Komentowana treść: Cena Pegasosa II
[#1] Re: Cena Pegasosa II
"...podatki, podatki, jak nie zapłacisz pójdziesz za kratki..." nienawidzę podatków, ehhh, szkoda słów....
[#2] Re: Cena Pegasosa II
No wlasnie cena 300 euro bez podatku byłaby do przyjęcia,

ale i tak sie ciesze bo cena z podatkiem bedzie i tak mniejsza niz za Pegasos I . Dla niemca 300 euro jest jeszcze taniej niż dla nas
[#3] Re: Cena Pegasosa II
PODOBNO po wejsciu do UE podatek VAT na sprzet elektroniczny ma spasc do 7% (ciekawe czy to prawda?).
[#4] Re: Cena Pegasosa II
W odpowiedzi na komentarz nr #1550


Niektórzy amigowcy mają swój "biznes" (działalność gospodarcza), dla nich i tak liczy się cena netto (tzn. bez VAT) :) Niezależnie od tego i tak cena jest naprawdę atrakcyjna (szkoda tylko że Euro tak drogie ostatnio .... )

[#5] Re: Cena Pegasosa II
Ceny rules! Jak to prawda to sobie 4 sztuki kupie;). No, moze na poczatek jedna:).
[#6] Re: Cena Pegasosa II
W odpowiedzi na komentarz nr #1554
ciekawe co na takie dictum klienci tych amigowców? Pewnie są zadowoleni:(



[#7] Re: Cena Pegasosa II
W odpowiedzi na komentarz nr #1554




Po pierwsze nie liczył bym na to że coś się pod tym kontem poprawi po wejściu do UE. Już teraz (parę dni przed referendum) Piewcy Cudowności Uni Europejskiej dostają po ogonie bo jak się okazuje na zniesienie kontroli paszportowej na zachodniej granicy polski trzeba będzie czekać conajmniej kilka lat. Wogóle prognozy (eurospecjalistów optymistów) są takie że w polsce zacznie się poprawiać gospodarka dopiero po 2009 roku. Szkoda że tak puźno to wychodzi na jaw ... no ale lepiej późno niż wcale.



Co do Odliczania VATu to nie do końca tak jest jak mówisz bo Zgodnie z prawem odliczyć VAT można jedynie wówcas gdy zakupiony sprzęt będzie używany do uzyskiwania przychodu. Innymi słowy musisz go używać do pracy. Wszystko jest w pożądku do czasu aż konrola skarbowa nie zapuka do drzwi (a puka coraz częściej zgodnie z odgórnymi zaleceniami).



Najlepszym więc rozwiązaniem było by kupienie Sprzętu za granicą choćby w Niemczech gdzie jako obcokrajowiec każdy Polak dostał by zwrot VATu .... wystarczy wwieźć teraz na lewo (bez cła) zakupiony komputer. Problemem pozostaje koszt przejazdu. Jednak ktoś kto pracuje na stałe w niemczech lub często kursuje ... sprawa była by nie najgłupsza.

Pyttanie tylko czy jest w niemczech (i wogóle na świecie) jakiś sklep do którego można wejść i powiedzieć : "POPROSZĘ JEDNEGO PEGASOSA ?" ? ja nie wiem ... ale to juz nie moj problem. Bez vatu czy z vatem ... na pegaza ani I ani II mnie nie stać.
[#8] Re: Cena Pegasosa II
W odpowiedzi na komentarz nr #1553
Ja nie ufam szalbierzom z rządu. Zresztą wzrosną podatki na inne rzeczy więc na Pegasosa zostanie ci i tak mniej pieniędzy w kieszeni.

Polecam ciekawe strony (niestety nie o Amidze), zajrzyjcie na Stronę Prokapitalistyczną bądź Inne Strony Integracji

Ale pewnie je znacie:)

[#9] Re: Cena Pegasosa II
W odpowiedzi na komentarz nr #1557


Jakoś nie mogę sobie wyobrazić urząd skarbowy sprawdzający każdy komputer firmowy czy aby jest używany do pracy ... Wystarczy że będziesz na nim odbierał pocztę, surfował po necie lub drukował tabelki za jego pomocą. To chyba wystarczy aby uznać go za sprzęt uzywany do uzyskania przychodu?


Zwarzywszy na rozmiary Pegasosa (1 i 2) przewiezienie go przez granice wraz z RAMem, HDD, CDRW i monitorem LCD nie powinno być problemem :)


A skoro Cię nie stać to mogę ci tylko rzyczyć wygrania w Totka i kupienia sobie 10 wypasionych Pegasosów :)
[#10] Re: Cena Pegasosa II
W odpowiedzi na komentarz nr #1558




Ze tak zapytam... Jak nie UE to co ?
[#11] Re: Cena Pegasosa II
W odpowiedzi na komentarz nr #1558




Ze tak zapytam... Jak nie UE to co ?
[#12] Re: Cena Pegasosa II
W odpowiedzi na komentarz nr #1561




Dobre pytanie. Wciaz nic konkretnego nie slychac od pewnych partii i ugrupowan ktore sa kategorycznie przeciw. Wniosek jest prosty: Oni nie maja zadnego planu typu "co dalej bez uni".
[#13] Re: Cena Pegasosa II
W odpowiedzi na komentarz nr #1561


Tak właściwie to pewnie lepiej dla Polski (Polaków) zamiast UE było by USA :) Ale jedno jest pewne to nie czasy Mieszka, Chrobrego kiedy to My dyktowaliśmy warunki, teraz już sami nic nie zwojujemy
[#14] Re: Cena Pegasosa II
W odpowiedzi na komentarz nr #1563


Ja to sie ciesze, ze nia czasy Chrobrego, bo wtedy Amigi nie bylo;)
[#15] Re: Cena Pegasosa II
W odpowiedzi na komentarz nr #1562


zapraszam na strony Unii Polityki Realnej. Myślę, że oni mają jakiś pomysł, a co do Unii, to istnieją inne rozwiązania, np wejście tylko wspólnego rynku bez wchodzenia do struktur politycznych itp. Ale widać gołym okiem, że im bardziej się zbliżamy do Unii i dostosowujemy prawo, to zwiększa nam się bezrobocie i spada wzrost gospodarczy:( Zresztą nie mam zamiaru pracować na dodatkowe brukselskie posady za grube tysiące euro dla towarzyszy Millera, Michnika, Kalinowskiego et consortes....
[#16] Re: Cena Pegasosa II
W odpowiedzi na komentarz nr #1565


Z tematu ceny Pegasosa II dyskusja przeniosła się na tematykę związaną z UE... Tylko im dalej w komentarzach tym mniej jest to związane z tematem newsa.

Ja bym się w ramach tematu zapytał czy ktoś się może orientuje o ile więcej niż proponowane ceny kosztowałby Pegasos II w Polsce?





A tak swoją drogą jak już wspomniano o stronie partii UPR to pozwole sobie na małą krytykę ich wizerunku: poglądy mogłyby trafić na pewno do wielu ludzi, ale cały wizerunek zepsuł niestety JKM (były przewodniczący tej partii), który zbyt szybko mówi i wielu nie nadąża i nie może zrozumieć o co mu chodzi ;)

Druga sprawa to flaga UPR-u - czarny kolor bardzo źle się ludziom kojarzy i jest silnie odpychający.
[#17] Re: Cena Pegasosa II
W odpowiedzi na komentarz nr #1566


Z tematu ceny Pegasosa II dyskusja przeniosła się na tematykę związaną z UE...
tak, ale teraz sza.... cisza przedwyborcza trwa :))

Ja bym się w ramach tematu zapytał czy ktoś się może orientuje o ile więcej niż proponowane ceny kosztowałby Pegasos II w Polsce?
G4 pewnie ok 2700 - 3000 - zalezy od kursu euro a z G3 o 200 euro mniej (cena wydedukowana na podstawie obecnej ceny pegasosa)

Druga sprawa to flaga UPR-u - czarny kolor bardzo źle się ludziom kojarzy i jest silnie odpychający.
lezy w sumie Republiki flaga to bialo-czarne pasy i zle mi sie nie kojarzy...
[#18] Re: Cena Pegasosa II
W odpowiedzi na komentarz nr #1567


Dlaczego parser zignorowal wstawiane przezemnie znaczki < br >
[#19] Re: Cena Pegasosa II
W odpowiedzi na komentarz nr #1567

Hmm, poczekamy zobaczymy jak to będzie...


:)
[#20] Re: Cena Pegasosa II
W odpowiedzi na komentarz nr #1568


W moim powyższym komentarzu po pierwszej linijce wspisałem dwa razy tagi <br> i jak widać jest OK. Może wpisałeś <br/ > zamiast <br> ?

Czy odznaczyłeś na dole opcje "Zamieniaj znaki końca linii na <br>"?
[#21] Re: Cena Pegasosa II
W odpowiedzi na komentarz nr #1570

hmmm....

dałem < br > a nie < br /> oczywiście zmieniaj znaki konca linii odznaczylem.
[#22] Re: Cena Pegasosa II
A ja mam problem bo teraz nie wiem czy teraz kupować Pegaza I czy czekać na Pegaza II )
[#23] Re: Cena Pegasosa II
j**** unie !)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem