Komentowana treść: OpenPCI 1.0
[#1] Re: OpenPCI 1.0
O3wiscie obslugi Mediatora nie ma. Polityka Elboxu jest .... brak slow.

Oczym mozna przeczytac w krotkim newsie na stronie projektu.

Krotko zwiezle i tresciwie.

Kanal!

:(

Chyba sie przesiade na A4000 + Promek by Matay

[#2] Re: OpenPCI 1.0
Ale super - tylko Fast Ethernet mozna uzywac pod mediatorem od

dawna. Jezeli ktos chce kupic mostek tylko dla karty gfx i sieciowki to pormek to idealne rozwiazanie, a jezeli ktos ma wieksze wymagania to tylko mediator :))
[#3] Re: OpenPCI 1.0
W odpowiedzi na komentarz nr #690




Marginesiku drogi !



Nie oceniaj standardu na starcie. Puki co i tak OpenPCI jest najlepszym możliwym standartem. I wcale nie chodzi tu o ilość sterowników ale o to że w momencie kiedy Elbox uda się w ślady ptaka Dodo i zabierze ze sobą SDK do mediatorów SDK OpenPCI będzie nadal dostępne dla każdego i każdy chętny będzie mógł pisać sterowniki pod to.

Chętnych na pewno nie zabraknie bo wielu Developerów ma obsługiwane przez OpenPCI konfigi (Amithlon, Prometheus, Grex , Pegasos).

Już teraz wiadomo że pod OpenPCI zostanie przeniesiony cały pakiet sterowników do tunerów TV o nazwie AmithlonTV.

Testowe sterowniki do kart muzycznych są już gotowe - pozostaje napisać wersje AHI.

Co się tyczy supportu Mediatorów to opis dlaczego takowego supportu (chociaż już jest skończony i przetestowany) nie ma jest na stronie projektu OpenPCI.
[#4] Re: OpenPCI 1.0
Nie rozumiem dlaczego Elbox nie chce, aby ktos inny pisal sterowniki do Mediatora. Przeciez support wiekszej liczby urzadzen bylby atutem i tak niezle juz oprogramowanego mostka (na tle konkurencji, of kozz).
[#5] Re: OpenPCI 1.0
W odpowiedzi na komentarz nr #692




A jakiej konkurencji ? Jesli mozna zapytac.
[#6] Re: OpenPCI 1.0
Mozna. Konkurencja dla Mediatora jest Promek i G-Rex. Nie wiedziales? ;)
[#7] Re: OpenPCI 1.0
W odpowiedzi na komentarz nr #695




Racj.Ale dla mediatora dla A1200 o żadnej konkurencji mowy być niemoże.A1200+zorro3+promek to już inna bajka.
[#8] Re: OpenPCI 1.0
W odpowiedzi na komentarz nr #696




Mediator dla A1200 ma przeciez konkurencje: G-Rexa.
[#9] Re: OpenPCI 1.0
W odpowiedzi na komentarz nr #698


Chcesz powiedzieć że np.ja mogę bez problemów podłączyć G-Rexa do mojej A1200+Arollo.Pytam serio bo niebrałem opcji zakupu G-Rexa po uwagę.Sytuacja G-Rexa z tego co mi wiadomo (a mogę się mylić) wyglądała podobnie jak Prometeusza.Można go podłączyć do A120 ale potrzebna jest odpowiednia konfiguracja tejże.Prometeusz A1200+zorro3+karta dla A4000.G-Rexx A1200+Karta z P5.Myle się czy nie?

[#10] Re: OpenPCI 1.0
W odpowiedzi na komentarz nr #700




O kurczę... sam nie wiem. W ogóle, G-Rex w Polsce mało popularny jest, ale z tego co wiem to faktycznie trzeba mieć kartę Blizzarda na pokładzie.



Sam jestem ZADOWOLONYM użytkownikiem Mediatora.
[#11] Re: OpenPCI 1.0
W odpowiedzi na komentarz nr #700

A cóż jest warta Amiga bez PPC?
[#12] Re: OpenPCI 1.0
Mediator moze i jest dobrze oprogramowany na tle konkurencji ale nie zmieniato faktu ze nie jest - otwarty - na systemy GPL :(

Mam tutaj na mysli Linuxa ktory ostatnio coraz bardziej przypada mi do gustu.

Kiedy p. Dulian pisal na liscie mediatora o jakims przygotowaniu tych produktow dla linuxa ale sprawa ucichla... chyba ze go zle zrozumialem.

[#13] Re: OpenPCI 1.0
W odpowiedzi na komentarz nr #704




Pisal, pisal ale zwroc uwage, ze pisal o sterach dla Medka pod A4000 nie bylo mowy o A1200. W sumie wtedy potraktowalem to jak pomylke czy przeoczenie ale w swietle oststnich wydazen kto wie ...
[#14] Re: OpenPCI 1.0
W odpowiedzi na komentarz nr #692


Odpowiedz jest bardzo prosta, jezeli powstanie otwarty standard sterowniki nie beda powstawaly tylko na mediatora, ale tez na inne mostki. To oznacza, ze klienci beda mieli wybor, a to oznacza utarate klientow, ktorzy kupuja mostki tej firmy wlasnie ze wzgledu na sterowniki.
[#15] Re: OpenPCI 1.0
W odpowiedzi na komentarz nr #716



Wybacz Peter, ale to co piszesz jest nielogiczne... Przeciez otwarty standard JUZ POWSTAL (o tym jest ten news) i sterowniki dla innych mostkow beda powstawac niezaleznie od tego czy bedzie wsrod nich Mediator, czy nie. Niebawem moze sie okazac, ze oprogramowania dla innych mostkow bedzie wiecej niz dla Mediatora.
[#16] Re: OpenPCI 1.0
W odpowiedzi na komentarz nr #717


Tak ale zauwaz, ze Elbox nie wszystkie sterowniki dostarcza darmo... czesc trzeba u nich kupic...
[#17] Re: OpenPCI 1.0
Wiecie co mnie najbardziej cieszy w tym calym OpenPCI? Powiem Wam:). Cieszy mnie to, ze sprawa dotyczy takze Pegasosa. Ta nasza ukochana platforma az sie prosi zeby jej zapchac czyms te jej prawdziwe, szybkie "pisiaje":). OpenPCI jest szansa na sterowniki dla jakis ciekawych urzadzen.



Aaaa tak przy okazji. Ktos mi kiedys wspomnial, ze w Pegasosie powinny dzialac wszystkie tunery TV, ktore dzialaja w GRexPCI. To prawda??? Czy w tej chwili moglbym zmusic do dzialania w Pegasosie jakis wewnetrzny tunerTV?
[#18] Re: OpenPCI 1.0
W odpowiedzi na komentarz nr #718



No niby fakt, ale zazwyczaj ludzie kupuja Mediatora jednak z zstawem sterownikow, ale jesli nawet pominac te kwestie to przeciez dzieki OpenPCI stery do Mediatora mogliby pisac ludzie niezwiazani z Elboxem, co rownoczesnie obnizyloby koszty... Sterowniki to chyba nie najdrozsza "czesc" Mediatora?



Poza tym, nikt nie wspomina o fakcie udostepnienia dotychczasowych sterownikow za free - po prostu powstalyby nowe, do urzadzen, ktorych Mediator nie supportuje.



A tak w ogóle, to mam w swoim Mediatorze to co potrzebuje na razie (VooDoo i SB128) i nie potrzeba mi zadnych nowych sterownikow. Po prostu, uznalem, ze sprzet ten bylby bardziej konkurencyjny, gdyby liczba obslugiwanych przez niego kart PCI byla znacznie wieksza.
[#19] Re: OpenPCI 1.0
Czy ktoś już może przetestował nową OpenPCI.library z mostkiem Prometeusz? Jest ciekawy jak to się spisuje (szczegolnie openpci_8139.device) i mam nadzieję, że nie tylko ja...
[#20] Re: OpenPCI 1.0
W odpowiedzi na komentarz nr #720


Ech, gdybym ja mogl sobie wsadzic tani tuner TV do Amigi... Zawsze cos takiego chcialem miec. Zazdroszcze Ci, ze mozesz (chociaz nie chcesz). Wiem - ja tez moge kupic Mediatora. Jednak wybaczcie - nie za cene polowy plyty glownej z procesorem G3/600...
[#21] Re: OpenPCI 1.0
W odpowiedzi na komentarz nr #734



Tez chcialem kiedys kupic tunerTV, bo myslalem, ze bedzie mozliwy podobny manewr jak mojego znajomego z pecetem, tzn. dzieki malemu sympatycznemu programikowi mozna ogladac Canal+ :) Niestety, okazalo sie, ze taki "dekoder" wymaga mocnego konfigu (co w tym przypadku oznacza bariere dla klasycznej Ami). A po to, by ogladac TVP czy Polsat to wystarcza mi telewizor ;)
[#22] Re: OpenPCI 1.0
Po braku wypowiedzi na mój wcześniejszy komentarz nasuwa się wniosek, iż oprócz dwóch amigowców (hi Tato_z_SB, Krashan) których znam nikt poza nimi w Polsce nia posiada Prometeusza.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem