Komentowana treść: Dodatkowy port PAR i SER
[#1] Re: Dodatkowy port PAR i SER
Ciekawe rozwiazanie, jednak uzytkownicy Melody (w porcie zegara), lub przyszli uzytkownicy, beda sie dlugo zastanawiac. Jesli chodzi o zorro to dobry pomysl. Jak zwykle chetnych jest bardzo malo i cena bedzie za wysoka...

[#2] Re: Dodatkowy port PAR i SER
W odpowiedzi na komentarz nr #568


Karta jest "przelotowa" i wcale nie przeszkadza, aby zainstalowac

"coś" jeszcze ;)...
[#3] Re: Dodatkowy port PAR i SER
W odpowiedzi na komentarz nr #569




O, to bardzo dobrze. Dlaczego nie ma tej informacji na stronie?

Mysle ze jest to bardzo wazne.

[#4] Re: Dodatkowy port PAR i SER
W odpowiedzi na komentarz nr #570


.. choc szczerze mówiąc nie wiem na ile ta "przelotowość" dotyczy

innych urządzeń.. kart ParSer można podpiąć 4. Nie mam karty Melody,

więc nie wiem ile miejsca zajmuje w przestrzeni IO portu Clock..
[#5] Re: Dodatkowy port PAR i SER
Niestety, wedle słów autora po wpięciu karty MultiIO nie jest możliwe

podpięcie żadnych innych kart (oprócz oczywiście kolejnych kart MultiIO)..

Tak więc wybór jest prosty.. albo Melody.. albo dodatkowe Ser i Par.. :(
[#6] Re: Dodatkowy port PAR i SER
Z ta przelotowoscia to jest podobno jedna wielka niewiadoma. Ktos kto sie na tym naprawde zna (glowy nie dam ale to chyba byl mistrz Spidi) mowil kiedys na IRCu, ze przelotowosc to fikcja. Niby fizycznie to sie da podlaczyc ale wcale to nie musi zadzialac. Port zegara jest takim troche "lewym" i partyzanckim wejsciem zupelnie nieudokumentowanym. Nie ma tu zadnych standardow i wlasciwie nie da sie zrobic tak urzadzenia zeby na 100% pozwalalo na podlaczenie (a wlasciwie zadzialanie, bo podlaczyc sie da) nastepnego. Urzadzenia tego samego producenta moga jeszcze byc tak zrobione zeby dzialaly przelotowo ale roznych to raczej nie. Poprostu brak tu jakiegokolwiek standardu do ktorego producenci by sie stosowali. Port zegara to jedna wielka partyzantka i wolna amerykanka:))).



Ja nie jestem specem w tym - powtarzam tylko to co kiedys uslyszalem od znacznie madrzejszych (w tych sprawach) ode mnie:).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem