kategoria: AmiParty
[#1] Amiparty XX - wyniki Compo
Wybaczcie zwięzłość - piszę to jeszcze w trakcie imprezy i za chwilę wracam do integracji. Krótko:

Motion Ride - Girl Next Door, nagrody: Orange Pi PC i 200zł, autograf Dave'a Haynie, dyskietka z wersją beta gry Max Knight
Aceman - Cattle Banger, nagrody: książki Adama Zalepy "Amiga w praktyce" t. 1 i 2, boot selector, autograf Dave'a Haynie, dyskietka z wersją beta gry Max Knight
Raf - Bad Copy and Timbaland, nagrody: książka Adama Zalepy "Amiga na infostradzie", autograf Dave'a Haynie, dyskietka z wersją beta gry Max Knight
BW Call Me Magnetic, nagrody: autograf Dave'a Haynie, dyskietka z wersją beta gry Max Knight
Uctumi - Barcoded People, nagroda: dyskietka z wersją beta gry Max Knight
Virago - 7
Kretynix - Jan Paweł Drugi zajebał mi szlugi
BW - Winter Dreams
Dakti - Thrut
Rogal - Śliwka w kompocie
Los Pat Moritas - Acercate
Dakti - zygzag
Link do surowej paczki z modułami: link
[#2] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@Jenot, post #1

BW PANY!! Jestem fanem, chcę koszulkę z podobizną BW!
[#3] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@Sokok, post #2

"Winter Dreams" by BW (a raczej Magnetic-Fox) - najlepsza IMO praca w compo.
Szkoda, że nie udało się pogadać... do nadrobienia :)
[#4] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@AceMan, post #3

Cieszę się, że masz podobne zdanie, Ejs. Dla mnie kolo pojawia się niewiadomo skąd i rozwala system. Na party urabiałem BW na upload twórczości na jedynie słuszną platformę modułową.
[#5] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@Sokok, post #4

@AceMan @Sokok

Dzięki za miłe słowa!
Zawsze staram się napisać coś, co w moim odczuciu, będzie słuchalne. szeroki uśmiech
Jak tak sobie przypomnę przeszłość (i pierwsze moduły z 4 marca 2007 roku), to dochodzę do wniosku, że na pewno nie zawsze tak bywało...
Ale na pewno bardzo się cieszę, że tak Wam się podobało - to bardzo dużo dla mnie znaczy i jest niebywałym napędem do dalszych prac muzycznych.
A zagadać do mnie można zawsze.
To nawet ja bardzo chętnie pogadam, zwłaszcza, że modules.pl to strona mojej "modularnej" młodości, z której wiele modułów swego czasu ściągnąłem i na nich się zresztą (między innymi) uczyłem pisać własne. I jeszcze do tego okazuje się, że założyciel tej wspaniałej strony wpada na Party, na którym ja się ostatnimi czasy również pojawiam.
Teraz najbliżej to będę pewnie dopiero na Amiga Eastern Meeting - moim zdaniem równie wspaniałej imprezie, co AmiParty (mam wrażenie, że bez obu tych imprez już obecnie nie mogę żyć, także gratki dla całego ChALu za AmiParty i dla MarXa, który organizuje AEM!).

Planuję też oczywiście coś wreszcie wrzucić na tą "jedyną słuszną platformę modułową". AceMan pewnie nawet wie, że od września coś jakoś nic szczególnie się nie ruszyło. Prawdę mówiąc to tylko dlatego, że miałem dosyć dużo na głowie w drugiej połowie 2016 roku. Za to teraz planuję któregoś dnia przysiąść nad całą tą moją twórczością i wybrać coś fajnego (ze sporej ilości chłamu jednak ) i z każdego roku jakieś przynajmniej 2 utworki wrzucić, także może po tym 4 marca coś się wreszcie pojawi. :)

Hej Kokos, nawet nie wiedziałbym gdzie taką koszulkę zrobić. szeroki uśmiech
A poza tym to ja nie wiem, spodziewałbym się raczej, że od mojej podobizny pękają obiektywy aparatów... ....to może lepiej nie ryzykować...?

Dziękuję Wam wszystkim, i organizatorom za wspaniałe imprezy, i wszystkim, którym podoba się to, co robię. OK
[#6] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@BW, post #5

Właśnie przesłuchałem wszystkie kawałki, co prawda na Foobarze2000 pod Windowsem, ale na więcej nie miałem czasu. W mojej nuklearnie subiektywnej ocenie mimo całej sympatii dla wszystkich podoba mi się tylko jeden moduł. Cattle Banger Acemana - super numer. Fajna melodia, wpada w ucho, i ta pseudo pseudo electro-dubstepowa wstawka w trzysiestej sekundzie . Ace OK .

Szacun do wszystkich, że się chciało.

Pozdrawiam,

Azz
[#7] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@Azzorek, post #6

No to jeszcze linka do Craptro
[#8] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@Jenot, post #1

Drugi akord Call Me Magnetic rozwalił kompo. Nie wiem jakim cudem kawałek ten nie wszedł nawet do pierwszej trójki.
Winter Dreams tak samo, powinno być kilka miejsc wyżej.
[#9] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@Jenot, post #1

Kiedy wrzut do demozoo, co by zwykłym ludziom pokazywać?
[#10] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@virago, post #8

@Virago - w ogóle mnie to nie dziwi. Nie od dziś i nie od wczoraj wiadomo, że ludziom na party najbardziej wchodzą potupajki, a takie co je już gdzieś słyszeli to w ogóle orgazm. Na ambitne utwory w compo głosują przeważnie inni muzycy ;)
[#11] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@AceMan, post #10

Kurde, obsłuchałem i albo jestem dziwny albo się już starzeję.
Moimi faworytami są Los Pat Moritas - Acercate i Dakti - Zygzag.
Ktoś zauważył, że song raf-a to przeróbka "Always" Erasure?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 08:22:01 przez Drakon

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 08:22:10 przez Drakon
[#12] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@Drakon, post #11

Może jedno, może drugie, może obydwa jednocześnie. Jak będzie relacja z compo na yt to z pewnością dostrzeżesz, że połowa sali śpiewała fragmenty tego utworu, więc przynajmniej ta część od strzała wiedziała co to jest.
[#13] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@AceMan, post #10

Amigo-Polo powiadasz...

Ciekawa teoria... Oby jednak nie.
[#14] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@DiskDoctor, post #13

...no to zobacz jak się gawiedź "jara" dokonaniami Lukhasha...
[#15] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@Jenot, post #1

Oto MSX Compo w komplecie

Multiszanel kompo
Wyniki
[#16] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@MarX, post #15

Le Multi Dzięki Marx :)
[#17] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@Drakon, post #11

Ktoś zauważył, że song raf-a to przeróbka "Always" Erasure?
Nawet nie przeróbka, tylko cover po prostu. A czy ktoś zauważył, że utwór z pierwszego miejsca mocno bazuje na motywach „Sąsiadki” discopolowego zespołu Toples, a od 2:03 jest wprost kopią? . Tytuł tylko to potwierdza, aluzja do tekstu oryginału jest czytelna.
[#18] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@Krashan, post #17

Ktoś zauważył, że song raf-a to przeróbka "Always" Erasure?


Ktoś nie zauważył?
[#19] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@Krashan, post #17

Ja wiem, że Ty zauważyłeś, bo wspomniałeś po Compo, że dwa kawałki to Covery a ja zachodziłem w głowę, który to ten drugi. I obawiam się, że nikt poza Tobą tego nie zauważył.
Mi natomiast najbardziej podobały się modki, które w Compo nie zrobiły żadnej furory czyli obydwa kawałki Daktiego i Acercate, czyli "ogon" stawki. Ale ja tam się nie znam...
[#20] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@Jenot, post #19

Były dobre, ale jak już AceMan wspomniał na imprezie ludzie głosują na imprezowo.
Przykładowo podczas coveru Rafa powstał na żywca pełny chórek karaoke :D

Było zajebiście! OK
[#21] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@AceMan, post #10

Dziękuję wszystkim za tak wiele miłych słów, które zauważyłem dopiero dzisiaj, więc tak późno odpisuję.
Bardzo mi miło, że napisałem coś, co, chociaż częściowo, się podobało.
Dzięki. OK

Ostatnio siedliśmy (bodajże wczoraj?) z przyjacielem i przesłuchaliśmy wszystkich modułów z tego Compo, bo mam je na dysku, to muszę przyznać, że zdecydowanie na nowo spojrzałem na naprawdę genialny utworek AceMana. No mistrzostwo świata po prostu! A jak już wchodzi 17 pattern (20 pozycja w sekwencji, mniej więcej 01:15 utworu), to normalnie zgadzam się z tymi, którzy wtedy na Party wrzeszczeli "ZAAAJEEE*****" (i tak dalej... :D), zresztą pamiętam, że wspomniałem już wtedy pod nosem (co by nie zakłócać innym odbioru modułu) "no fakt, genialny jest ten fragment". Także zdecydowana piąteczka w stronę AceMana ode mnie. OK
Dzisiaj (jakoś ze dwie godziny temu) nagrałem ten utworek na klasyczne nośniki (na 74-minutowego MiniDisca i 90-minutową kasetę magnetofonową). Osobiście uważam, że to jedna z form mojego ogromnego docenienia, bo na takie nośniki nagrywam tylko takie utwory, które uważam za prawdziwe perełki (dlatego nie ma tam raczej wielu moich bo ja się tam nie znam...)

Na pewno też bardzo podobał mi się utwór @Virago który również był świetny - jak usłyszałem jego pierwsze dźwięki, to autentycznie powiedziałem pod nosem, że "no nie, to jest pewniak na pierwsze miejsce, nie może być inaczej... xenox of triad, toż ja znam parę jego modułów!!!". Brawo Virago, to naprawdę Ty się tą ksywą kiedyś podpisywałeś? Toż ja Ci jeszcze nie dałem serdecznego uścisku dłoni za te wspaniałe moduły, z których jeden znam jeszcze od 2014 roku!

Tak samo moduł "Jan Paweł II..." (itd... xD) zdobył moją sympatię - fajne dźwięki perkusyjne!

No i Śliwka w kompocie też była dobra - zawsze mnie bawią (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) moduły zrobione na klasycznych próbkach z dysków ST.
Sam tak próbowałem pisać w 2008 roku. szeroki uśmiech Mam nawet jeszcze jeden moduł z 2009 roku w odwodzie (zrobiony na tych próbkach), to może go skonwertuję z formatu Impulse Trackera do ProTrackera i dam na Compo na letniej edycji?

Dzięki jeszcze raz wszystkim za to wspaniałe Party! OK
Mam nadzieję, że kolejne Party już się przygotowują, co @MarX @Jenot ?
[#22] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@Jenot, post #1

Jenociku drogi, dzisiaj mam 33. urodzinki, wrzuć proszę rozpakowane produkcje scenowe na http://chal.pl/AP20/ co bym mógł polinkować na demozoo. Dzięki!

K

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 12:22:56 przez Sokok
[#23] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@Sokok, post #22

Młody jesteś... wszystkiego najlepszego :)
Jutro wrzucę, dzisiaj jeszcze jestem na kursie.
[#24] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@Jenot, post #23

Będzie spóźniony prezent, no ale niech będzie.. Dzięki!
[#25] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@BW, post #21

:P
Nie, wtedy jak te sample królowały w trackerach to ja nawet Amigi nie miałem.
Po prostu mam taki stary, zgrany zestaw sampli, którego swojego czasu używałem.
Co prawda nie jestem xenoxem, ale przywitać się możemy zawsze i wszędzie ;)
A moduł znalazł się w kompo w sumie przypadkiem... głównie dzięki stanowczej prośbie DJ Mario (houk!).

pozdrawiam
[#26] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@virago, post #25

Aleś mnie nabrał...
Ale, prawdę mówiąc, jak usłyszałem tamten moduł na Party, to autentycznie sądziłem, że to Ty jesteś xenoxem.
Nawet przez pięć sekund poczułem się zazdrosny, że takiego klasyka dopuścili - poczułem się wykoszony, jak to usłyszałem...
Trochę żartuję - ucieszyłem się, że taką klasykę brzmieniową usłyszałem - dobrego modułu zawsze bardzo chętnie posłucham.
I tak nie spodziewałem się (niestety) wyższej pozycji dla moich utworków, bo raczej głosujący nie przepadają za tym moim, nudnym, udającym dawne brzmienia, plumkaniem po synthach... Pomijając fakt, że jeśli chcieć porównać te moje moduły z tymi JazzCata, czy AceMana, to moje są zaledwie udawaniem programowania muzyki, jak również kompozycyjnie, czy brzmieniowo nawet do nich nie dorastają...
Ale cóż ja poradzę, że mój muzyczny (estetyczny zresztą chyba też) świat zatrzymał się gdzieś w okresie 1970-2005? szeroki uśmiech
Chociaż i tak szacun dla AceMana, bo jak ja zazwyczaj nie słucham tak nowocześnie brzmiącej muzyki, tak jego Cattle Banger powoduje u mnie dreszcze z zachwytu, zwłaszcza tamten fragment, co wchodzi próbka "pianinowa" (17 pattern)!

A przywitać się ze mną i pogadać też zawsze można, żaden problem.
To do zobaczenia na AEMie, mam nadzieję?

P.S.: Zdaje mi się, że widziałem nawet, jak Mario Ci mówił, że masz dać ten moduł na to Compo. Dobrze zrobił! Brawo @Mariodj !

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 21:52:12 przez BW
[#27] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@virago, post #25

Zawsze i wszędzie służę motywacją :) a mod mi osobiście bardzo sie podobał :) houk :)

Viraszko mam nadzieje że nie każesz nam znowu czekać tyle czasu na kolejnego moda :)

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 22:22:25 przez Mariodj
[#28] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@Mariodj, post #27

Starzejemy się.

Karaoke ma być a wszyscy w kimę.

Co to za demolka zatem.

"Scenarzysta forsę wziął, potem zaczął pić"...

WTF???
[#29] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@Sokok, post #24

Bardzo spóźniony, ale już jest ;) niestety szkolenie długo "trzyma".
[#30] Re: Amiparty XX - wyniki Compo

@Jenot, post #29

No! Ile można przy komputerze siedzieć i naciskać F5!? Dziękuję!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem