder, post #12

Krashan podobno piszę jakiś nowy soft do MIDI sample ma się podobno dać odtwarzać a i sekwencer też ma być.
No tak jakoś na AmiParty XXX pewnie jakaś pierwsza beta wyjdzie
[#14] Re: Amiparty XX - mała sonda w sprawie Compos

@Creonix, post #11

Słuchałem paru Twoich modułów i to raczej nie sample są problemem.
[#15] Re: Amiparty XX - mała sonda w sprawie Compos

@Jazzcat, post #14

te które słuchałeś to były moje pierwsze z pierwszych, dotychczas wydane cztery.
Technika potrzebuje jeszcze dużo ulepszeń - zastosowanie FX też trzeba wdrożyć i to szybko ale myślę, że za zastosowane instrumenty tracę dodatkowo punkty Nie wiem co prawda dlaczego już niejeden twierdził, że to już nie ta epoka. w zasadzie to cała szopka ZX, Amiga i całe retro to nie ta epoka

Innym słowem jestem ciekaw jak wysoko w kompotach zaszedłby najlepszy kawałek Dr. Awesome albo 505 gdyby został wydany dzisiaj.
[#16] Re: Amiparty XX - mała sonda w sprawie Compos

@Creonix, post #15

Jazzcat jak masz jakieś uwagi co do samej mojej techniki kompozycji to śmiało, możesz tu ale z racji tematu wątku możesz na priv żeby nikt nie krzyczał na ciebie że robisz offtop ;)
[#17] Re: Amiparty XX - mała sonda w sprawie Compos

@Krashan, post #13

Czyli mamy czas na przygotowanie regulaminu ;)
[#18] Re: Amiparty XX - mała sonda w sprawie Compos

@Jenot, post #1

Hej.
Tak na 98% piszę się na Multichannel, jeśli powstanie coś czego chociaż da się słuchać... O ile oczywiście zaakceptuje się to, że te moduły powstaną na PC w formacie Impulse Trackera, no chyba, żebym spróbował też w Fast Trackerze, ale to i tak nie na Amidze, bo na A500 z kickiem 1.3 i 1MB RAMu to chyba trudno by było, chyba, że o czymś nie wiem...
No i myślę, że w ProTracker'ze coś przez tyle czasu powstanie, to też mogę spróbować puścić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem