Komentowana treść: DirectoryOpus 4.17 pre21
[#1] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
Jacek żyje?!? Niesamowite! :)))

Jej jak ja się Cieszę!

Mam nadzieje że dużo błędów pousuwał bo miałem dość ich w tej wersji.

[#2] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
W odpowiedzi na komentarz nr #1493


jest jeden ale za to powazny błąd -

program nie działa!

pozdrawiam
[#3] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
W odpowiedzi na komentarz nr #1497




Przekopiuj: dopus.library do libs: (ja mam jeszcze dodatkowo katalog libs w katalogu Dopusa, nastepnie do c: przekopiuj DopusRT, Dopus_Disk, Dopus_Print, Dopus_Icon i ConfigDopus (Dodatkowo w katalogu DOpusa mam katalog modules w ktorym sa pliki Dopus_Disk...oraz C, w ktorym jest DopusRT. Czyli mam troche zdublowane ale tak juz mam od wczesnych wersji tego programu. Teraz poprostu gdy wyjdzie nowa wersja to podmieniam pliki w powyzsze miejsca. Musi dzialac. Dodatkowo sciagnij locale pl z wersji pre15.
[#4] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
W odpowiedzi na komentarz nr #1498


Ja sie zastanawiam dlaczego ten Opus4 sie tak rozwala po systemie? Po co kopiowac jakies jego drobiazgi do SYS:C? Przeciez zaden inny program nie bedzie tego uzywal. Takie rzeczy powinny lezec w katalogu programu. Baaa - nawet jego biblioteka powinna byc w jego katalogu. Nie ma sensu jej "udostepniac" inny programom:). To niepotrzny balagan.
[#5] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
W odpowiedzi na komentarz nr #1500


Masz racje. Zglaszaj to autorowi, zeby cos z tym zrobil.
[#6] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
W odpowiedzi na komentarz nr #1500




Taki drobny szczegół techniczny, że program domyśłnie tego szuka w odpowiednich swoich podkatalogach, czyli ConfigOpus, DopusRT, Dopus_Disk, Dopus_Print i DOpus_Icon w katalogu Progdir:modules, pliki konfoguracyjne oraz pliki pomocy w progdir:s, a biblioteki w progdir:libs. Jeśli ich tam nie znajdzie wtedy szuka w systemowych. Kto jak sobie to zainstaluje to już inna bajka.

A co do lokalizacji to od pewnego czasu na stronie ATO w dziale pliki już jest DOpusV4.17pre20PL (zarówno ISO jak i AmigaPL).

Z poważaniem
Mandi^ATO
[#7] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
W odpowiedzi na komentarz nr #1501


Ja nie uzywam Opusa4. Dusze sie w "dwupanelowcach":). Opus Magellan to jest jedna z najcudowniejszych rzeczy jaka stowrzyla ludzkosc:D.
[#8] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
A ja stale czekam na "ulepszenie" GUI programu.
[#9] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
Sorry, raczej chcialem powiedziec, ze czekam na "unowoczesnienie" GUI :)
[#10] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
W odpowiedzi na komentarz nr #1498


tak jak mowisz zrobilem wczesniej - ale

to na darmo - program uparcie twierdzi

ze brakuje dopus.library 22.22
[#11] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
W odpowiedzi na komentarz nr #1510




Moze jednak masz jakas stara w innych przypisach? Wysylam moja na priv.

[#12] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
W odpowiedzi na komentarz nr #1512


witam - chyba mam jakies wirusy - bo do nagle

zaczal dzialac i nic nie zmienialem, a e-maila

od "chyba" ciebie dostalem, chyba bo nie za-

wieral on zadnych informacji (nawet adresu

zwrotnego!)

dzieki
[#13] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
W odpowiedzi na komentarz nr #1510




A resecik zrobiłeś?Miałem podobnie i dopiero po resecie zadziałało.DOpus4 jest Ok. ale niestety nie dla mne.Przyzwyczajenie do FM2 jest za duże.A może o czymś niewiem i można tak go skonfigurować żeby lista polecen znajdowała się pomiędzy oknami a nie na dole tychże?
[#14] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
W odpowiedzi na komentarz nr #1514


Kiedys i ja myslalem ze FM2 jest dobry - ale to juz zamierzchla przeszlosc - FM2 odszedl wraz z padem dysku twardego. Teraz kroluje DOpus. Kiedys uzywalem MAgellana - ale system byl

dosc niestabilny i po padzie dyslu nie chce mi sie juz

wracac do niego. Co do listy czy moze byc po srodku to

nie wiem. pozdrawiam
[#15] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
W odpowiedzi na komentarz nr #1515


Magellan chyba nie wpływał na stabilność systemu. Chyba, że przy ustawionej zmiennej env DOSPatch, ale jest ona standardowo wyłączona.

Co do DOpusa4 to jak dla mnie jest taki ciasny i sztywny jeśli chodzi o obsługę i GUI. Kiedyś go troche używałem zanim kupiłem Magellana. Do wersji 4 można się przyzwyczaić ;)

Z filemanager'ów jako takich podoba mi się ClassAction choć też nie jest idealny.

Na codzień używam DOpusa Magellana 2, ale to już nie jest tylko filemanager a coś znacznie więcej.
[#16] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
W odpowiedzi na komentarz nr #1515


Ojojojoj - nie moűesz oskarżać Magellana o niestabilność. W ciągu ostatnich kilku lat większość amigowców tego używa i jakoś nie narzeka. To, że coś Ci się tam wieszało to pewnie jest wina jakiejś "pierdółki". Na takiej podstawie nie powinieneś sobie wyrabiać zdania o Magellanie.



Według mnie Magellan jest czymś niesamowitym. Nawet jeżeli nie będzie on już rozwijany na Amigę to powinniśmy być dumni, że to właśnie na naszej platformie powstało coś tak niesamowitego. Przecież jego nie da się z niczym innym porównać (a zwłaszcza z "dwupanelowcami"). To co się da zrobić z Magellanem to się w główce nie mieści. To nie jest tylko coś do przeglądania plików. Przy jego pomocy ludzie robią takie rzeczy, że hohoho. W połączeniu z elastycznością AmigaOS dają niesamowite narzędzie. Nie zastąpią go setki innych nakładek ściąganych z Aminetu i gryzących się ze sobą, ani żaden tradycyjny filemagager:). Boję się pomyśleć jak wyglądałby dzisiaj Magellan gdyby się przez cały ten czas rozwijał. Chyba dałoby się już nim latać w kosmos;). Pokażcie mi coś co dorówna Magellanowi. Na dowolnej platformie. Oczywiście Opusa6 pod Windę nie biorę pod uwagę, bo to przecież też Magellan:).
[#17] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
W odpowiedzi na komentarz nr #1520


"Nawet jeżeli nie będzie on już rozwijany na Amigę"





Magellan bedzie rozwijany na Amige PPC pod system OS4 :)
[#18] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
W odpowiedzi na komentarz nr #1521


"Magellan bedzie rozwijany na Amige PPC pod system OS4"



Też coś tak słyszałem. Jednak narazie się za bardzo na to nie nastawiam, bo wiem, że wolnych mocy przerobowych to oni tam zupełnie nie mają. Rąk do roboty brakuje do dużo ważniejszych rzeczy i to zarówno po stronie AmigaOS4 jak i MorphOS. Tak więc obiecanki w stylu Papyrus, Realsoft, nowy Magellan czy ten program do video na Pegasosa to narazie trzymam na półce z napisem "marzenia":). Mam oczywiście nadzieję, że będę mógł je kiedyś przełożyć na półkę "spełnione marzenia":D
[#19] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
W odpowiedzi na komentarz nr #1524


Ale zauwaz, ze osoby ktore zapowiedzialy Magellana pod OS4 zawsze dotrzymywaly obietnic.
[#20] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
W odpowiedzi na komentarz nr #1525


Taaa - zwlaszcza w przypadku Realsofta;)
[#21] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
W odpowiedzi na komentarz nr #1526


W przypadku Realsofta byla tylko informacja o licencji a nic nie mowiono poki co, co maja zamiar zrobic z tym programem (zapewne w przyszlosci powiedza o planach zwiazanych z Realsoftem). Natomiast w przypadku Magellana bylo juz powiedziane ze bedzie w wersji PPC OS4.
[#22] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
Mogę zadać głupie pytanie???



Czy Magellan jest darmowy? Jeśli tak, to gdzie można ściągnąć, jak nie to może chociaż jakiś shareware jest. W PPA/Teleport jest kilka odnośników do tego, ale nie wiem czy jest jakiś główny do strony z programem.

[#23] Re: DirectoryOpus 4.17 pre21
Magellan jest komercyjny. Pelna wersja 5.5 PL ukazala sie na MACD11. Poszukaj w amigowych firmach, powinny miec ta plytke.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem