Komentowana treść: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
[#1] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
Wiedziałem :) Wiedziałem :)

Może premierę przesuną na CeBIT w 2099 roku :)))

Wtedy niejeden kolekcjoner będzie chętny na zabytkowy system z początku wieku :))))
[#2] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
Jako uzupelnienie tej informacji moge dodac, iz niemiecka firma KDH na swojej stronie podaje date 1 Maja 2003 jako date sprzedazy systemu OS4. Coz, poczekamy zobaczymy :)
[#3] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
teraz to nawet ja zaczynam powątpiewać i to nie tylko tą datę 1 maj, ale że wogóle to się kiedyś ukaże. Ten termin to oni walneli tak na chybił trafił. No i na pewno go będą musieli jeszcze korygować!
[#4] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
W odpowiedzi na komentarz nr #869


Nie masz co watpic. System AmigaOS4 na pewno sie ukaze.

[#5] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
W odpowiedzi na komentarz nr #870

Tylko kiedy i jak bedzie dzialal....

[#6] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
"Życie jest nowelą" jak to mówi Krystyna z Klanu;););)
[#7] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
W odpowiedzi na komentarz nr #867


No to czekajcie ;)
[#8] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
W odpowiedzi na komentarz nr #870


"Na pewno" to my jedynie pomrzemy :P
[#9] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
W odpowiedzi na komentarz nr #876


O cos ci chodzi? Czy jak zawykle z nudow bzdury wypisujesz?
[#10] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
Ja się tak bardzo nie smucę z tego powodu. Bardzo bym się ucieszył gdyby w koncu szlag trafił jedną ze stron (mam na myśli Pegasos+MorphOS albo AmigaONE+AmigaOS4). Niech jedni upadną (obojętne którzy) i niech się skończy ten głupi wyścig niepotrzebnie dzielący i tak już to miniaturowe środowisko. Hmmm... trochę głupio zabrzmiało stwierdzenie "wyścig". To trochę jak wyścig zająca z żółwiem;). Pegasos jest, działa, jest sprzedawany, ma cały system pod PPC, niesamowitą wręcz emulację 68k, ma już koło tysiąca użytkowników i jest już opracowywany nowy model. AmigaONE nadal jest drogą maszynką do LinuxaPPC, a AmigaOS4 tak naprawdę niewiadomo czy istnieje i jego niby-premiera jest odkładana niewiadomo już który raz:(.



Ja nie chcę nic sugerować ale proszę pamiętać jak ten wyścig zająca z żółwiem się skończył...:D:);)
[#11] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
W odpowiedzi na komentarz nr #877


Powiem tak. Pomyśl, i zerknij w przeszłość, zanim następnym razem napiszesz "na pewno" w sprawie obietnic składanych przez ludzi związanych z amigainc.

A czy wypisuję bzdury? Nie, ja już amigowcem nie jestem.
[#12] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
W odpowiedzi na komentarz nr #879




Skoro amigowcem juz nie jestes to czego ty tu szukasz na amigowych portalach/serwisach? Z tego co widze to wszedzie wnikasz w jakies konflikty. A moze to ci sprawia przyjemnosc powodowanie klotni i/lub udzial w nich? Po co marnowac sobie newry czy niszcyc zuzywac klawiere na darmo - odejdz w pokoju.


BTW: Napisalem ze OS4 na pewno sie ukaze, poniewaz mam do niego dostep. Zadowolony(a)?
[#13] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
Najgorsze to takemu odpisac... nie robic tego! Ignorancja jest THE BEST!!!



Moje 3 grosze...

Co do Amiga Inc. to nabralem zaufania. Obiecywali OS3.5 i jest. Obiecywali 3.9 i jest.

Obiecywali nowy sprzet i JEST! Hyperion to powazna firma.

Do nich mam zaufanie.

Jeszcze troszke poczekam. I jak sie zawiode to przejde na Linux+emulacja amigi na sprzecie pc :(

Co zrobic... waskie gardziolka w starej klasycznej Amisi niestety daja mi juz popalic.

I pewnie nie mnie jednemu....?



Do MDW - > jak tam przystosowywanie starszych produkcji dla Voodoo? Idzie to do przodu?

Pozdrowionka!



P.S.: Chyba mnie nie zbesztacie za taki pesymiz? ;)

[#14] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
W odpowiedzi na komentarz nr #878




ja tam wiem, ze jak jest konkurencja to cos sie dzieje - obie strony sie staraja. Niech wiec pegaz i amiga i shark sie biora za lby - dla nas to bedzie dobre bo w koncu moze cos potanieje...

[#15] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
Ja w to nawet nie wierzylem ze na te targi bedzie OS4.0, ale po wakacjach to moze juz juz :D Chyba ze hyperion znowu zajmie sie jakimis gierkami na maca :(. Miejmy jednak nadzieje ze nie :/
[#16] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
W odpowiedzi na komentarz nr #880


Czemu sie udzielam? a) Dla rozrywki, b) bo lubię, c) bo mi admini nie zabraniają, d) bo sprawia mi to przyjemność, e) to ponoć wolny kraj, w którym mamy wolność poglądów i ich głoszenia, jeśli są zgodne z prawem, f) jestem zwolennikiem MorphOSa i Pegasosa, które więcej mają wspólnego z amigą, niż niejeden amigowiec chciałby przyznać, g) mam trudny charakter.



A co do tego BTW: używasz AmigaOS 4, działającego i skompilowanego na PPC, czy tylko luźnych nakładek na OS3.1/3.9 działających dalej na m68k?
[#17] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
W odpowiedzi na komentarz nr #881


Heh... "IGNORANCJA jest the best".

Tym hasłem można określić wielu amigowców, niestety.



Podpowiem Ci, że zapewne chodziło Ci o słowo "ignorowanie".
[#18] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
W odpowiedzi na komentarz nr #881

Co do Amiga Inc. to nabralem zaufania. Obiecywali OS3.5 i jest. Obiecywali 3.9 i jest.



Cóż duzo wcześniej, zanim obiecali 3.5 obiecali 4.0... i do tej pory go nie ma...



[#19] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
Przestancie traktowac Pegasosa i MorphOS'a jako cos co spadlo z nieba!

Sluchajcie system MorphOS i komputer Pegasos robia bardzo znani ludzie w kregach Amigi , ci ludzie sa i byli jednymy z najlepszych w sprawach systemu/sprzetu.

Dzieki tym ludziom macie teraz badz to dobre latki na AOS , system obslugi grafiki 2d (CGX) oraz troche innych rzeczy....

Wogole niech sie przyznaja testerzy OS4 to tylko OS3.9 tylko ze pod PPC (no testerzy maja 68k i tak jeszcze troche to bedzie).

Lubie AmigaOS ale wole aby on sie rozwijal a nie stal w miejscu , moge powiedziec ze MorphOs sie rozwija i sa tu coraz ciekawsze rzeczy ktore nie za szybko lub wogole nie zagoszcza w OS4.

Czy wierzycie ze Hyperion zrobi lepszy system niz MOS'owcy?

Mi sie wydaje ze Hyperion nie po to jednak zostal stworzony by tworzyc system , oni tworza gry wiec to co bedzie najlepsze w MOS'ie to gry.

Ja juz sie odbilem od Amigowych pileczek i poszedlem w strone motylka i powiem krotko , zanim H. zrobi system ppc w takiej wersji co na AM2k2 to troche czasu jeszcze minie.

Chcecie aby wasz komputer sie rozwijal? aby byli nowi uzytkownicy? hhmmm. do tego potrzebna jest reklama a jak myslicie jaka reklame bedzie mial AmigaOS?

Jestem ciekaw czy wogole kiedykolwiek w Polsce pokaze ktos na wiekszym "zlocie" AmigaOne z Os4.

Pozdrowienia dla wszystkich czekajacych , obyscie sie nie zestarzyli.....
[#20] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
w 8 linijce na koncu powinien byc OS4...

przepraszam za zamieszanie...
[#21] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
W odpowiedzi na komentarz nr #884


Birac pod uwage twoj sposob rozumowania - "Pegazos+MOS=cud techniki, a osoby bedace za innym rozwiazaniem techniczno-softwarowym to idioci" - to nie mamy o czy rozmawiac. Leczysz jakies swoje kompleksy, atakujac kazdy watek OS4/A1 ktory sie pojawi w sieci. Twoje komentarze nie wnosza nic sensownego do jakiejkolwiek dyskusji tak wiec zastanow sie nad slusznoscia ich pisania na tym portalu (PPA), bo od bredni jest inne miejsce.

Nawiazujac do twojego sposobu rozumowania przedstawionego na wstepie, uwazam ze w obec takiej osoby nie jest zobowiazany odpowiadac na jakiekolwiek kolejne pytanie czy dlupi komentarz. Poprostu to co piszesz swiadczy tylko zle o tobie, co jak widac po powyzszych komentarzach, nie tylko ja to zauwazylem.

[#22] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
W odpowiedzi na komentarz nr #897


To się nazywa ucieczka.

Nie wiesz zbyt wiele o "moim sposobie rozumowania", jak to zgrabnie określiłeś. "Pegazos+MOS=Istnieje i można już używać w domu", a nie "cud techniki". Swoją drogą A1 marnie dość wypada przy zapowiedziach Pegasosa 2; to tak w kontekście "cudu techniki".

A co do innych spraw - serce mi krwawi. Kto chce, ten sens i logikę wychwyci.
[#23] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
W odpowiedzi na komentarz nr #881


PekDar:

Jest jeszcze inne rozwiązanie - kupić Pegasosa. Nie mówię już w tej chwili. Można poczekać na Pegasosa2 i kupić pełną w końcu wersję z ostatecznym systemem. Prawdę mówiąc to taką pełną wersję można już dzisiaj poskładać, a w przyszłości zamienić tylko płytę głowną (za darmo) i procesor (za 800 zł) :). Naprawdę do Pegasosa można się przekonać. Jest bardziej amigowy niż to się komukolwiek kiedykolwiek mogło zdawać. W tej chwili to najlepsza Amiga jaka stała na Ziemi:). Problem dopiero się zacznie jak wreszcie wyjdzie AmigaONE+AmigaOS4 i zaczną pod to powstawać programy. Wtedy Pegasos zrobi się ciut mniej amigowy, bo tego nowego softu chyba łykał nie będzie:(. Przynajmniej na początku. No ale AmigaOS4 też nie będzie łykał softu z MorphOS, którego jest ZNACZNIE więcej (i zanim wyjdzie A1+OS4 będzie jeszcze więcej). Ja nie widzę nic złego w Pegasosie. Mam propozycję - zbierzmy się w lipcu w Poznaniu na party Symphony to sobie wspólnie pooglądamy prawdziwego, używanego na codzień przez zawodowców Pegasosa. Nie te prowizorki ze starym systemem które były pokazane na AmigaMeeting 2003. Ocenimy sobie wspólnie co jest warty taki prawdziwy Pegasos. OKej? :):D



O party można poczytać tutaj:

http://www.madwizards.org/symphony/

Szykuje się niesamowita jak na polskie warunki impreza. Już w tej chwili (na 4 miesiące przed) zapisało się więcej ludzi zza granicy niż kiedykolwiek było na wszystkich polskich party razem wziętych. Coś mi się wydaje, że party to powioli zaczyna zasługiwać na określenie "polska MekkaSymposium". Do tego Prezentacja Pegasosa tam będzie:). Ech, ja myślałem, że scena już się nie podniesie, a tu taka gratka. Proszę nie pytać mnie tylko dlaczego nie ma mnie jeszcze na liście zarejestrowanych. Trudno mi gwarantować na 4 miesiące przed party, że tam będę. Chociaż pewnie będę...:D



A jeżeli chodzi o przystosowywanie naszych śmiesznych produkcji dla potrzeb Voodoo3 to nic się nie robi w tym kierunku:(. Nie miałem Amigi przez prawie 3 miesiące i wróciła do mnie dopiero niedawno. Tak się cieszyłem, że nie miałem serca nic robić. Cieszyło mnie każde przesunięcie okna, odpalenie jakiegokolwiek programu itp... :D Dopiero teraz ciut ochłonąłem i myślę żeby coś zrobić. Z tym, że nie przerabianie starych rzeczy ale zrobienie czegoś nowego. W tej chwili myślę właśnie nad światłami (dynamicznymi i statycznymi-przeliczonymi). Mój mózg jest raczej malutki i słabo poskręcany :) więc trochę mi to zajmie. Jednak prawda, że przydałoby się przerobić demo Kheshkhash na wersję MiniGL. To demo zasługuje na to. Poprzednie produkcje raczej nie - szkoda na to czasu, bo są biedne. W sumie dobrze, że mi przypomniałeś - może się za to wezmę. Pamiętam, że właściwie sprawa stanęła w momencie przejścia z DBM na MP3. Cała reszta już jakoś chodziła. Nie robiłem dalej, bo czekałem aż mi Kiero/Mawi sprezentuje swoj mp3player:). Mam go już od dawna więc mógłbym teraz skończyć. Chciałem też poklatkować wszystsko i zrobić z tego DivXa, bo większość "amigowej sceny" ma tylko piece (hehehehe) :D. Do tego Caro chciał dorobić parę rzeczy w nowej wersji Kheshkhasha, a jakoś mu się nie chce:). Podsumowując - muszę się zająć wersją pod MiniGL (czyli chodzącą na Voodoo3) i zrobię to. Tylko nie wiem jeszcze kiedy;).
[#24] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
W odpowiedzi na komentarz nr #884



Birac pod uwage twoj sposob rozumowania - "Pegazos+MOS=cud techniki, a osoby bedace za innym rozwiazaniem techniczno-softwarowym to idioci"



1.Gdzie tak napisalem?

Chcialem tylko napisac tu ze Amigowcy nie kupuja Pegazosa bo to "nie Amiga".

Jak chcesz orginalna Amige to odlacz sobie tego Blizzarda lub Apollo , bedziesz 100% Amigowcem.

2.Nie chce nikogo obrazac

Hyperion dla mnie to naprawde "wielka" Amigowa firma jednak bez pomocy AmigaInc niestety nic H. nie zdziala.

Amiga Inc zauwaz ma nad gleboko z tylu (nieprawda?) , gdzie masz koszulki , gdzie masz Os4 , gdzie masz AmigaDE na Amige?

Jesli cie urazilem bardzo przepraszam jednak nazwa Amiga za bardzo ci przyslania to co sie dzieje.

3.Co do racji

Nie uwazasz ze producenci kart ppc dla Amigi maja wiecej doswiadczenia niz firma Eytech (tworca czego?)?

5.Pozyjemy zobaczymy

nic dodac nic ujac...



- to nie mamy o czy rozmawiac.



Sluchaj najlepszym dla mnie sposobem jest spotkanie sie przy piwku i spokojnie obgadac za i przeciw , na forum kazdy moze sie wyzywac.



Leczysz jakies swoje kompleksy, atakujac kazdy watek OS4/A1 ktory sie pojawi w sieci.



Prosze mi pokazac gdzie?

AmigaOS'y mam orginalne od 1.3 az do 3.9.....tylko nie widze zycia z przywodca (AmigaInc) ktory ma nas gleboko gdzies.

A kompleksy jak normalny czlowiek mam oczywiscie....



Twoje komentarze nie wnosza nic sensownego do jakiejkolwiek dyskusji tak wiec zastanow sie nad slusznoscia ich pisania na tym portalu (PPA),



Ja staram sie pokazac ludziom ze pod nazwa Pegasos jest Amiga!



bo od bredni jest inne miejsce.

Nawiazujac do twojego sposobu rozumowania przedstawionego na wstepie, uwazam ze w obec takiej osoby nie jest zobowiazany odpowiadac na jakiekolwiek kolejne pytanie czy dlupi komentarz.



Ktos kto nazwal Amigowcow AmigOwcami mial racje.

(Niekoniecznie to tyczy ciebie)



Poprostu to co piszesz swiadczy tylko zle o tobie, co jak widac po powyzszych komentarzach, nie tylko ja to zauwazylem.



Zdarza sie no ale to jest jakies forum a na forum moge pisac co mi sie podoba.

Wogole to wole cos robic niz pisac a to co robie swiadczy o mnie dobrze (chyba).

Jakbys jechal przez Ostroleke zadzwon , moge ci pokazac ta nie Amige.



Pozrowienia MDW/Encore

Mandi/ATO

Coach/RyRy

Hiacynta
[#25] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
W odpowiedzi na komentarz nr #897


koles, przestan trollowac. zabawne bylo na poczatku teraz tylko idiote z siebie robisz
[#26] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
Narazie wyglada na to ze Amiga jest do tylu softwarowo, a pegasos hardwarowo. Dla watpiacych i gloszacych tezy ze A-One jest wolniejsza od Pegaza polecam lekture Amiganews.de. W sumie to mimo wszystko coraz bardziej zaczynam sklaniac sie w kierunku Pegaza. Do Torunia mam raptem 50km wiec pewnie obadam naocznie to cudo w dzialaniu i zadecyduje czy warto kupowac. Mam tylko nadzieje ze PPA nadal pozostanie rzetelnym i bezstronnym portalem nie poddajacym sie wplywom czasami zbyt emocjonalnych komentow.

W koncu nie da sie ukryc ze amiga.com.pl jest wybitnie pro Morphosowa, a Amiga.pl pro Amigowa. Tak wiec PPA jest dla mnie obecnie najbardziej wiarygodnym portalem w Polsce i oby bylo tak dalej

[#27] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
W odpowiedzi na komentarz nr #904




"a pegasos hardwarowo"



Niby pod jakim względem? A1 to praktycznie Teron. Gdyby ta płyta (Teron) była taka wspaniała, bPlan nie traciłby czasu na projektowanie Pegasosa.
[#28] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
W odpowiedzi na komentarz nr #901


KOLEGO STEFKOS, TE ZARZUTY NA KTORE ODPISYWALES NA KOMENTARZU NR 901 NIE BYLY DO CIEBIE :) WIEC ZASZLO DROBNE NIEPOROZUMIENIE :)

[#29] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
spoko , mam nadzieje ze spotkamy sie wszyscy przy pifku....
[#30] Re: AmigaOS4 nie będzie na CeBIT
W odpowiedzi na komentarz nr #912


Z checia, moze na jakiej imprezie amigowej :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem