Komentowana treść: Nowa wersja PicShow (1.22 beta)
[#1] Re: Nowa wersja PicShow (1.22 beta)
Program jak dla mnie jest bardzo dobry. Czesto z niego korzystam nie tylko jako przegladarki obrazkow,

ale takze do skalowania wiekszych obrazkow na mniejsze (przydaje sie wtedy opcja interpolacji, zmniejszony obrazek jest wygladzany i przyjemniej wyglada niz bez uzycia tej opcji :)

Cenie sobie dodana juz w poprzednich wersjach opcje rotacji obrazkiem oraz zmiany kolorow obrazka.

Przydaje sie tez przyjazne GUI programu (panel sterowania, polecam ikonki PicShowMI ze strony www.masonicons.de), opcja slideshow i wiele innych.



Program jak dla mnie nie ma wiekszych wad.

Wady jakie odkrylem to nie wyswietlenie obrazka przy malej ilosci dostepnej pamieci (lub gdy pamiec jest w malych kawalkach, nie ma wiekszych wolnych blokow pamieci) gdy np. CyberShow ten sam obrazek odczyta i wyswietli bez problemow

(ale chyba tylko CyberShow takie cos potrafi, bo wiele innych przegladarek do obrazkow w podobnych sytuacjach takze wyswietla komunikat o braku pamieci na wczytanie obrazka..),

druga wada jest brak mozliwosci zapisu obrazka do formatu PNG (obecnie jest tylko IFF ILMB oraz JPEG jako nowosc w wersji 1.22). Jesli pojawil sie JPEG to byc moze niedlugo pojawi sie takze PNG :)
[#2] Re: Nowa wersja PicShow (1.22 beta)
U mnie jest to domyślna przeglądarka w Magellanie. Razem z WarpDatatypes tworzą świetny duet. Używam tej przeglądarki od wersji 1.20 i baaaardzo mi się podoba. Ma parę cech które uwielbiam, a których nie mają inne przeglądarki amigowe. Niestety w wersji 1.21 i 1.22 znalazłem 2 błędy. Opcja "Screen Mode..." z manu "Options" (wywoływana także klawiszem 'M') zupełnie nie działa. Drugi błąd to natychmiastowy zwis po naciśnięciu klawisza 'C'. Bug-report już wysłałem do autora:). Wersja dla 680x0 nie mają tych problemów więc narazie jej użawam. Zresztą aż tak całkiem 68k to one nie są, bo w datatypy (czyli samo mięso:)) są pod PPC:). Jak widać wersja PPC naprawdę nie była przetestowana:))).
[#3] Re: Nowa wersja PicShow (1.22 beta)
Rano wysłałem autorowi informacje o błędach wersji pod WarpOS i już wieczorem dostałem maila, że mogę ściągnąć ze strony wersję poprawioną (chociaż mającą ciągle numerek 1.22).



Faktycznie program już się nie wiesza po naciśnięciu klawisza 'C'. Niestety nadal nie działa opcja "Screen Mode" (klawisz 'M'), której często używam. Kolejny raporcik już wysłałem do autora:). Niestety autor nie ma chyba PPC więc pisanie wersji PUP i WOS tak właśnie wygląda:(.
[#4] Re: Nowa wersja PicShow (1.22 beta)
Mam dobrą wiadomość dla użytkowników wersji PPC programu PicShow. Po 2 kolejnych próbach i testach udało się autorowi wyeliminować błędy w wersji dla PPC. W tej chwili można już ściągnąć PicShow który działa poprawnie także na PPC. Uwaga - numerek programu się nie zmienił - jest to nadal wersja 1.22. Trzeba więc kierować się datą. Poprawna wersja jest z 13.11.2002. W międzyczasie na stronie była dostępna jeszcze jedna wersja więc można się nieco pogubić;). To wszystko spowodowane jest tym, że autor robi wersję PPC nie mając możłiwości testowania programu na PPC:(.



Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę na to, że autor to naprawdę porządny gostek;). Bardzo dzielnie znosi raporty o błedach i niesamowicie szybko stara się te błędy poprawić. Poprostu Thomas Rapp rules!:)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem