[#1] Szukam magika w Toruniu
Hej,
Sam nie mogę dojść co jest nie tak z moją A500. Być może jest uszkodzona kość CIA, nie potrafię nagrywać dyskietek przez ADF ST. Kupiłem nowy przewód, problem pozostał. Będę na 3 dni w Toruniu w połowie września, ktoś z Was byłby w stanie się podjąć diagnozy i ewentualnej naprawy? Jakoś się rozliczymy, jak osoba będzie zainteresowana to mam nowego pada od Megadrive`a który ponoć z Amigami się lubi albo zawsze zostaje gotówka : )
[#2] Re: Szukam magika w Toruniu

@Piecho, post #1

Podeslac Ci dyskietkę z Parnetem czy Pronetem?
Polaczysz peceta i Amige poprzez kabel szeregowy czy rownolegly.
Będziesz miał bezpośredni dostęp do napędów peceta po stronie Amigi.
[#3] Re: Szukam magika w Toruniu

@Piecho, post #1

Polecam AExplorer. Przewód może być nowy ale musi być zgodny z pewnym schematem a nie "okrojony".
[#4] Re: Szukam magika w Toruniu

@Norbert, post #2

Hej, dzięki za informację. Póki co nie będę Cię fatygował o dyskietkę, może uda mi się znaleźć kogoś na miejscu kto mógłby mi ją nagrać.

Przewód jest jeden, który lutowałem według schematu. Z różnym skutkiem, ale ostatecznie działa (według miernika) tak jak powinien. Kupiłem też nowy, na którym podobno użytkownikom forum działa.

Ja będę w Toronto na czas Coperniconu 16-18 września jakby się jakiś odważny znalazł : )

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2016 11:37:42 przez Piecho
[#5] Re: Szukam magika w Toruniu

@Piecho, post #1

Będę na 3 dni w Toruniu w połowie września


Dlaczego tak krótko będziesz w Polsce?
[#6] Re: Szukam magika w Toruniu

@Andrzej Drozd, post #5

W Polsce jestem cały czas, ale gdzieś we wiosce na końcu świata : )
Przyjeżdżam na Copernicon 16-18 września, mógłbym przy okazji załatwić problem z Amigą.
[#7] Re: Szukam magika w Toruniu

@Piecho, post #6

Ale dzisiejsze wioski mają prąd, gaz, dostęp do internetu oraz wioskową stację LPG i nie trzeba pola uprawiać. Choć ja chciałbym być rolnikiem, ale niestety nie mieszkam na wsi, ehhh...

Dodane: A jak już jestem w temacie LPG, to benzyna to samo zło. Ostanio otworzyłem wszystkie szyby, odpaliłem silnik i taki smród poczułem na beznynie że myślałem że się udusze. Na szczęscie silnik po 3 minutach przełączył się na LPG i świat stał się piękniejszy i przechodnie na ulicy nie czują smrodu benzyny.

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2016 13:40:13 przez Andrzej Drozd
[#8] Re: Szukam magika w Toruniu

@Andrzej Drozd, post #7

Jasne, mogę wysłać Amigę, ale nie chciałbym tego robić - jeśli nie będzie innej opcji, trudno. Sam się poddaję, nie mam wystarczająco wiedzy, sprawnego sprzętu i części żeby rozwiązać ten problem.
[#9] Re: Szukam magika w Toruniu

@Piecho, post #1

Może spróbuj http://retrolab.pl gościu jest z Gdyni i najbardziej specjalizuje się w commodore.
https://pl-pl.facebook.com/RetroLab-854074321355409/

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 22:37:42 przez biolog77
[#10] Re: Szukam magika w Toruniu

@biolog77, post #9

Hej
Temat transmisji z PC do Ami mam opanowany. Moge pomoc
Pzdr
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem